G24

 • baner green horizon 2 1000x300 

 • Bajka
 • K2
 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • 600x200 
 • stihl
czwartek, 12 maja 2022 19:08

Najlepszy kierunek na wakacje? Poligon! 

Pozostało już tylko kilka tygodni do rozpoczęcia wyczekiwanych przez uczniów i studentów wakacji. Jak je zaplanować, żeby połączyć przyjemne z pożytecznym i na dodatek nie płacić, a wziąć wynagrodzenie? 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej proponuje szesnastodniowe przeszkolenie wojskowe – „Wakacje z WOT". Złóż dokumenty już dziś, żeby zdążyć z procedurą! Wakacyjne szkolenia prowadzone będą w czerwcu i w sierpniu.   

6 MBOT oferuje w czasie wakacji szkolenie dedykowane głównie uczniom i studentom, którzy podczas roku szkolnego i akademickiego nie mogą opuścić zajęć na szesnaście dni. Ale w tym czasie w szeregi WOT wstąpić mogą również nauczyciele czy wykładowcy. Sezon urlopowy to świetna okazja, by aktywni zawodowo porzucili biura, komputery oraz ciepłą kawę i poznali rzemiosło wojskowe.  

W ramach projektu "Wakacje z WOT" szkolenia w 6 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej prowadzone będą w dwóch terminach: szesnastodniowe szkolenie podstawowe - 11-26 czerwca i 13-28 sierpnia oraz ośmiodniowe szkolenie wyrównawcze - 19-26 czerwca i 21-28 sierpnia.  

Skorzystanie z takiego rozwiązania pozwala bezkolizyjnie odbyć przeszkolenie wojskowe, bez potrzeby rezygnacji z nauki czy pracy. Forma służby, jaką oferują Wojska Obrony Terytorialnej, czyli terytorialna służba wojskowa, pozwala na zbalansowanie służby z życiem osobistym i zawodowym. Poprzednie edycje projektu letniego „Wakacje w WOT" oraz zimowego „Ferie z WOT" pokazały, że szkolenia organizowane w czasie wolnym od nauki, cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów i studentów, ale także nauczycieli oraz rodziców, którzy korzystają z faktu, że ich pociechy w tym czasie przebywają na koloniach, obozach czy też wakacje spędzają u dziadków. Statystyki potwierdzają, że służba w WOT cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodych osób, co trzeci żołnierz formacji ma mniej niż 25 lat. 

 

Szesnastodniowe szkolenie podstawowe, które ochotnicy odbędą podczas wakacji, zwieńczy uroczysta przysięga wojskowa i tym samym zostaną żołnierzami Wojska Polskiego.  

Wakacje spędzone na poligonie to nie tylko pierwszy krok na swojej ścieżce rozwoju w Wojsku Polskim to też uposażenie, które wpłynie na konto żołnierza tuż po zakończonym szkleniu. W przypadku korpusu szeregowych – bo taki stopień otrzymuje każdy nowy ochotnik, który wcześniej nie pełnił służby w wojsku, ani innych formacjach mundurowych – otrzyma wynagrodzenie w kwocie blisko 2100 zł.   

Wszyscy, którzy chcą wstąpić do WOT, powinni znaleźć rekrutera na stronie brygady www.wojsko-polskie.pl lub zgłosić się do Wojskowych Komend Uzupełnień, wniosek o powołanie do służby można też złożyć elektronicznie przez platformę ePUAP i na

www.terytorialsi.wp.mil.pl/chce-wstapic

www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl

 

st. kpr. Cezary Okraszewski

64 batalion lekkiej piechoty
6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej im. rotmistrza Witolda Pileckiego

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • RRog.jpg
 • TKumecka.jpg
 • AWisniewski.jpg
 • BDyjecinski.jpg

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE