G24

 • baner green horizon 2 1000x300 

 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • 600x200 
piątek, 05 czerwca 2020 23:16

Z Chopinem w sieci

Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina otrzymało dotację dyrektora Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

Projekt ten polega na udostępnianiu wydarzeń kulturalnych online. Główny cel stanowi propagowanie działań kulturalnych i edukacyjnych w takiej właśnie formie.

Dzięki środkom pozyskanym z Instytutu Kultury, od czerwca do października 2020 r. Europejskie Centrum Artystyczne może przedstawić szeroką ofertę działań online.

W sali koncertowej pałacu odbędzie się pięć spektakli muzyczno-słownych, przy dozwolonej liczbie gości. Koncerty zostaną nagrane i udostępnione szerszej publiczności w mediach społecznościowych.

Podobnie będzie wyglądało zorganizowanie pięciu recitali fortepianowych w plenerze, noszących tytuł „Wakacje na miarę Chopina”. Do tej oferty dołączą po trzy spotkania z muzykologiem, z ;pisarzem w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki oraz warsztaty edukacyjne.

Czerwcowe recitale fortepianowe w sannickim parku rozpoczynają letni cykl pod tytułem „Wakacje na miarę Chopina”. Odbędą się zgodnie z harmonogramem imprez na 2020 rok, chociaż z pewnymi ograniczeniami, związanymi z zagrożeniem koronawirusem.

W niedzielę, 14 czerwca o godzinie 17 w muszli koncertowej wystąpią laureaci Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic”.

Jest to jeden z największych projektów edukacyjno-społecznych w Euroregionie Karpat. Na przełomie stycznia i lutego do Sanoka zjeżdża kilkuset młodych pianistów z kilkunastu krajów Europy.

Wśród licznych nagród jest występ w Zespole Pałacowo-Parkowym, ufundowany przez Monikę Patrowicz, dyrektora Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach.

W kolejną niedzielę, 21 czerwca przy fortepianie w muszli koncertowej zasiądzie Joanna Goranko. Uczyła się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia w Poznaniu – znanej również jako Poznańska Szkoła Talentów. Na fortepianie zaczęła grać w wieku sześciu lat.

Mimo bardzo młodego wieku jest laureatką wielu konkursów.

Za osiągnięcia artystyczne otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz nagrody miasta Poznań.

Lubi Rachmaninowa, Chopina i Debussy’ego. Fascynuje ją także muzyka barokowa, ale gra również po muzykę popularną i jazz.

Joanna Goranko wiąże swoją przyszłość z działalnością pianistyczną

Zapraszamy na koncert w parku, a dla tych, którzy nie będą mogli do nas przyjść, udostępnimy go na naszym kanale Yotube.

10 czerwca, godzina 11.00, to spotkanie z Ewą Sławińską Dahlig, Dyrektorem Generalnym Towarzystwa im. F. Chopina. Z racji tego, że jest chopinologiem, muzykologiem, etnomuzykologiem, opowie o gatunkach muzyki, odróżni mazurki czy nokturny. Słowa okraszą dźwięki fortepianu, przy którym zasiądzie Karol Radziwonowicz.

Program zostanie również nagrany i udostępniony online.

Będzie też nareszcie coś dla miłośników literatury i pałacowych spotkań DKK. W środę, 24 czerwca, o godzinie 17 zapraszamy na spotkanie z pisarką Joanną Jagiełło. Tematyka jej książek dotyka trudnych spraw wieku dojrzewania, dorastania, problemów rodzinnych oraz rówieśniczych dzieci i młodzieży. Serdecznie więc zapraszamy na spotkanie właśnie tę grupę, ale oczywiście dorosłych również. Taka problematyka dotyczy ich również, jak to w rodzinie.

Wstęp, jak zwykle wolny, ale liczba miejsc tym razem ograniczona. Prosimy więc o wcześniejsze przybycie.

Cały czas zachęcamy do odwiedzania mediów społecznościowych i naszej strony, ale również pięknego, rozległego parku. Mamy nową wystawę plenerową dotyczącą polskiej rzeźbiarki, Ludwiki Kraskowskiej-Nitsche, która znajduje się w alei parkowej na wprost wejścia do pałacu. Drugą, pod tytułem „Naprawdę jaka jesteś…” prezentujemy na zewnętrznym ogrodzeniu parku, od strony ulicy Warszawskiej. Jest to wystawa Muzeum Mazowieckie w Płocku, którą tworzą pocztówki ze zbiorów Mariana Sołobodowskiego.

Blisko 11-hektarowy park to doskonałe miejsce na spacer i oddech na świeżym powietrzu. Można tu jeździć rowerem, spacerować z kijkami, jest miejsce na grę w piłkę, korty tenisowe.

Od 8 czerwca otworzyliśmy ponownie XVIII-wieczny pałac. Tu przewodnik opowie o jego kolejnych właścicielach i związku tego miejsca z Fryderykiem Chopinem. Zapraszamy wszystkich stałych bywalców, jak i tych, którzy zechcą odwiedzić nas po raz pierwszy.

Lipiec w pałacu i parku to kolejna dawka dobrej muzyki, wystaw i spotkań z ciekawymi ludźmi. Nadal będziemy się spotykać również w internecie. Zdecydowanie poszerzy to nam możliwości dotarcia do większej liczby odbiorców kultury, często też nowych ich grup.

Monika Gadzińska

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • MGozdowska.jpg
 • 20220704_165108.jpg
 • 20220705_134354.jpg
 • brzezinska.png
 • 20220704_141829.jpg
 • bienkowsak.png
 • 20220704_141817.jpg
 • JPietrzak.jpg
 • lupinski.png

Hals
Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE