gostynin24

 •  
  kmr
 •  
  garstka
 •  
  petecki gostynin 1000x300
 • k1.jpg
 • kondolencje.png
 • k2.jpg
 •  
  kino
 •  
  reklama g24 catering dietetyczny online
 •  
  600x200
środa, 20 grudnia 2017 15:16

Podsumowanie projektu: "Ze sportem przeciw uzależnieniom - wspólna integracja dzieci i młodzieży z terenu Gminy Gostynin"

W okresie 22 listopada 2017 r. – 20 grudnia 2017 r. stowarzyszenie kultury fizycznejUczniowski Klub Sportowy ZWOLEŃ-TEAM działający przy Szkole Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu zrealizował zadanie:

„Ze sportem przeciw uzależnieniom - wspólna integracja dzieci i młodzieży z terenu gminy Gostynin" z zakresu zdrowia publicznego.Podjęta inicjatywa miała na celu upowszechnianie i rozwijanie sportu wśród dzieci i młodzieży z terenu gminy Gostynin (programem objęta 25 osobowa grupa docelowa uczęszczająca na zajęcia wrotkarstwa i łyżwiarstwa rekreacyjnego i szybkiego) wraz z przyjętymi założeniami przeciwdziałania poprzez sport agresji i uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży. Uczniowski Klub Sportowy "Zwoleń-Team" - jego instruktorzy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom w tym obszarze, opracowali system rozwiązań́ umożliwiający szkolenie młodych adeptów na zajęciach pozalekcyjnych i pozaszkolnych "zajęć́ sportowych z wrotkarstwa i łyżwiarstwa" oraz organizacji imprez sportowo-rekreacyjnych: "pokazów, zawodów" zagospodarowujących czas wolny dzieci i młodzieży tak, by wszelkie pokusy otaczającego świata omijały młode pokolenie. Głównym celem programu było zredukowanie przemocy/agresji i patologii społecznych (uzależnień od substancji: alkoholu, narkotyków, nikotyny) wśród młodych ludzi poprzez stworzenie możliwości udziału dzieci i młodzieży w aktywności fizycznej, jaką jestwrotkarstwo i łyżwiarstwo rekreacyjne i szybkie dzięki metodom aktywizującym. 

Program zmierzał także do ograniczenia nowych zachowań zaburzeniowych nieletnich, związanych m.in. z masowymi uzależnieniami od urządzeń technologii informacyjnej (Internet, telefon komórkowy, tablet, gry komputerowe i sieciowe itp.). W ramach programu szczególnym wsparciem objęte były następujące zadania: 
1. warsztaty profilaktyczne i przeciwdziałające alkoholizmowi, narkomanii oraz przemocy wśród dzieci i młodzieży - prowadzone przez panie pedagog/psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gostyninie w dn. 8 grudnia 2017 r.; 
2. promocja zdrowego stylu życia i odżywiania dzieci i młodzieży; 
3. organizacja zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych, imprez sportowych z wrotkarstwa - halowe zawody Mikołajkowe "Sięgnij po medal - stop uzależnieniom" w dn. 4 grudnia 2017.
4. zapewnienie "prawidłowego wychowania" dzieci i młodzieży i przygotowania do udziału w imprezach sportowych w duchu idei fair play;
5. wycieczka integrująca dzieci i młodzież z innym klubem – wspólny trening na lodowisku w Warszawie w dn. 16 grudnia 2017r.;
6. odgrywanie scenek profilaktycznych pt. „Stop używkom, młodość bez nałogów" - koniec listopada / początek grudnia 2017 r.;
7. konkurs plastyczny „Sport przeciw przemocy i substancją psychoaktywnym" - w dn. 13 grudnia 2017r.
8. zaprojektowanie i wykonanie baneru 4-metrowego promującego program - zawieszony w hali MOSiR w Gostyninie.
9. promocja programu w Internecie: fb Uks Zwolen-Team, www.zwolen-team.pl, strona gminy Gostynin, lokalne media.

Program pozwolił wesprzeć dzieci i młodzież z terenu gminy Gostynin, które tej pomocy najbardziej potrzebowały. 
Zajęcia sportowe były magnesem przyciągającym młodzież do uprawiania aktywności fizycznej w czasie wolnym i poprzez to zapewniły profilaktykę dotyczącą uzależnień od substancji psychoaktywnych i behawioralnych itp. 
Dodatkowe zajęcia sportowe (pozalekcyjne i pozaszkolne) dla dzieci i młodzieży ukierunkowane na rozwój sprawności fizycznej, ze szczególnym uwzględnieniemwrotkarstwa i łyżwiarstwa rekreacyjnego i szybkiego stały się ciekawym rozwiązaniem problemów związanych z używaniem substancji, czy innych zachowań ryzykownych.
Zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego "Zwoleń-Team"

 

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • furmanek.png
 • uniewski.png
 • grzybowska.png
 • zlotowski.png
 • JSmyczynski.jpg
 • krzeszewska.png

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja