G24

 • baner green horizon 2 1000x300

 • Bajka
 • dekra1
 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • 600x200 
 • stihl
   
 • Uriarte
czwartek, 28 lipca 2022 23:25

Zmiany w programie "Czyste Powietrze" - jak teraz uzyskać dofinansowanie?

5 tysięcy kary za tzw. kopciucha. A do tego bijące rekordy ceny węgla. Nie omija nas też susza, brak wody, zanieczyszczenie powietrza. Brak odpowiedniego ocieplenia domu czy palenie węglem nie jest dobre ani dla nas, ani dla naszego portfela. A najbardziej na naszym braku działania ucierpią najmłodsi, którzy będą musieli żyć w świecie upałów, braku żywności i horrendalnych cen za owoce czy warzywa. Co możemy jednak zrobić, żeby aktywnie przyczynić się do poprawy środowiska i opóźnić kryzys klimatyczny? Na to pytanie odpowiada projekt „Nasze Czyste Powietrze” Fundacji Zwalcz Nudę dofinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Najchłodniejszy czerwiec w naszym życiu

Trwają właśnie fale upałów. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Polsce wydaje oświadczenia trzeciego, najwyższego stopnia, a temperatury w południowo-wschodniej części naszego kraju przekraczają nawet 35 stopni Celsjusza. Według prognoz ONZ w 2050 roku maksymalna temperatura najbardziej upalnego miesiąca wzrośnie w Polsce o 6,6 stopni Celsjusza, a średnia roczna temperatura podniesie się o ponad 2 stopnie. Wzrost temperatur przyczynia się do susz, wpływa negatywnie na nasze zdrowie, odbija się na rolnikach, cenach żywności. Skąd biorą się takie ekstremalne temperatury? Jest to m.in. efekt ocieplenia klimatu, zanieczyszczeń, przedostawania się CO2 do atmosfery. Na zatruwanie powietrza bardzo duży wpływ mają stare piece w domach jednorodzinnych, złe ocieplenie domu czy palenie węglem.

Ekozmiany w Twoim domu

Termomodernizacja i wymiana źródła ciepła na ekologiczne to już nie ekomoda, to konieczność. Wpływa to pozytywnie nie tylko na środowisko, ale też na nasz budżet. Ceny węgla w 2022 roku biją rekordy – cena tony wzrosła z 800 zł do 2-3 tysięcy. Warto więc jak najszybciej zdecydować się na zmianę. Z pomocą przychodzi program „Czyste Powietrze” prowadzony przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, wspierając finansowo właścicieli domów, którzy chcą zmienić swój dom na przyjazny środowisku. Celem programu jest ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Bezpłatnej pomocy przy wypełnianiu wniosków do programu „Czyste Powietrze” udzielają eksperci Fundacji Zwalcz Nudę w ramach projektu „Nasze Czyste Powietrze”.

Wypełnianie wniosku o dofinansowanie może wydawać się trudne – dlatego przychodzimy z pomocą. Jako konsultant Fundacji Zwalcz Nudę przeprowadzę chętną osobę od początku do końca, czyli złożonego w programie „Czyste Powietrze” wniosku – mówi Wojciech Krawczak, konsultant projektu Naszego Czystego Powietrza.

Od 15 lipca z programu „Czyste Powietrze” możesz otrzymać dofinansowanie z PREFINANSOWANIEM

 

Od 15 lipca można składać wnioski programu priorytetowego Czyste Powietrze+. Składając wniosek o dotacje, należy dołączyć do niego umowę z wykonawcą na prace inwestycyjne w budynku. Zaliczka w wysokości do 50 proc. najwyższej możliwej wysokości dotacji, przypadającej dla danego beneficjenta, będzie wypłacana bezpośrednio na konto wykonawcy. Wprowadzona modyfikacja programu zakłada, w przypadku prefinansowania inwestycji, zwiększenie o 10 tys. zł maksymalnych kwot dotacji na prace remontowe realizowane w ramach części 2) i 3) programu „Czyste Powietrze”, a więc odnoszących się do osób uprawnionych do podwyższonego i najwyższego poziomu wsparcia. Po obecnych zmianach, maksymalna bezzwrotna dotacja w części 2) zwiększy się z 37 do 47 tys. zł, a górny pułap dofinansowania w części 3) wzrośnie z 69 do 79 tys. zł. Więcej informacji tutaj: www.czystepowietrze.gov.pl/czyste-powietrze-czyli-prefinansowanie-w-programie-beneficjenci-dostana-dotacje-przed-koncem-inwestycji/

Weź udział w projekcie „Nasze Czyste Powietrze”, oszczędzaj pieniądze i uzyskaj dofinansowanie

Mieszkasz w województwie mazowieckim lub łódzkim? W ramach projektu uzyskasz bezpłatną pomoc eksperta w wypełnieniu wniosku o dofinansowanie w programie „Czyste Powietrze”. Ekspert krok po kroku przeprowadzi Cię przez całą potrzebną dokumentację. W jaki sposób można skontaktować się z ekspertem projektu „Nasze Czyste Powietrze”?

 • Napisz na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwoń pod numer telefonu: 884 939 880. Organizatorzy przekierują prośbę do eksperta, który przeprowadzi Cię krok po kroku przez każdy punkt wniosku całkowicie bezpłatnie.
 • Przyjdź na warsztaty z wypełniania wniosków o dofinansowanie, które odbywają się w tym roku w województwach łódzkim i mazowieckim. Cały harmonogram ekopikników i warsztatów znajduje się tutaj: www.zwalcznude.pl/nasze-czyste-powietrze/pikniki-lokalne/. Jeżeli

Więcej informacji o projekcie oraz odbywających się w ramach niego wydarzeniach znajduje się tutaj: www.zwalcznude.pl/nasze-czyste-powietrze/, a więcej informacji o pomocy w wpisaniu wniosków tutaj: www.zwalcznude.pl/nasze-czyste-powietrze/wypelnij-z-nami-wniosek-dofinansowanie/. Kwota dofinansowania projektu to 1 250 000 zł, a wartość przedsięwzięcia wynosi 1 390 000 zł. Więcej informacji o programie „Czyste Powietrze” na www.czystepowietrze.gov.pl/.

 

Niniejszy materiał został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Fundacja Zwalcz Nudę.

 

Patronat medialny

 

Gospodyni

Tygodnik Ciechanowski

eKutno

Moja Ostrołęka

 

Aleksandra Stronkowska

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • golebiewska.jpg
 • stanislawska.jpg
 • delchierico.jpg
 • 20220930_211318.jpg
 • 20220930_211346.jpg
 • gosciniak.png
 • gorzkowski.jpg
 • wojtacka.png
 • milczarek.jpg
 • wilinski.jpg
 • migdalska.png
 • klinski.jpg
 • kijek.jpg

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE