• wegiel
  • garstka
  • baner do internetu 1000 x 300
  • NOVABUD2

 domagalska 183x80 marqs AKmedia viper 

 

gce1

poniedziałek, 07 sierpnia 2017 13:30

Mistrzostwa Gostynina w szachach szybkich

W sobotę 5 sierpnia 2017 r. odbyła się kolejna edycja „Mistrzostw Gostynina w szachach szybkich”. Turniej podobnie jak w zeszłych latach zorganizował SzUKS „GOSTMAT 83” w Gostyninie wspólnie z Miejskim Centrum Handlowym „STARA BETONIARNIA”, w której to rozegrano zawody. Honorowy patronat nad mistrzostwami objął Pan Paweł Kalinowski – Burmistrz Miasta Gostynina.

W turnieju uczestniczyło 50 zawodników, wśród nich byli zarówno zawodowcy, jak i amatorzy. Oprócz graczy miejscowego klubu GOSTMAT, w mistrzostwach grali także szachiści z Płocka, Warszawy, Bydgoszczy, Łodzi, Konina, Włocławka, Kutna, Sierpca oraz kilku nieco mniejszych miejscowości.

Gostynińskie mistrzostwa były przeprowadzone systemem szwajcarskim, czyli w każdej rundzie grali ze sobą zawodnicy teoretycznie o zbliżonej sile gry. Jeśli ktoś wygrał w pierwszej rundzie, to w drugiej rundzie grał z zawodnikiem, który również miał na swym koncie wygraną. A jeśli ktoś przegrał to w kolejnej rundzie grał z graczem, który również zanotował porażkę, itd. Każdy z zawodników podczas mistrzostw rozegrał 9 partii. Na rozegranie każdej partii zawodnicy mieli po 15 minut. Jeśli w tym czasie któremuś z graczy nie udało się zamatować przeciwnika, to partia najczęściej kończyła się tzw. „przegraną na czas”.

W turnieju rozegrano wiele ciekawych partii. Zawodnicy byli bardzo „bojowo” nastawieni do gry, gdyż w całych mistrzostwach odnotowano zaledwie 10% remisów. W pierwszych rundach solidarnie wygrywali zawodnicy rozstawieni z najwyższymi numerami startowymi. W dalszej części turnieju było już kilka wyników tzw. „niespodzianek”. Ostatecznie w turnieju zwyciężył Marcin Steczek (TS-R Hetman Konin). Tym samym zawodnikowi z Konina udało się obronić tytuł mistrzowski wywalczony w zeszłym roku. Drugie miejsce zajął szachista miejscowego klubu GOSTMAT Gostynin – Bogdan Grabarczyk. Trzecie miejsce zajął zawodnik Akademii Szachowej Płock – Mirosław Grabarczyk. Z zawodników GOSTMAT-u Gostynin miejsce w czołowej „dziesiątce” turnieju zajęli także Mariusz Duch i Roman Godlewski.

W klasyfikacji juniorów zwyciężyła Julia Stanowska z Włocławka. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Szczypawka (PUKS „Mikołaj” Gąbin). Trzecie miejsce zajął Adam Stanowski (Włocławek).

Podczas uroczystego zakończenia mistrzostw najlepsi zawodnicy otrzymali puchary oraz drobne nagrody finansowe.

Tegoroczne „Mistrzostwa Gostynina w szachach szybkich” odbyły się dzięki wsparciu Urzędu Miasta Gostynina, MPK Sp. z o.o. Gostynin, MPEC Sp. z o.o. Gostynin oraz Nadleśnictwa Gostynin.

Waldemar Dudziński

fot. Urząd Miasta Gostynina

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

  • JBrzek.jpg
  • 20200522_141743.jpg
  • muszynska.png
  • DWasielewska.jpg
  • marzec.png

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok