G24

 • smyk

   

 • rowery
 • gostynin24 1000x300

   

 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • softnet
   
 • 600x200

   

piątek, 29 grudnia 2017 00:06

Rada Miejska uchwaliła budżet na 2018 rok

Burmistrz Paweł Kalinowski: Prawidłowe funkcjonowanie Urzędu Miasta znowu będzie mocno zachwiane.

Radni z IdG w tym roku do projektu budżetu na 2018 rok przedłożonego przez burmistrza wprowadzili kilkadziesiąt poprawek w wyniku czego zdjęli ok. dwa miliony złotych i przeznaczyli je na proponowane przez klub radnych IdG inwestycje. W planach jest m.in. modernizacja ulic Nowej, Bema i Krasickiego, parking pomiędzy Polną, a 3 Maja, lodowisko, trzy place zabaw.

Burmistrz Paweł Kalinowski znów znalazł się w trudnej sytuacji. Podczas obrad sesji Rady Miejskiej (28.12) z ubolewaniem odniósł się do poprawek i uzasadniał ich nietrafność. Radni zdejmują środki finansowe na realizację wielu zadań jak choćby modernizacja ulic Solidarności i Kujawy, gdzie jest już projekt budowlany. Inny przykład to konieczna modernizacja sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1, gdzie jest decyzja Sanepidu.

Jakby tego było mało, Miasto musi zapłacić Bankowi Gospodarstwa Krajowego 427 603 zł. W wyniku kontroli okazało się, że w latach 2006-2011 doszło do nieprawidłowości przy zasiedlaniu mieszkań socjalnych na Zazamczu, budowa wspomnianych lokali była dotowana przez BGK. Burmistrz poinformował, że sprawę skieruje do Prokuratury.

Odnośnie budżetu mówi wprost - Zostaję z minimalną kwotą na przyzwoite funkcjonowanie Urzędu Miasta. Cały czas są wnioski o naprawę dróg, o wymianę znaków, to są drobne sprawy ale ja w budżecie nie mam na to środków.

W odpowiedzi radny Zbigniew Chorążek powiedział, że ani projekt burmistrza, ani wniesione poprawki nie zadowolą wszystkich.

Za uchwałą budżetową z poprawkami radnych IdG głosowało dziesięcioro radnych, dwoje się wstrzymało (Jan Głodowski PiS i Urszula Pieniążek GWS). Nieobecni byli Grzegorz Gospodarowicz PiS, Martyna Doral IdG i Martyna Chmielecka IdG.

and.

 

Czytany 5903 razy

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media

Komentarze  

+10 # Ulka 2017-12-30
Remont sali w szkole musi być ,tu chodzi o bezpieczeństwo naszych dzieci,czy ci radni powariowali
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+10 # celina 2017-12-29
radny Chorazek nie wie co to sa oszczednosci czyzby zabrac jednym a dac drugim
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+19 # 123 2017-12-29
Na końcu jest człowiek!
Radny powinien reprezentować interesy swoich wyborców w korelacji z interesami gminy, której jest członkiem. Problem pojawia się wtedy, kiedy radny przedkłada dobro swoich wyborców, dobro gminy nad interesem własnym i interesami tych, którym zawdzięcza fotel radnego. W naszej gminie nawet jednomandatowe okręgi wyborcze nie zapobiegły negatywnym zjawiskom dzierżenia władzy uchwałodawczej przez jedną opcję polityczną, a wręcz przeciwnie, doprowadziły do sytuacji, w której 80% rady pochodzi z tej samej opcji, co przy wyborach w systemie proporcjonalnym byłoby niemalże niemożliwe. Dwunastu członków rady pochodzących z tej samej opcji politycznej reprezentuje i realizują głównie interesy swojego stowarzyszenia, jego liderki, a ich decyzje nie są decyzjami indywidulanymi, a czysto partyjnymi. Duża część społeczeństwa gostynińskiego pozbawiona reprezentacji, może jedynie biernie przyglądać się poczynaniom rady. Dominacja opcji reprezentowanej przez jedno stowarzyszenie nie wychodzi nam na dobre. Można sobie jedynie wyobrazić, co by się działo, gdyby nie tylko władza uchwałodawcza, ale i wykonawcza dzierżona byłaby w jednych rękach. Jednak w systemie demokratycznym "na końcu jest człowiek" dokonujący niczym nie skrępowanych własnych wyborów…
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # sprawdzam 2017-12-29
Szanowni radni, zmiany w budżecie czyli te wasze poprawki są czytelne i każdy myślący wie o co chodzi. Jeżeli chcecie aby wasza liderka Agnieszka Korajczyk-Szyperska wygrała wybory na burmistrza to wymyślcie coś innego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+7 # jaja 2017-12-29
Zostań radnym, a powiem Ci kim jesteś.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # bogdan 2017-12-29
radni IDG powinni się podać do dymisji ,przecież to widać że działają na szkodę miasta .Gostynianie im tego nie darują. Jest to opinia wielu z którymi rozmawiam gostyniakami TO są szkodniki ludzie bez krzty honoru i ambicji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+13 # Piotr 2017-12-29
Szkoda, że modernizacja sali gimnastycznej w SP nr 1 nie zyskała przychylności radnych i nie zostały zapewnione fundusze na ten cel. Szkoda też, że po raz kolejny atmosfera wokół budżetu jest taka negatywna (może czasami dodatkowo podgrzewana przez lokalne portale?). Z drugiej strony dobrze, że jest w ogóle jakaś dyskusja co do priorytetów i zasadności różnych inwestycji w mieście. Kto ma rację w sporze burmistrz-radni? Czy rada tylko działa wedle zasady: "na złość burmistrzowi", czy też kieruje się dobrem miasta? Niektóre uwagi burmistrza wobec radnych wydaja się być zasadne. Radni też mają jakieś sensowne argumenty przemawiające za ich propozycjami... Jaki zatem będzie dla miasta rok 2018? Czy udany inwestycyjnie? Życzę naszemu miastu rozwoju i życzę Burmistrzowi i Radnym zgodnego działania dla dobra Gostynina w 2018 roku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # Mietek 2017-12-29
Taka postawa radnych przekonuje mnie do wzięcia udziału w następnych wyborach i podziękowaniu im za tą obłudę
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • stuldych.png
 • kedzierski.png
 • wilamowski.png
 • zarzycka.png
 • kazmierczak.png

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE