G24

 • smyk

   

 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • dekra
   
poniedziałek, 20 czerwca 2022 00:15

Miejska Orkiestra Dęta i Mażoretki MOD na sobotnich występach

Sympatycy Miejskiej Orkiestry Dętej i Mażoretek MOD przybyli na Rynek, aby w sobotnie (18.06.22) popołudnie wziąć udział w koncercie i obejrzeć występy mażoretek, a przy okazji doskonale się zrelaksować.

MOD pod batutą kapelmistrza Józefa Pakulskiego, prowadzącego orkiestrę już od 40 lat, wykonała m.in. takie utwory jak: „The James Bond Theme”, „Lubię wracać tam gdzie byłem”, „Tropical lady”, „Seks bomb” czy „Jive, jive, jive”. Dodatkową atrakcją był występ mażoretek, prowadzony przez Weronikę Węglewską.

 

Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Aleksandra Milczarek, przypomniała zebranym na Rynku, że orkiestra ma ponad 120-letnią historię, gdyż powstała w 1900 roku przy Ochotniczej Straży Pożarnej. Od 2006 r. jest orkiestrą miejską. Na przestrzeni lat zmieniali się kapelmistrzowie, skład orkiestry i jej charakter. Obecnie liczy 40 członków, a 95% jej składu stanowi młodzież. Orkiestra wykonuje utwory rozrywkowe, marsze i utwory liturgiczne. Uczestniczy w przeglądach orkiestr dętych, koncertach, uroczystościach państwowych i kościelnych na terenie miast i gmin. Orkiestrze zwykle towarzyszą mażoretki.

 

Piękna, słoneczna pogoda była dodatkowym atutem podczas tej imprezy. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy świadkami podobnych występów.

www.gostynin.pl

 

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • IMG_20230325_115415.jpg

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE