gostynin24

 •  
  kmr
 •  
  garstka
 •  
  petecki gostynin 1000x300
 •  
  dekra1
 •  
  Kuźnia Smaków
 •  
  Bar Letni
 •  
  reklama g24 catering dietetyczny online
   
 •  
  600x200
   
 •  
  BANER 22.10
   
poniedziałek, 14 września 2020 22:40

Bezpieczne zakończenie lata w Nowym Grabiu

W słoneczną niedzielę, 13 września w Nowym Grabiu odbył się Piknik Rodzinny „Bezpieczne zakończenie lata”, który rozpoczęła Msza Święta w kapliczce, odprawiona przez Proboszcza Parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Dobrzykowie księdza Jarosława Ferenca.

W ramach pikniku, skierowanego głównie do dzieci organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji i nagród. Na pikniku skupiliśmy się na praktycznym zapoznaniu mieszkańców ze sprzętem poszczególnych służb zapewniających bezpieczeństwo w ruchu drogowym, warsztaty dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, szkolenia z zasad postępowania w sytuacji zagrożenia w miejscu publicznym z uwzględnieniem ewakuacji i bezpieczeństwa pożarowego, ćwiczenia na 10 symulatorach tj. symulator zderzeń, dachowania, jazdy, refleksomierzu, wystrzału poduszki powietrznej, komora dymowa, 3 rodzajach gogli: ALKOgogle - symulujące zachowanie człowieka pod wpływem alkoholu, SENgogle - symulujące zachowanie człowieka we wczesnych godzinach porannych po nieprzespanej nocy, a także skrajne zmęczenie, oraz NARKOgogle - symulujące zachowanie człowieka pod wpływem środków odurzających (marihuana), waga przeciążeniowa - urządzenie pokazujące jaką wagę mają przedmioty i ludzie przy prędkości 50 km/h – mówi Tomasz Nowacki, radny Miasta i Gminy Gąbin, organizator pikniku.

W trakcie pikniku zorganizowany został konkurs plastyczny z nagrodami dla dzieci „Moja bezpieczna droga do szkoły”, dla najmłodszych zabawy edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa prowadzone przez animatorów z niezbędną wiedzą w tym zakresie, a dla wszystkich uczestników elementy odblaskowe. Podczas pikniku znalazł się również szereg atrakcji dla dzieci (m.in.: dmuchańce, animatorzy zabaw, przejażdżki bryczką, konkursy z nagrodami, warsztaty ekologiczne, prezentacja rowerów dla osób niepełnosprawnych, stoiska: KGW Nowe Grabianki, KGW Polskie Grabianki i KGW Dobrzykowianki z KIERMASZEM SŁODKOŚCI DLA ZOSI #biegnijzzosia. W celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom miejsce pikniku patrolowanie było przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Gąbinie.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom niedzielnego wydarzenia w Nowym Grabiu, którzy pomogli #walecznazosia. Dzięki Państwu udało się zasilić zbiórkę dla Zosi kwotą 4184,85 zł. Piknik objęty został Patronatem Honorowym Starosty Płockiego Mariusza Bieńka, odbył się w ramach projektu „Bezpieczny w ruchu drogowym - II Edycja” realizowanego przez COLOR Spółdzielnię Socjalną, a zadanie dofinansowane zostało ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Dziękujemy ludziom, którzy zaangażowali się i poświęcili swój czas, żeby nasze dzieci, te mniejsze i te większe mogły miło, spokojnie i bezpiecznie spędzić ten niedzielny czas. Dziękujemy osobom, bez których to wszystko by się nie udało: Marcinowi Groszewskiemu i Marlenie Jędrzejewskiej, Staroście Płockiemu Mariuszowi Bieńkowi i Wicestaroście Iwonie Sierockiej, nieocenionym KGW Nowe Grabianki, KGW Polskie Grabianki, KGW Dobrzykowianki, oraz wszystkim osobom, które upiekły przepyszne ciasta, przygotowały słodycze i zbierały pieniążki dla Walecznej Zosi https://www.siepomaga.pl/waleczna-zosia, Druhom z OSP Grabie Polskie, Panu Markowi Florkiewiczowi – właścicielowi firmy FLOTERM z Gąbina, księdzu Jarosławowi Ferencowi – Proboszczowi Parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Dobrzykowie, Panu Sylwestrowi Sarzała, który zapewnił przejażdżki bryczką, właścicielom i pracownikom firmy Gabi Land z Gąbina za profesjonalne animacje dla dzieci, firmie http://www.symulatorynaimprezy.pl, Panu Jakubowi Cywińskiemu za udostępnienie karetki, Panu Dawidowi Łątka ratownikowi medycznemu, który zabezpieczał naszą imprezę, animatorom zabaw dla dzieci, Pani Wiceprezes Katarzynie Jakubowskiej i całej PGO Sp. z o.o. za przeprowadzenie warsztatów ekologicznych, Gąbińskiemu Klubowi Rowerowemu Gąbin Team za prezentację rowerów dla osób niepełnosprawnych.

Piknik, objęty Patronatem Honorowym Starosty Płockiego Mariusza Bieńka odbył się w ramach projektu „Bezpieczny w ruchu drogowym - II Edycja” realizowanego przez COLOR Spółdzielnię Socjalną, a zadanie dofinansowane było ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • BModrzejewski.jpg

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja