gostynin24

 •  
  NOVABUD3
 •  
  petecki gostynin 1000x300
 •  

  garstka

 •  
  mrowka2
 • 600x200
 • reklama g24 catering dietetyczny

stacja

wtorek, 22 czerwca 2021 11:13

Łukasz Kowacz nic nie wie o odwołaniu

Łukasz Kowacz o uchwale Rady Nadzorczej w sprawie jego odwołania dowiaduje się z naszego portalu.

Na fanpage'u gostynin24 pod artykułem "Kto pogrywa w GSM" komentarz zamieścił Łukasz Kowacz, zdziwiony uchwałą Rady Nadzorczej. Pisze, że obecnie przebywa na urlopie i zadaje publicznie pytanie. 

Czy jeśli Rada Nadzorcza liczy tylko 4 członków, to może zgodnie z prawem odwołać prezesa albo podjąć jakąkolwiek inną uchwałę? 

Kowacz pozdrawia mieszkańców, przeprasza za ludzi z którymi musi współpracować i ma nadzieję, że mieszkańcy, a przede wszystkim członkowie spółdzielni nie ucierpią na tej kolejnej samowoli.

O jakich samowolach pisze Łukasz Kowacz?

ak.

 

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komentarze  

+4 # Michał - aplikant 2021-06-25
Szanowni użytkownicy lokali położonych w zasobach GSM, przyglądam się Waszej dyskusji i zauważyłem, że sprawa odwołania Prezesa wywołuje sporo emocji. Pragnę wskazać, że nawet wadliwe uchwały organów osób prawnych (np. spółdzielni) obowiązują w obrocie prawnym. Dopiero prawomocne orzeczenie właściwego sądu (stwierdzające nieistnienie, nieważność lub uchylające) może te uchwały wyeliminować z obrotu prawnego. Zadaniem sądów powszechnych jest obrona nabytych praw, ale też przestrzeganie skuteczności powszechnie obowiązującego prawa. Jeżeli uchwała odwołująca prezesa Kowacza została podjęta wadliwie, to prawdopodobnie sąd okręgowy stwierdzi jej nieistnienie, nieważność bądź ją uchyli. Proszę poczekać na ten efekt. Pozdrawiam Wszystkich mieszkańców Gostynina.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Bogdan 2021-06-25
Panie Michale, pański pogląd zasługuje na uznanie. W mojej ocenie jest to bezdyskusyjne. Pozdrawiam z Gostynina
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+9 # Nijagi 2021-06-24
Kancalaria adwokacka zdecydowanie teprezentuje interedy p. Kowacz Łukasz niech więc ten Pan kancelatię tą opłaca. Zbyt wiele rzeczy opłacanych jest za nasze pieniądze począwszy od testów na covid-19 zafundowanych za nasze pieniądze po nigdzie prawem gwarantowane nagrody noworoczne, nie wspominając o podwójnych premiach. I TO WSZYSTKO ZA NASZE PIENIĄDZE!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+12 # Obserwator 2021-06-24
Szanowni mieszkańcy GSM, proszę mi wskazać w historii GSM prezesa, który zwołał walne, a następnie uciekł na na trzytygodniowy urlop? Zazwyczaj to na barkach Prezesa była organizacja i przygotowanie Walnego. Czy ktoś jest mi w stanie to wytłumaczyć?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+10 # Aleksandra 2021-06-23
Panie Prezesie Pan przeprosi za siebie i Zarzad a przynajmniej jednego z Zarzadu a o mieszkancow i czlonkow Spoldzielni Pan sie nie martwi lepiej im bedzie bez Pana i tego Zarzadu. Zeby zarzadzac Spoldzielnia trzeba miec doswiadczenie, kompetencje i nie miec kolesiow w pracy jako podwladnych. Pozdrawiam serdeczie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+7 # Bogdan 2021-06-24
Aleksandra, podzielam treść Twojego wpisu: niech Pan Kowacz przeprasza w swoim imieniu a nie w imieniu mieszkańców (każdy z mieszkańców ma swój własny rozum). Nie otrzymał ode mnie upoważnienia do przepraszania. Poza tym (po jego wypowiedziach) widać, że to chłopczyk z piaskownicy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+12 # Aleksandra 2021-06-23
Nareszcie moze skonczy sie kolesiostwo w spoldzielni. Jeszcze Rada Nadzorcza powinna zmienic czlonkow zarzadu a szczegolnie Pana. z dzialu technicznego. Spoldzielnia w obecnym zarzadzaniu nie byla dla czlonkow spoldzielni. Pracuje tam czesc ludzi niekompetentnych takich ktorzy doskonale wpisaliby sie w realia poprzedniego systemu, w ktorym czlonek spoldzielni jest intruzem. Liczyly sie tylko uklady, pomowienia. I wiem o czym pisze!!!.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+12 # obatel 2021-06-23
NARESZCIE CZŁONKOWIE GSM SIĘ OBUDZILI . BRAWO . ABY ROZWIĄZAĆ UMOWĘ Z KANCELRIĄ PRAWNĄ NIE TRZEBA CZEKAĆ DO WALNEGO !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+8 # Niewidzialy 2021-06-22
Psn Kowacz został prezesem w wyniku pomyłki przez jednego z głosujących. Przypomnę, że p. Kowacz został wybrany przewagą 1 glosu (5:4). Za p. Kowaczem lobbowała p. Krysiak i p. Klinska. Pan Nowicki zawsze był posłuszny p. Krysiak, a wiec mamy 2 glosy czl. rady. Teraz p. Krysiak zaczęła wpływać na p. E. Sobańską robiac z niej uzytecznego i... Pani Sobanska poddała się tej presji izaczęła wpływać na p. Osinskiego, i udało się. Mamy 4 glosy za Kowaczem. Piąty glos na p. Kowacza byl oddany przez pomyłkę, ale ponieważ bylo to glosowanie tajne, to nie można było wycofać tego glosu! Cztery głosy: K. Sz., M. U., K. R. i M. K. byly oddane przeciw p. Kowaczowi (oczywiście sa to tylko moje przypuszczenia, nie mam dowód na te hipotezy). Tajemnicą poliszynela sa warunki umowy do jakiej doszlo pomiędzy A. O., a p. Kowaczem! I tak przypadkowo doszło do wyboru p. Kowacza na prezesa. W konkursie doszło do małego klamstwa p. Kowacza. Pan Łukasz zataił dla czesci rady, że jest prezesem innej firmy prowadzacej działalność konkurencyjna w stosunku do GSM! I tak oto p. Kowacz jest prezesem dwóch firm konkurencyjnych! Czy większość członków zdaje sobie z tego sprawę?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # jozue 2021-06-23
Niewidzialny, a skąd Ty czerpiesz takie dane? Twoja hipoteza może okazać się prawdziwa. Gratuluję logicznego sposobu rozumowania.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+20 # Gosc 2021-06-23
Wpis zapewne Pana K.S. lub z jego ramienia. Powiem tak, bardo Państwa boli że spółdzielnią zarządza młody człowiek któremu " coś się chce". Wreszcie można się z kimkolwiek dogadać i coś ustalić. Przy spółdzielni znów"kręci się" Pan Michalak... 2-krotnie odwołany Prezes, między innymi odwołany przez radę w której był Pan K.S. plany są ponownego jego powołania... To jest dopiero cyrk i budowanie własnego folwarku. Panie K.S. wiem że to przykre że jest Pan tylko mężem swojej żony, że zrobił Pan dużo żeby nie wygrała wyborów, że próbuje Pan na siłę zaistnieć, ze Panu wolno przed SP3 parkować na miejscach dla niepełnosprawnych żeby do szkoły przywozić zdrowe dzieci, ale niech Pan mąci gdzie indziej. Mieszkańcy są już tym zmęczeni. Poza tym moze czas podać do publicznej wiadomości kwotę szkód i wypłat odszkodowań jakie zostały dokonane przez niewłaściwe decyzję rady nadzorczej
i wieczne odwoływania Prezesów . Moze czas zacząć ponosić odpowiedzialność za to co się robi, a nie tylko próbować bawić się w zaistnienie. Domniemanie że wybór został dokonany przez " pomyłkę" w zamkniętej kopercie sugeruje oszustwo... To tak pracuje rada? A jeżeli Prezes został wybrany większością to w czym problem.. mamy demokrację.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-4 # Obserwator II 2021-06-23
Przystosowując swój sposób rozumowania do "Goscia" można przyjąć hipotezę, że treść wpisu "Gościa" pochodzi od popleczników p. Kowacza. Być może pod tym wpisem kryje się dziewczyna lub konkubina p. Kowacza, która otrzymała dobrze płatną posadę w GSM? Skoro powstały szkody oraz wypłacono odszkodowania poszkodowanym poprzez niewłaściwe decyzje rady nadzorczej, to należy zadać pytanie Gosciowi: dlaczego pan Kowacz (jako prezes Zarządu) nie złożył jeszcze sprawy do sądu przeciwko członkom rady? A jeżeli prezes został odwołany większością minimalnego składu rady, to w czym problem? Chyba mamy demokrację? Czy w Naszym kraju szanuje się wybór większości posłów do Sejmu, czy wybór Prezydenta? Porównajcie, jak zachowuje się dzisiejsza opozycja, czy szanuje wybór większości? Życzę miłych chwil.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # Gosc 2021-06-23
A może matką albo babką? Proszę czasem obserwacji nie ograniczać to własnego pola widzenia, które jest dość ograniczone. Pewnie, lepiej obsadzie stołki starymi ludźmi którzy nie szanują innych i idą zbijać kasę, a nie młodymi którzy chcą coś zrobić i mają świeżą wiedzę i wykształcenie. A jak chce Pan podać o demokracji to proszę jeszcze zapoznać się z prawem spółdzielczym, oraz regulaminami wewnętrznymi.... może coś w tej obserwacji się rozjaśni. I polecam mniej TVP
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-6 # Obserwator II 2021-06-23
Czuję się szykanowana, nie jestem płci męskiej :-)
A może ciotką, a może kochanką, a może (...). Dziękuje Pani za pouczenia i ustawienie mnie w kącie :lol: Już zaczynam analizę prawa spółdzielczego oraz regulaminy wewnętrzne (tylko proszę wskazać, gdzie je odnaleźć). Zapewniam, że nie oglądam TV - lubię obserwować ludzi na żywo, bo każda TV kłamie. Proszę o wybaczenie Pani nauczyciel :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # Gosc 2021-06-24
Żeby w przyszłości nie czuła się Pani szykanowana proponuje prawidłowo się podpisywać. Ponieważ język polski posiada odmiany przez rodzaje. W związku z tym że nie wie Pani gdzie znaleźć ustawy uważam że dalsza dyskusja z taka osobą nie ma sensu. Sugeruje Pani że prezes powinien iść do sądu, nie wiedząc gdzie szukać podstaw prawnych ( sama Pani prosi o wskazanie). A dziękuję również za miłe słowo i myślę że Pan nauczyciel czegoś nauczy, albo przynajmniej zachęci do lektury ustaw.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-2 # Obserwator II 2021-06-24
Panie Nauczycielu, ależ dziękuję bardzo Panu za te wskazówki. :lol: Ja już sama nie wiem, czy jestem kobietą czy mężczyzną :sad: Raz czuje się kobietą innym razem mężczyzną. Z mojej strony to tylko sugestia (co do prawa do sądu), ja sie na tym nie znam, ale wydaje mi się, że od wydawania wyroków to są sądy powszechne, a nie ktoś taki jak "Gosc" (Iura novit curia). :-) Natomiast nie prosiłam o wskazanie, gdzie szukać ustaw, tylko gdzie znaleźć te regulaminy wewnętrzne. Wchodząc na stronę spółdzielni nie mogę ich znaleźć. Ignorantia iuris nocet, facti non nocet. Pozdrawiam miło :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Aleksandra Reg 2021-06-24
Cytuję Obserwator II:
Panie Nauczycielu, ależ dziękuję bardzo Panu za te wskazówki. :lol: Ja już sama nie wiem, czy jestem kobietą czy mężczyzną :sad: Raz czuje się kobietą innym razem mężczyzną. Z mojej strony to tylko sugestia (co do prawa do sądu), ja sie na tym nie znam, ale wydaje mi się, że od wydawania wyroków to są sądy powszechne, a nie ktoś taki jak "Gosc" (Iura novit curia). :-) Natomiast nie prosiłam o wskazanie, gdzie szukać ustaw, tylko gdzie znaleźć te regulaminy wewnętrzne. Wchodząc na stronę spółdzielni nie mogę ich znaleźć. Ignorantia iuris nocet, facti non nocet. Pozdrawiam miło :-)

Regulaminy wewnetrzne sa ukryte na stronie GSM zeby w nie wejsc trzeba miec login i haslo. Zeby uzyskac login i haslo trzeba napisac pismo o nadanie. Jest jeszcze mozliwosc przeslania regulaminu na e-maila ale po uprzednim napisaniu pisma do GSM. Taka odpowiedz uzyskalam w ubieglym roku jak telefonicznie zglosilam prosbe o otrzymanie regulaminu. Nie trzeba chyba nic wiecej dodawac. Mozna sprawdzic w internecie ze spoldzielnie mieszkaniowe w calej Polsce na swoich stronach internetowych maja regulaminy do wgladu nawet nasz gostyninski MTBS.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-10 # Obatel II 2021-06-23
Gościu, Ty chyba masz ego nadęte do niebotycznych rozmiarów! Proponuję otworzyć przewód doktorski z tematyki socjotechniki manipulacji. Z twoich wpisów wnioskuję, że skończyłeś Wyższą Szkołę Duracza (tam wykuwali przyszłych prawników, którzy później sądzili ludzi z AK i WIN).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # Gosc 2021-06-24
Chyba ten wywód jest nie na temat. Za to Ty obywatelu swoją kulturą pokazujesz że nie skończyłeś żadnej szkoły. Zero retoryki, kultury, taki właśnie pcha się do rządzenia i decydowania naród. Pełen chamstwa , wulgaryzmów, ciemnoty ale za to potrafiący dużo krzyczeć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+16 # jozue 2021-06-22
Czy nie macie Państwo wrażenia, że Pan Kowacz zachowuje się jak mały chłopczyk w piaskownicy? Jak taki osobnik mógł zostać wybrany prezesem tak dużej spółdzielni mieszkaniowej? Wniosek: należy zmienić wszystkich członków rady nadzorczej i odwołać cały zarząd spółdzielni. Nowa Rada powinna powołać wszystkich nowych członków zarządu!To jedyne remedium na uzdrowienie spółdzielni.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+7 # Bogdan 2021-06-22
Proszę zadać kolejne pytanie p. Kowaczowi: czy uczestniczył na posiedzeniu rady nadzorczej w dniu 9 czerwca 2021r.? Czy wiedział, że w porządku obrad znajdował się punkt o jego odwołaniu? Czy zdawał sobie sprawę, że ta jego dezynwoltura doprowadzi do takiego stanu rzeczy? Po doprowadzeniu do siłowego zerwania posiedzenia wpłynął na część członków RN o złożeniu rezygnacji z członków RN, i wydawało się temu młodemu i niedoświadczonemu chłopcu, że uda mu się doprowadzić do dezorganizacji Rady! Ale się pomylił! Rada w pewnych okolicznościach może odwołać prezesa nawet 4 głosami ZA.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+8 # Andrzej O. 2021-06-22
Podobno pani Marii Urbańskiej p. Kowacz obiecał, że zostanie członkiem rady nadzorczej na kolejną kadencję, i z tych też względów rzutem na taśmę p. M.U. złożyła oświadczenie o rezygnacji z funkcji członka RN. Ciekawe, jak zareaguje p. Maria, jeżeli nie zostanie wybrana do nowej rady? Może wtedy zacznie "sypać"?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+18 # Kali 2021-06-23
A czy czasami Pani Maria Urbańska nie złożyła swojego podpisu pod wnioskiem o odwołanie p. Kowacza?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+13 # Bogdan 2021-06-22
Pan Kowacz rżnie głupa! Na stronie internetowej https://www.gsmgost.pl/ jeszcze do godziny 11:00 były umieszczone oświadczenia p. Elżbiety Sobańskiej, Pana Andrzeja Osińskiego i Pani Marii Urbańskiej z pełnymi danymi osobowymi i adresami zamieszkania! Pan Kowacz nawet na urlopie jest doskonale poinformowany przez swoich podwładnych i zdarzeniach w Spółdzielni. Proszę zdać sobie pytanie: z jakich źródeł Pan Kowacz wie, że uchwałę podjęło 4 a nie 7 członków?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # Ktos 2021-06-22
Samowole czyli zwolnienie Pana Prezesa J. 120 tyś, teraz jeśli podtrzymaja swoją decyzję nieprawnie to jakieś 150 tyś, ja uważam to za samowole. Dopóki nie zmieni się statutu i rada nadzorcza nie będzie odpowiadać własnym majątkiem tak to będzie wyglądało. Na wszystko ich stać ale na roboty dla mieszkańców nie ma kasy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # Samarytanin 2021-06-22
Nie potrzeba zmieniać statutu! Odpowiednie zapisy o odpowiedzialności członków rady nadzorczej istnieją od dawna w ustawie prawo spółdzielcze! Niech "Ktos" zada sobie pytanie retoryczne: kto posiada legitymację procesową do zainicjowania odpowiedniego powództwa? Jeśli by nie znał odpowiedzi, podpowiem: "zarząd GSM". Dlaczego pan Kowacz nie zdecydował się wszcząć odpowiedniej procedury celem wymuszenia odpowiedzialności za decyzje RN? Odpowiem: bo zależało mu na utrzymaniu stanowiska (a w szczególności profitów płynących z pełnienia tej funkcji) w sytuacji jego zadłużenia wobec innych podmiotów! Czy teraz jest to jasne? Ten człowiek jest w stanie poświecić wszystko, aby tylko miał odpowiednie dochody (te oficjalne, i te nieoficjalne)!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+18 # Deo 2021-06-22
Panie Kowacz, proszę podać te samowole.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • MStepien.jpg
 • MKowalczyk.jpg
 • SGolus.jpg
 • BDomzal.jpg
 • ZPiotrowski.jpg
 • 20210801_134227.jpg

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja