gostynin24

 •  
  petecki gostynin 1000x300
 •  
  NOVABUD2
 •  
  Irek2
 • BricoMarche4
 •  

  garstka

 •  
  mrowka2
 • WOJ
 • reklama g24 catering dietetyczny
 • MK
czwartek, 25 lutego 2021 18:45

W blasku Miłosiernego Wspólnota Sióstr z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia dziękuje…

Minęło zaledwie kilka dni od obchodów 90. Rocznicy objawienia Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie w Płocku. Dla Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia był to czas wyjątkowej łaski.

W wydarzeniach Triduum i samej uroczystości 22-ego lutego wzięło udział prawie 50 sióstr z całej Polski na czele z Matką Generalną i Zarządem Zgromadzenia. Przybyły siostry ze wszystkich etapów formacji zakonnej: postulantki, nowicjuszki, juniorystki i profeski wieczyste z domów w Rabce, Krakowie, Częstochowie, Łodzi, Derd, Torunia, Kalisza, Świnic Warckich i dwóch domów warszawskich w tym z Domu Generalnego przy ul. Żytniej. W refektarzu, kuchni czy nawet na korytarzu, podczas prób śpiewu i w czasie wspólnej Eucharystii, adoracji Najświętszego Sakramentu czy podczas Godziny Miłosierdzia o 15.00 dało się odczuć niesamowitą atmosferę radości i wdzięczności Bogu za to, że 90 lat temu Jezus wybrał jedną z nas - siostrę Faustynę - by w klasztorze płockim, ówczesnym Zakładzie Anioła Stróża, ukazać światu swoje prawdziwe oblicze. Dziś obraz Jezusa Miłosiernego znany na całym świecie jest naczyniem łaski, przez który Miłosierny Ojciec wylewa strumienie łask na wszystkich, którzy stają przed Nim niczym dzieci i z ufnością powierzają Mu swoje troski i radości. W tym naszym Zgromadzeniowym świętowaniu byli obecni, jak zawsze i od samego początku istnienia klasztoru w Płocku, pasterze diecezji płockiej na czele Biskupem Piotrem Liberą i liczni kapłani, na których życzliwość i współpracę możemy liczyć już od czasów arcybiskupa Juliana Antoniego Nowowiejskiego, który zaprosił siostry do Płocka. W tym roku był z nami również Arcybiskup Jan Romeo Pawłowski, a Ojciec Święty Franciszek skierował do nas swoje przesłanie. Na co dzień, to ks. Tomasz Brzeziński, rektor sanktuarium i kapelan Domu jest osobą, która z wielkim oddaniem współpracuje z nami w szerzeniu orędzia Miłosierdzia na terenie sanktuarium i nie tylko. Te uroczystości stały się to dla Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia szczególną okazją do tego, by na nowo rozpalić w sercach sióstr ogień miłosierdzia i z coraz większą gorliwością wypełniać swój charyzmat w kościele płockim, jak i na całym świecie.

Jesteśmy świadome, że gdyby nie przychylność, pomoc i bezinteresowne zaangażowanie wielu osób, również pracowników budowy nowej świątyni, cały ten rok przygotowań i sam przebieg obchodów nie mógłby się odbyć w tak podniosłej atmosferze. Dzięki mediom, szczególnie Katolickiemu Radiu Diecezji Płockiej transmisja mszy św. mogła dotrzeć do tych, którzy z racji rygorów sanitarnych łączyli się z nami duchowo.

Przed nami cały rok, w którym pragniemy kontynuować misję tego sanktuarium. Na skrzynkę mailową sióstr w Płocku trafiają setki maili z prośbą o modlitwę za małżeństwa i rodziny w kryzysie. Stąd po wspólnotowym rozeznaniu, razem z ks. Rektorem, podejmujemy modlitwę w tych intencjach każdego 22-ego miesiąca podczas mszy św. o godz. 17.00. Ufamy, że z biegiem czasu i po ukończeniu budowy kościoła z zapleczem duszpasterskim, nowe sanktuarium stanie się miejscem, gdzie rodziny będą mogły liczyć nie tylko na wsparcie duchowe, ale także specjalistyczne. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia gromadzi także osoby, które pragną głębiej poznać i żyć duchowością Miłosierdzia Bożego według misji jaką Bóg zlecił św. Siostrze Faustynie. Zgromadzenie Sióstr Matki Miłosierdzia od 25 lat prowadzi formację dla kapłanów, sióstr i świeckich osób z całego świata w Stowarzyszeniu Apostołów Bożego Miłosierdzia „Faustinum”, które na nowo podejmie swoją działalność przy płockim sanktuarium od maja br. pod kierownictwem przełożonej klasztoru, s. M. Diany Kuczek ZMBM.

Pan Jezus prosił Siostrę Faustynę, by modliła się za kapłanów. Jako wspólnota sióstr podejmujemy to zaproszenie Jezusa jako nasze i pragniemy w każdy pierwszy czwartek miesiąca modlić się w intencji kapłanów rozważając tajemnice różańca Świętego i adorując Najświętszy Sakrament. Wiemy, że jako szafarze miłosiernej miłości Boga kapłani są w sposób szczególny narażeni na różne ataki i pokusy. Chcemy być dla nich duchowym wsparciem i pomocą w tym dziele miłosierdzia.

Liczymy również, że z czasem okaże się możliwa współpraca z młodzieżą, która ma w sobie ogromny potencjał dobra. Chcemy, jako wspólnota Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Płocku, by klasztor płocki i istniejące w nim sanktuarium Bożego Miłosierdzia stało się Domem, dla wszystkich, którzy pragną spotkać się z prawdziwym Bogiem pełnym miłosierdzia i doświadczyć Jego uzdrawiającej i przemieniającej mocy.

Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie rozbudowy nowej świątyni i tace zebrane na ten cel w parafiach naszej diecezji 21 lutego, dzięki inicjatywie Biskupa Piotra Libery. W czasie codziennej modlitwy w Godzinie Miłosierdzia o 15.00 połączonej z koronką do Bożego Miłosierdzia modlimy się za wszystkich, którzy wspierają nas duchowo i materialnie.

Niech ten Jubileuszowy Rok będzie dla wszystkich doświadczeniem miłości Ojca, który przez Jezusa bierze każdego w swe miłosierne ramiona. Niech ten czas doprowadzi nas do pełni życia w duchu modlitwy: „Jezu ufam Tobie”…

Z wdzięcznością za wszystko

s. M. Diana Kuczek ZMBM

przełożona klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Płocku

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • TSkrzynecka.jpg
 • JZiarek.jpg
 • JOkupski.jpg
 • AZiolkowska.jpg
 • JMarciszewska.jpg
 • AKucharski.jpg
 • GJedrzejewski.jpg

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja