• dekra1
 • garstka
 • spac
 • NOVABUD2

f  y    AKmedia  kino  bus   ochrona

 • reklama-g24.jpg
niedziela, 12 lipca 2020 14:45

Zalesie: 24 osoby z koronawirusem

fot. spzoz-zalesie.pl fot. spzoz-zalesie.pl

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gostyninie z dnia 12.07.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu gostynińskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 12.07.2020 r.

    • Liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową / (ostatnia doba): 311 / 15

    • Liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba): 6 / 0

    • Liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0

    • Liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 155 / 2

    • Liczba osób  hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 / (ostatnia doba): 20 / 1

    • Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim (ostatnia doba): 44 / 1

    • Liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 1 / 0

    • Liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 17 / 4

Sytuacja epidemiologiczna w Oddziale Psychogeriatrii Wojewódzkiego Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gostyninie, Zalesie 1.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyninie informuje o wystąpieniu ogniska zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Oddziale Psychogeriatrii i Oddziale Psychiatrycznym VI Wojewódzkiego Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gostyninie, ul. Zalesie 1.

W dniu 7.07.2020 r. zostało zgłoszone pierwsze potwierdzone zachorowanie na Covid-19 u osoby przebywającej na Oddziale Psychogeriatrycznym od dnia 11.06.2020 r.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyninie natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia rozpoczął dochodzenie epidemiologiczne. Do szpitala zostało skierowane pismo nakazujące w trybie pilnym podjęcie czynności przez Zespół Kontroli Zakażeń Szpitalnych oraz przekazanie informacji dot. wdrożonych procedur, podjętych ustaleń i działań ograniczających możliwość szerzenie zakażeń wewnątrzzakładowych. Podjęto czynności dotyczące skierowania osób z kontaktu na kwarantannę - zarówno narażonych na zakażenie pracowników Oddziału Psychogeriatrii oraz pacjentów Oddziału.

W ognisku z wynikiem pozytywnym badania w kierunku zakażeń koronawirusem SARS Cov-2 do chwili obecnej zarejestrowano 19 pacjentów oraz 5 pracowników.

W trakcie prowadzonego dochodzenia epidemiologicznego i czynności przeciwepidemicznych do chwili obecnej:

- 5 osób (personel) z wynikiem pozytywnym zostało objętych izolacją domową – wyniki zostały przekazane do lekarzy pierwszego kontaktu ze wskazaniem opieki medycznej,

- 80 pracowników wraz z rodzinami zostało objętych obowiązkową kwarantanną domową, łącznie 218 osób,

- 53 inne osoby mające styczność z osobami pozytywnymi zostały objęte obowiązkową kwarantanną domową, w tym 8 pracowników Szpitala w Gorzewie mających kontakt z pacjentem przeniesionym z Oddziału Psychogeriatrii na Oddział Pulmonologii w Szpitalu w Gorzewie ARION Med sp. z o.o. Zespół Opieki Zdrowotnej w Gostyninie,

- 154 osoby znajdują się pod nadzorem epidemiologicznym, w tym 25 osób związanych ze szpitalem w Gorzewie (personel i pacjenci Oddziału Pulmonologicznego).

Pacjentka Oddziału Psychogeriatrii, u której zdiagnozowano Covid-19 jako pierwszej w dniu 7 lipca została przewieziona na Oddział Obserwacyjno – Zakaźny Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Płocku, 1 pacjent z Oddziału Pulmonologicznego Szpitala w Gorzewie został przyjęty do Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Wszyscy  pacjenci z Oddziału Psychogeriatrii, u których zdiagnozowano Covid-19   zostali przewiezieni  do SPZOZ w Siedlcach,  szpitala dedykowanego  do opieki psychiatrycznej dla dorosłych, jak również zakażonych koronawirusem SARS CoV-2. Pacjenci Oddziału Psychiatrycznego VI,  u których zdiagnozowano Covid-19 aktualnie są izolowani na Oddziale, trwa ustalanie trybu przewiezienia wszystkich do szpitali jednoimiennych, dedykowanych do leczenia pacjentów zakażonych koronawirusem SARS CoV-2.

Dochodzenie epidemiologiczne jest w toku,  podejmowane są i prowadzone  czynności ograniczające szerzenie się zakażeń wśród mieszkańców powiatu gostynińskiego.

Ponadto Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyninie informuje, że w związku z zarejestrowanym ogniskiem zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2  pracowników DHL w Sochaczewie w statystykach/ meldunkach epidemiologicznych Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Sochaczewie na dzień 2.07.2020 r. odnotowano dane dot. mieszkańców powiatu gostynińskiego będących pracownikami DHL w Sochaczewie:

    • Liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba): 0 / 0

    • Liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 9 / 1.

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00.

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

- www.gis.gov.pl

- www.gov.pl/web/zdrowie

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl - http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

(mw,jz)

gostynin24

Bądź na bieżąco

Polub nas na facebooku

Subskrybuj nas na youtube

fb yt

Komentarze  

+6 # Zainteresowany 2020-07-13
Ciekawe czy policja sprawdza czy ludzie stosują się do kwarantanny. Wydaje mi się, że osoby na kwarantannie normalnie wychodzą i jadą sobie na miasto a policji nie widać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+17 # Zaniepokojona 2020-07-12
Na oddziale VI przebywało 3 pacjentów z wynikiem dodatnim przez ponad dobę po stwierdzeniu. Ile osób z wynikami negatywnymi zarazili??? To jest jakaś paranoja. Teraz kolejne testy w czwartek. Ludzie są na oddziale zostawieni sami sobie. Tydzień bez lekarza, od dziś pielęgniarkę widzą raz dziennie. Wczoraj korytarz zamiatali bo nie miał kto. To są ludzie chorzy o wysokim poziomie lęku!!! Zostawieni są sami sobie, pod kluczem. O co tu chodzi???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+17 # 2016 2020-07-12
Dlaczego w tym szpitalu nie było testów na koron wirusa ? Przyjmowani są pacjenci z różnych środowisk i zasada ograniczonego zaufania -niezbędna.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+18 # Moro 2020-07-12
Dlaczego nie są robione testy na wszystkich oddziałach aby mieć pewność, że to cholerstwo się nie roznosi? Jestem jednym z pacjentów oddziału gdzie do tej pory nie wykryto zakażenia ale kto wie czy personel, który krąży z oddziału na oddział czegoś nie przywlukł? Wiem na 100% że spotykają się po pracy na pogaduchy. Gostynin to mała mieścina. Ludzie weźcie się w garść. Ktoś pisał o paczkach. To prawda, że paczki pacjentów obejmowane są 24h kwarantanną, a personel wnosi co chce tłumacząc się, że to już leżało u nich w domu 24h godziny. No dajcie spokój!!! O wszystkim dowiadujemy się z internetu lub telewizji. Nie jesteśmy zupełnie informowani przez dyrekcję i personel. Wszsytko jest zatajane. Czy my żyjemy w PRL? Testy dla wszystkich żeby nie było za późno!!! Nie oszczędzajcie tylko działajcie!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • suwala.png
 • korycki.png
 • nowogorski.png
 • TMoraski.jpg
 • toruniewska.png
 • AFilipczak.jpg
 • matuszewska.png

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja
facebook_page_plugin