• spac
  • baner do internetu 1000 x 300
  • NOVABUD2
  • garstka

 domagalska 183x80 marqs AKmedia viper 

  • reklama-g24.jpg
wtorek, 12 listopada 2019 22:40

Weekendowe atrakcje z historią w tle

W Gostyninie obchody 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości rozpoczęliśmy już w weekend wyjątkowymi atrakcjami. Licznie przybyli mieszkańcy mogli wziąć udział w żywej lekcji historii podczas Wielopokoleniowej Miejskiej Gry Terenowej i przejażdżki PatrioBUSEM.

W sobotę uczniowie gostynińskich szkół wraz z opiekunami musieli się wykazać inteligencją, wiedzą, a także sprawnością fizyczną. Pomysłodawca scenariusza Wielopokoleniowej Miejskiej Gry Terenowej Robert Idzikowski zaproponował uczestnikom zwiedzanie miejsc, które nie są wizytówką miasta i o których rzadko autorzy przewodników piszą, czym podniósł poziom trudności i atrakcyjności. Czteroosobowe drużyny przemierzały miasto poszukując zagadek historycznych związanych m.in. z woźnym gimnazjum Edwardem Jasiakiem, budynkiem niemieckiego „Arbeitsamtu” czy „gostynińskim” Heimatem. Na koniec zmagań i po ogłoszeniu wyników wszyscy zostali zaproszeni na wspólny posiłek.

Niedzielne popołudnie spędziliśmy w historycznej podróży po Gostyninie. Mieszkańcy poznali bogatą przeszłość naszego miasta podczas przejażdżki autobusem w stylu brytyjskim. Przewodnik Elżbieta Szubska-Bieroń w swojej prelekcji przeprowadziła nas przez wszystkie najważniejsze lata dla Gostynina, podkreślając wagę poszczególnych wydarzeń, miejsc oraz osób. Dzięki starym fotografiom starsi uczestnicy przejazdów mogli sobie przypomnieć wygląd dawnych ulic i miejsc, a młodsi poznać miasto sprzed lat.

Weekendowe atrakcje w ramach projektu „Gostynińskie oblicza – Niepodległa” wzbudziły wiele emocji. Ich realizacja była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

Dziękujmy Państwu za obecność!

Dziękujemy firmie Kellogg’s za wsparcie i przekazanie tub z chipsami ziemniaczanymi Pringles dla uczestników Wielopokoleniowej Miejskiej Gry Terenowej.

Więcej zdjęć tutaj.

gostynin.pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

  • 20200809_210829.jpg
  • migdalska.png

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok