• spac
 • garstka
 • bank24
 • baner do internetu 1000 x 300
 • NOVABUD2

f  y    AKmedia  kino  bus   ochrona

 • reklama-g24.jpg
środa, 05 sierpnia 2020 09:47

POKiS w taneczny sposób uczci Jubileusz 40-lecia zespołu Romen

Barwne stroje, urzekające melodie i żywiołowe, ekspresyjne tańce – takie widowisko już w najbliższą niedzielę w godz. 16-20 zaprezentują na Bulwarach Wiślanych romscy artyści, aby uczcić Jubileusz 40-lecia zespołu Romen.

Zagrają dla Was takie zespoły jak: Romanca, Romen oraz Liza i Cygańskie Gwiazdy. Imprezę poprowadzą: Krystiano oraz Zofia Czernicka. Udział w imprezie jest bezpłatny. W niedzielę 9 sierpnia w godz. 16-20 Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów zaprasza wszystkich na Bulwary Wiślane, aby w taneczny sposób uczcić Jubileusz 40-lecia zespołu Romen. Zagrają dla Was takie zespoły jak: Romanca, Romen oraz Liza i Cygańskie Gwiazdy.

Zespół Romanca ma wieloletnią tradycję, która przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Od czasu założenia zespołu wyszkoliło się w nim do dnia dzisiejszego już 6 pokoleń artystów romskich. Aktualnie Romanca ma w dorobku takie występy jak Gala 25-lecia Polsatu, gdzie lider zespołu wystąpił u boku zespołu Enej; udział w festiwalu Kiepurowskim; ogólnopolski kabareton w Koszalinie i Lidzbarku Warmińskim; i wiele innych. Zespół jest również częstym gościem programów telewizyjnych takich jak: Jaka to Melodia; DD TVN; czy Wielkie Kolędowanie z Polsatem.

Zespół „ROMEN” powstał w 1980 roku w Płocku. Założycielem i dyrektorem zespołu jest Zbigniew Kowalski pseudonim artystyczny PARNO RAY. Zespół „ROMEN” na początku swych pierwszych kroków artystycznych liczył 30 osób i był nazywany „Małe Mazowsze”. W czasie stanu wojennego Zespół jako jedyny w kraju otrzymał specjalne zezwolenie na koncerty na terenie całego kraju. W latach 80-tych Zespół składał się młodych muzyków i artystów — 17-sto i 18-sto letnich. Zespół „ROMEN” podbijał serca publiczności swym kunsztem artystycznym, wirtuozerią i urodą dziewczyn.

Liza to niezwykle utalentowana i wszechstronnie uzdolniona artystka. Śpiewa w języku romskim, polskim, rosyjskim, hiszpańskim, tańczy, sama pisze teksty i komponuje muzykę. Pochodzi z rodziny romskich artystów z Sankt Petersburgu. Ojciec Lizy występował w moskiewskim Teatrze Roma. Na tej samej scenie Liza występowała wiele razy wraz ze swoim rodzeństwem: utalentowaną tancerką i choreografem-swoją siostrą Rossitą oraz z bratem Nicolasem. Jako dziecko zagrała także w rosyjskim filmie „Cyganka Aza”. Posiada wrodzony talent muzyczny, który od dziecka pielęgnowany był przez jej artystyczną rodzinę. Imprezę poprowadzą: Krystiano oraz Zofia Czernicka.

Udział w koncercie jest bezpłatny, jednak nie możemy zapomnieć o kilku najważniejszych zasadach bezpieczeństwa:

Wchodząc na teren imprezy trzeba mieć ze sobą wydrukowaną i wypełnioną kartę uczestnika dostępną na stronie: undefined

– Przed wejściem należy poddać się bezdotykowemu mierzeniu temperatury.

– Na terenie imprezy, w kolejkach do toalety lub stoiska należy zachować bezpieczny dystans minimum 2m.

– Każdy uczestnik powinien mieć zakryte usta oraz nos.

– Na terenie imprezy jednocześnie może przebywać maksymalnie 300 osób.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • szulczewski.png
 • MMalkowski.jpg
 • kielbasa.png
 • TMilczarek.jpg
 • SZdziarska.jpg
 • SPirowska.jpg

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja
facebook_page_plugin