G24

 • baner green horizon 2 1000x300 

 • Bajka
 • K2
 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • 600x200 
poniedziałek, 27 czerwca 2022 23:18

Rozpoczął się XXIII Plener Malarski "U Wójta"

W niedzielę 26 czerwca br. Neoklasycystyczny Pałac w Lucieniu wypełnili artyści oraz młodzież – uczestnicy XXIII Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego „U WÓJTA” połączonego z warsztatami plastycznymi dla młodzieży szkolnej.

Uroczystość otwarcia 25-lecia lucieńskich spotkań malarskich, rozpoczęła się bajkowym utworem „Alladyn” w wykonaniu Gminnej Orkiestry Dętej FOXODEON pod dyrekcją Pani Katarzyny Lisickiej.

 

Wszystkich przybyłych, zarówno uczestników pleneru i warsztatów, jak i zaproszonych gości powitał Cezary Szymczak, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin, który przede wszystkim nawiązał do srebrnego jubileuszu wydarzenia: „Ćwierć wieku temu wszystko się zaczęło i stało się konwenansem kulturalnych uroczystości Gminy Gostynin.”

 

Co sprawiło, że malarstwo wyrwało się z pracowni i weszło między pola, łąki, lasy, do lucieńskiego pejzażu? Na to pytanie, poprzez kilka słów pięknej refleksji, ale przede wszystkim fantastycznej, niezapomnianej historii, spróbowała odpowiedzieć Pani Barbara Perlikowska, honorowa uczestniczka plenerów.

 

W tegorocznej edycji pleneru mamy zaszczyt gościć: Maję Wojnarowską z Łącka – honorową komisarz pleneru, Eleonorę Baranowską z Lucienia, Zofię Samusik – Zarembę z Płocka, Annę Michalak z Gostynina, Aleksandrę Cybulską z Warszawy, Katarzynę Środowską z Warszawy, Katarzynę Bąkowską – Roszkowską z Płocka, Annę Kamińską z Płocka, Wojciecha Witkowskiego z Sierpca, Jana Balcerzaka z Warszawy.

 

 

Niewątpliwie stałym, a przede wszystkim pełnym zadumy i refleksji punktem scenariusza otwarcia jest wspomnienie tych, dla których życie zmieniło się, ale się nie skończyło… Minutą ciszy uczczono pamięć o tych, którzy malują już w Domu Ojca Niebieskiego, znakomitych artystów – malarzy uczestników wielu edycji lucieńskich plenerów, którzy aktualnie tworzą swoje dzieła w krainie wiecznego szczęścia.

 

Nadszedł czas na prezentację uczestników warsztatów, laureatów konkursu plastycznego pn. „Mazowsze - mnie ta ziemia od innych droższa…” zorganizowanym przez GCKiTWGG w Białem: Helena Beczek, Zuzanna Karasiewicz, Julia Jankowska, Tatiana Szymańska, Olga Domeradzka – uczennice Szkoły Podstawowej w Lucieniu, Nikola Ciepła ze Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Sokołowie, Klara Marciniak ze Szkoły Podstawowej im. Władysława St. Reymonta w Solcu, Julia Sobczak ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Zwoleniu.

 

Oficjalnego otwarcia tegorocznego pleneru i warsztatów dokonała Przewodnicząca Rady Gminy Gostynin Pani Renata Kędzierska.

 

Otwarciu pleneru towarzyszyła wystawa prac zacnych artystów malarzy biorących w nim udział oraz prac konkursowych młodzieży. Wystawa będzie czynna codziennie do 1 lipca br. w godz. 10.00 - 18.00 w części pałacowej Szkoły Podstawowej w Lucieniu. Zapraszamy do zwiedzania.

 

Na zakończenie uroczystości, goście wysłuchali wspaniałego występu w wykonaniu Gminnej Orkiestry Dętej „Foxodeon” pod dyrekcją Pani Katarzyny Lisickiej.

 

Wszystkim uczniom jeszcze raz serdecznie dziękujemy za chęć udziału w konkursie i gratulujemy nagrodzonym uczestnikom.

 

Słowa podziękowania kierujemy do jak zawsze profesjonalnie przygotowanej przez p. Katarzynę Lisicką Gminnej Orkiestry Dętej „Foxodeon” za przepiękną oprawę instrumentalną podczas otwarcia pleneru.

 

Dziękujemy Pracownikom Szkoły Podstawowej w Lucieniu za wszelką pomoc w przygotowaniu uroczystości, jak i wszelkich działań na rzecz organizacji całego rozpoczętego tygodnia pleneru.

 

Zapraszamy 3 lipca 2022 r., od 15:30 do Lucienia na uroczyste zakończenie którego zwieńczeniem będzie koncert muzyki francusko – hiszpańskiej pn. „Paryż i Barcelona w Lucieniu” w wykonaniu Aleksandry Paczkowskiej z zespołem.

 

Gminne Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin w Białem

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komentarze  

+3 # Weteran wegetarianin 2022-06-28
I ja tam z gośćmi byłem, miód i nie tylko piłem, a com wypił to odchorował w piątek jużci.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • AOrzechowski.jpg
 • MJaworski.jpg
 • MMiler.png
 • MBrzozowska.jpg
 • WRekawiecki.jpg
 • HKowalska.jpg
 • RRubik.jpg

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE