G24

 • baner green horizon 2 1000x300 

 • SSP BOM baner1000x300 v2
   
 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • BANER 16.06
   
 • 600x200 
piątek, 04 marca 2022 16:41

Spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim

W czwartek 3 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek. Z tej okazji Biblioteka dla dzieci i młodzieży im. Stasia i Nel Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie zaprosiła w swe progi Łukasza Wierzbickiego - poznańskiego podróżnika i autora książek, m.in. ,,Afryka Kazika”, „Dziadek i Niedźwiadek”, „Ocean to Pikuś”, „Machiną prze Chiny”, „Drzewo", Mity słowiańskie i inne opowieści.” W swych publikacjach autor zwraca szczególną uwagę na popularyzację prawdziwych historii i postaci.

Pierwsze spotkanie odbyło się z udziałem uczniów klas III Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyninie. Głównym bohaterem był niedźwiedź Wojtek, czworonożny przyjaciel żołnierzy Armii Gen. Andersa, którego prawdziwą historię autor opisał w książce pt.” Dziadek i niedźwiadek”. Ten uroczy brunatny miś nie tylko pomagał żołnierzom w czasie wojennych zmagań, ale przede wszystkim przynosił swoim opiekunom wiele radości dzięki swej rozrywkowej naturze. Uwielbiał bowiem zapasy, boks, taniec oraz kąpiele. Opowieść o tym niezwykłym niedźwiadku „żyje do dziś” nie tylko we wspomnieniach żołnierzy i o tym doskonale przekonali się zgromadzeni uczniowie.

 

Na drugim spotkaniu, na które zaprosiliśmy mieszkańców naszego miasta i okolic, Łukasz Wierzbicki z wielką pasją przedstawił bohaterów swoich książek. Opowiadał o niezwykłych przygodach Kazimierza Nowaka, który rowerem przemierzył Afrykę, przybliżył historię wcześniej już wspomnianego niedźwiedzia Wojtka, przyjaciela polskich żołnierzy z Armii Andersa oraz zabrał słuchaczy w rejs kajakiem przez Atlantyk, snując opowieść o Aleksandrze Dobie, który, jako pierwszy człowiek na świecie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent.

 

Historie bohaterów uatrakcyjniły: prezentacja multimedialna, bogata w liczne zdjęcia, rysunki i filmiki z niespodziewanymi efektami dźwiękowymi oraz liczne egzotyczne rekwizyty przywiezione przez naszego gościa.

 

Pan Łukasz zachęcał do podróżowania, odkrywania nowych pasji i realizowania marzeń…. Warto robić małe kroki, aby osiągnąć wielkie rzeczy, tak jak bohaterowie książek.

 

Ukoronowaniem tych wyjątkowych spotkań z fascynującym pisarzem było wpisywanie autografów do zakupionych książek i wykonanie wspólnego zdjęcia.

 

MBP 

 

 

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • MStolinski.jpg
 • WNowogorski.jpg
 • ZWrzesiski.jpg

Hals
Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE