środa, 24 kwietnia 2024 12:43

Udany występ Andrzeja Adamskiego w Mistrzostwach Polski Dziennikarzy w Tenisie Stołowym

W piątek i w sobotę w Tarnobrzegu rozegrano 3. Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w Tenisie Stołowym z udziałem reprezentanta portalu gostynin24.

W kategorii wiekowej powyżej 40 lat czwarte miejsce zajął dziennikarz portalu gostynin24 Andrzej Adamski.

Na turniej namówił mnie Tomek Niesłuchowski z płockiego oddziału Gazety Wyborczej, który regularnie gra w tenisa stołowego. Do Tarnobrzega jechaliśmy z wielką niewiadomą. W piątek rozgrywane były pojedynki w grupach, natomiast w sobotę graliśmy już systemem pucharowym. O trzecie miejsce zagrałem właśnie z kolegą z Płocka, w bratobójczym pojedynku - jak to nazwaliśmy i przegrałem. Graliśmy w miejscu, gdzie swoje pojedynki rozgrywają czołowe pingpongistki z Europy. Przypomnę, że dziewczyny z KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg to dwukrotne zwyciężczynie Ligi Mistrzyń: w roku 2019 i 2022. Turniej bardzo dobrze zorganizowany i tak sobie myślę, że chyba za rok również wystartuję aby powalczyć o podium ale wcześniej konieczny będzie trening z naszymi pingpongistami z Alfy.

Tytuły mistrzowskie zostały obronione. W kategorii do 39 lat wygrał ponownie Paweł Gąsiorski z Magazynu Polski Ping Pong, natomiast w starszej kategorii wiekował ze zwycięstwa cieszył się Roman Błaszczak z Radia Plus Gorzów.

Trzech najlepszych zawodników w każdej kategorii wiekowej otrzymało puchary, nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.