G24

 • baner green horizon 2 1000x300 

 • SSP BOM baner1000x300 v2
   
 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • BANER 16.06
   
 • 600x200 
poniedziałek, 20 kwietnia 2020 10:14

Dwa lata temu ukazała się płyta Pawła Pilichowicza

20 kwietnia 2018 roku ukazała się płyta Pawła Pilichowicza „Życia szczegół”. Album odbił się szerokim echem w polskich mediach i diametralnie zmienił życie artystyczne wokalisty.

Paweł Pilichowicz zadebiutował już jako dojrzały mężczyzna. To sprawiło, że płyta przemyślana została w najdrobniejszych szczegółach. Za teksty odpowiedzialny był znakomity polski poeta Krzysztof Cezary Buszman, a muzykę do jego wierszy napisali kompozytorzy rekrutujący się z różnych muzycznych światów: Krzysztof Misiak, Maciej Bieniek, Tomasz Sarniak, Monika Gromek, Mateusz Szulborski i Robert Majewski. W nagraniu albumu łącznie udział wzięło 26 muzyków, nadając płycie niepowtarzalny charakter. Wśród nich znaleźli Ryszard Wolbach, Piotr Kelm –skrzypce, Krzysztof Misiak, Michał Bartosiak, Tomasz „ Dziadek” Nowakowski, Jarosław Nyckowski i Mateusz Szulborski (gitary), Dariusz Petera, Tomasz Sarniak, Maciej Bieniek (instrumenty klawiszowe), Marek „Magneto” Jończyk, Łukasz „Bolo” Tomczak, Paweł „Zało” Załęski (perkusja), Grzegorz „Gumiś” Leliński, Dariusz Świtalski (gitary basowe) Andrzej Zielak – kontrabas, Sebastian Feliciak, Michał Borowski, Piotr Jędraszczak (saksofony), Piotr Krzemiński (trąbka) a także Anna Kruszyńska- Strzemieczna, Monika Świtkiewicz, Łukasz Grocki, Tomasz Jeżewski.

Albumem „Życia szczegół” zainteresowały się ogólnopolskie media. Nagrania z tej płyty prezentowane były w Teleexpresie u Marka Sierockiego, Qadransie Qltury (TVP 2), Halo Polonia (TV Polonia), Kultura na dzień dobry (TV Republika), Bez Limitu (audycja Bogdana Fabiańskiego w radio RDC) Radio Gdańsk,Trójka, Radio Praga, Radio Rzeszów, Radio Płońsk, Radio POP, Radio Białystok, Radio RPLFM, Radio Wnet, Radio Muzyczna Cyganeria, Radio KRDP i wiele innych.

Do kilku piosenek z płyty nakręcono teledyski. W jednym z nich ("Jedność przeciwieństw") zagrała znakomita polska piosenkarka i aktorka Izabela Trojanowska.

Nagranie na Youtubie ma ponad 50 tys. wyświetleń. W tym czasie wokalista zagrał wiele dużych koncertów promujących nagranie, w różnych składach i w różnych miejscach, min. w czerwcu 2018 w historycznej sali POKiS w Płocku. Koncert ten był przed przeniesieniem POKiS-u do nowej siedziby.

Paweł Pilichowicz jest muzykiem, nauczycielem, dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Białotarsku, liderem Polskiego Stowarzyszenia Edukacji i Animacji Muzycznej w Płocku. Od wielu lat śpiewa w chórze płockiego ośrodka Kultury i Sztuki „Vox Singers”, z którym zdobył wiele prestiżowych nagród na światowych konkursach chóralnych i festiwalach.

mk.

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komentarze  

+5 # Bog44 2020-04-20
Brawa za odwagę, ale warto zawsze znać miarę "szerokiego echa" - tv jednego kręgu ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • WNowogorski.jpg
 • ZWrzesiski.jpg
 • MStolinski.jpg

Hals
Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE