G24

 • baner green horizon 2 1000x300 

 • SSP BOM baner1000x300 v1
   
 • Baner internetowy 1000x300 
 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • BANER 16.06
   
 • 600x200 
sobota, 19 września 2020 20:35

Festiwal „W Krainie Chopina” w Sannikach

Zapraszamy w niedzielę, 20 września, o godz. 14.00 do sali koncertowej sannickiego pałacu. Będzie to kolejne wydarzenie w ramach XVI festiwalu „W krainie Chopina”, którego organizatorem jest Towarzystwo im. Henryka Wiłkomirskiego.

Festiwal „W Krainie Chopina” to projekt z cyklu promującego muzykę klasyczną, zarówno naszego największego kompozytora, jak i wielu innych. Honorowy patronat nad festiwalem sprawuje Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Włączają się kolejno włodarze samorządów i instytucji, na terenie których odbywają się koncerty. W Sannikach jest to Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina oraz Urząd Miasta i Gminy.

Wstęp na koncert jest wolny, ale z racji pandemicznych ograniczeń, liczba miejsc jest ograniczona do połowy. Proponujemy więc nieco wcześniejsze przybycie.

Wystąpią Anna Kubicz i Katarzyna Stasiewicz.

Pianistka Anna Kubicz jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Alicji Palety-Bugaj. Jako wyróżniona studentka wystąpiła z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej UMFC pod dyrekcją Piotra Wijatkowskiego podczas Uroczystego Koncertu Dyplomantów wykonując I Koncert fortepianowy Franciszka Liszta. Wielokrotnie współpracowała ze znamienitymi instytucjami kultury, m.in. z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina, Towarzystwem im. Fryderyka Chopina, Orkiestrą Sinfonia Varsovia. Koncertuje w kraju i za granicą.

Wiolonczelistka Katarzyna Stasiewicz ukończyła z wyróżnieniem studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Andrzeja Bauera. Jest też absolwentką studiów podyplomowych na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.

Jest laureatką wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych w zakresie gry solowej i kameralnej. Współpracowała z warszawską Akademią Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza – brała udział między innymi w spektaklu „Mp3” w reżyserii Mariusza Benoit. W roli solistki i kameralistki występowała m.in. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Sali Balowej Zamku w Łańcucie, Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie, w siedzibie orkiestry Sinfonia Varsovia, na Międzynarodowym Festiwalu Kameralistyki „Ensemble” im. Księżnej Daisy.

Podczas koncertu usłyszymy następujące utwory:

Wariacje A-dur op. 16 nr 3 na fortepian solo Ignacego Jana Paderewskiego

Pieśń bez słów op. 109 na wiolonczelę i fortepian Felixa Mendelssohna

Marzenie miłosne nr 3 As-dur na fortepian Franciszka Liszta

Après un rêve na wiolonczelę i fortepian Gabriela Fauré

Modlitwę na wiolonczelę i fortepian Ernesta Blocha

Mazurek g-moll na fortepian solo Akihiro Masudy

Pezzo capriccioso op. 62 wirtuozowskie zakończenie na wiolonczelę i fortepian

Piotra Czajkowskiego

Monika Gadzińska

ECA w Sannikach

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • MTarka.jpg
 • MStolinski.jpg
 • ZWrzesiski.jpg

NAJNOWSZE KOMENTARZE