G24

 • baner green horizon 2 1000x300 

 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • 600x200 
wtorek, 23 czerwca 2020 22:36

5 powodów dla których warto zacząć zabawę malarską

Zajęcia kreatywne, twórcze wzbogacają naszą codzienną rutynę. Kształtują charakter oraz stymulują umysł. Gdy malujemy - jesteśmy tylko my, kartka i kolory farb. Zapominamy o tym, że sam proces tworzenia oddziałuje na nas. Zabawa malarska pozwala na uwolnienie nagromadzonych stresów czy wszelkiego rodzaju uczuć. Edyta Anyszka wybrała 5 powodów, dla których warto rozpocząć zabawę malarską.

 

 1. Mogę wszystko! Malowanie łamie wewnętrzne bariery

Wszyscy, którzy spróbowali zabawy malarskiej zauważają w sobie zmianę. Nie do końca potrafią to nazwać ale jest to coś do czego chcą wracać i chcą jeszcze. Każdy może chwycić pędzel i oddać się swobodnej zabawie. Kiedy malujemy bez ograniczeń, przekonujemy się, że ograniczenia są w naszej głowie. Czerpanie radości z malowania dodaje pewności siebie i wyzwala dużą dawkę endorfin.

 2. Skoncentruj się! Malowanie pomaga w budowaniu koncentracji.

Wszyscy, którzy spróbowali zabawy malarskiej zauważają w sobie zmianę. Nie do końca potrafią to nazwać ale jest to coś do czego chcą wracać i chcą jeszcze. Każdy może chwycić pędzel i oddać się swobodnej zabawie. Kiedy malujemy bez ograniczeń, przekonujemy się, że ograniczenia są w naszej głowie. Czerpanie radości z malowania dodaje pewności siebie i wyzwala dużą dawkę endorfin.

 3. Wyobraź to sobie! Malowanie kształtuje wyobraźnie.

Wyobraźnia to nie tylko umiejętność zwizualizowania swoich myśli i emocji. Jest nam potrzebna m.in. do kształtowania wrażliwości oraz empatii. Regularne jej ćwiczenie pozwoli na poszerzanie horyzontów oraz intensywniejsze odczuwanie otaczającego nas świata.

4. Jak to ująć inaczej? Malowanie pomaga parafrazować świat.

Myślenie wizualne - to właśnie tego uczy nas obcowanie z różną formą sztuki. Podczas zabawy malarskiej poszukiwane są różne możliwości wyrazu swoich myśli za pomocą obrazu. Co ważne - nikt oprócz twórcy nie musi tego rozumieć. Ważne jest to, że uczymy się patrzeć na świat z różnych perspektyw. Zabawa malarska pozwala być uważnym na siebie - zatrzymać się tu i teraz.

5. Podświadomość ma głos. Malowanie ekspresyjne pozwala na dojście do głosu formulacji.

Swobodna zabawa malarska włącza podświadomość. Tam zagnieżdżone jest wiele emocji i impulsów, których nie jesteśmy świadomi. Dzięki malowaniu mogą ujawnić się talenty czy też uczucia, które niegdyś w nas były i dopiero teraz zostały obudzone. Zabawa malarka pozwala na ekspresję tychże emocji oraz podróż w głąb siebie. Z jednej strony wydaje się to banalne, jednak przeżycie tego uświadamia, że jest coś więcej do czego tęsknimy. Ta tęsknota powoduje ,że chcemy doświadczać tego coraz bardziej. Swobody w świecie pełnym reguł. Podczas zabawy malarskiej nic nie musisz, tylko możesz.

Zalet wynikających z zabawy malarskiej jest o wiele więcej. Nie ważne jest to, czy ktoś umie malować (w jego mniemaniu) czy nie – sztuka rozwija umysł i ciało. Kształtuje osobowość, pozwala się zrelaksować oraz pomaga zwolnić i spojrzeć z innej perspektywy na swoje życie.

Nieskrępowanej zabawy malarskiej doświadczysz w Malowni. To podróż w głąb siebie, bez nakazów i tłumaczenia.

***

Malownia to przestrzeń kreatywna, w której odbywają się zajęcia metodą Arno Sterna. W zabawie malarskiej mogą uczestniczyć osoby w każdym wieku. Odbywają się one w przestrzeni zamkniętej w atmosferze zabawy, ale też skupienia. Malownia ma swoją siedzibę w Leśniewicach. Autorką konceptu jest Edyta Anyszka.

Katarzytna Surowik

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • brzezinska.png
 • MGozdowska.jpg
 • 20220704_141829.jpg
 • 20220704_165108.jpg
 • lupinski.png
 • 20220705_134354.jpg
 • bienkowsak.png
 • 20220704_141817.jpg
 • JPietrzak.jpg

Geodezja
Hals

NAJNOWSZE KOMENTARZE