• wegiel
  • garstka
  • NOVABUD2

 domagalska 183x80 marqs AKmedia viper 

siadaczka24

 

  • AKmedia.png
  • SoftNet2.png
poniedziałek, 10 lutego 2020 11:13

Bezpieczne ferie zimowe

Ferie zimowe to upragniony czas odpoczynku i relaksu. W trosce o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków odbyło się spotkanie dzieci z Punktu Przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 5 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie z przedstawicielami Urzędu Miasta – Hubertem Wojciechowskim, Policji – asp. Krzysztofem Olszarem i Straży Pożarnej – kpt. Michałem Borkowskim.

Zaproszeni goście przypomnieli dzieciom o konieczności przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa w czasie zimowego wypoczynku
w miejscu zamieszkania oraz podczas wyjazdu.

Pan policjant szczególną uwagę zwrócił na zasady zachowania w przypadku zagubienia w miejscu publicznym, podkreślił jak ważna jest znajomość własnego imienia
i nazwiska oraz adresu zamieszkania. Przestrzegał również przed kontaktami z osobami nieznajomymi oraz omówił zasady zachowania się w domu podczas nieobecności rodziców. Dzieci utrwaliły również znajomość numerów alarmowych.

Z panem strażakiem przedszkolaki powtórzyły zasady postępowania w przypadku nagłego pożaru w miejscu zamieszkania. Kapitan Michał Borkowski przestrzegał dzieci przed zabawami zapałkami oraz korzystaniem z urządzeń elektrycznych bez nadzoru osoby dorosłej.

Pan Hubert Wojciechowski uczulał dzieci, by nie podchodziły do nieznajomych czworonogów oraz dzikich zwierząt.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. W skupieniu wysłuchały rad naszych gości i chętnie odpowiadały na zadawane pytania.

Na zakończenie spotkania głos zabrała pani Maria Mąka – wizytator z Kuratorium Oświaty, która pogratulowała dzieciom ogromnej wiedzy z zakresu znajomości zasad bezpieczeństwa oraz życzyła przedszkolakom udanych i bezpiecznych ferii zimowych.

SP 5

spotkanie2

spotkanie3

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

  • zajac.png
  • W.png
  • J.png

NAJNOWSZE KOMENTARZE


facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok