piątek, 29 marca 2024 10:32

Zwycięstwo 4:0 i pozycja lidera, znakomita gra Mazura w Sierpcu

W 5 kolejce Płockiej Ligi Okręgowej seniorzy Mazura Gostynin w sobotę, 24 września wygrali w Sierpcu z Kasztelanem 4:0 i z kompletem 15 punktów objęli samodzielne prowadzenie w tabeli Płockiej Ligi Okręgowej.

Mazur przystępował jako lider tabeli do tego spotkania i nie zawiódł, rozgrywając w Sierpcu najlepsze spotkanie w tym sezonie. Dobre wiadomości napłynęły już przed meczem - porażka Startu Proboszczewice ze Spartą Mochowo powodowała, że Mazur po tym meczu na pewno nie straciłby pozycji lidera. Mecz od pierwszych minut przebiegał z lekką przewagą naszego zespołu. W 26 minucie obrońca Kasztelana Wiktor Kaca brutalnie fauluje, interweniując prostą nogą, pomocnika Mazura Pawła Znyka. Interwencja ta mogła spowodować ciężką kontuzję Znyka, sędzia Rafał Szczytniewski ustawiony blisko sytuacji, pokazuje jedynie rzut wolny dla Mazura, choć nierozważny faul zasługuje na pokazanie bezpośrednio czerwonej kartki dla zawodnika Kasztelana. Na szczęście pomocnik Mazura, który wrócił do gry po dwóch tygodniach przerwy, po kontuzji, nie ucierpiał po tym zagraniu i kontynuował grę.

Kolejne minuty udokumentowały przewagę naszego zespołu i obyło się bez kontrowersji sędziowskich. Znakomicie w tym sezonie spisuje się napastnik Mazura Eryk Przybylski. Na 1:0 bramka padła w 32 minucie, po dośrodkowaniu w pole karne z rzutu wolnego. Błąd wychodząc do piąstkowania piłki popełnił golkiper Kasztelana Bartosz Kaszyński, piłkę do pustej bramki skierował Przybylski.

Po przerwie podopieczni trenera Arkadiusza Szulczewskiego przeprowadzali groźne kontrataki, które siały popłoch w obronie Kasztelana. W 51 minucie Przybylski ponownie trafił, tym razem z pomocą słupka, wykorzystując akcję sam na sam z bramkarzem "Piwoszy". Było to już ósme trafienie Eryka Przybylskiego w piątym ligowym meczu tym sezonie. W 78 minucie do tej pory asystujący przy bramkach Michał Matecki, podwyższył na 3:0 po świetnym strzale lewą nogą z 18 metrów. Wynik ustalił pięknym strzałem w okienko, po asyście Mateckiego - dośrodkowaniu spod linii końcowej, Bartłomiej Kapturowski. Bez  wątpienia był to najlepszy mecz naszego zespołu w tym sezonie, pewne zwycięstwo na trudnym terenie dało samodzielne prowadzenie w tabeli z kompletem punktów.

W kolejnym meczu - 6 kolejce - Mazur zagra na własnym boisku w sobotę, 1 października 2022 r. o g. 16:00 ze Zrywem Bielsk.

Kasztelan Sierpc - Mazur Gostynin 0:4 bramki: 32' 51' Eryk Przybylski, 78' Michał Matecki, 87' Bartłomiej Kapturowski

Kasztelan: Bartosz Kaszyński - Wiktor Kaca Tomasz Braniecki Arkadiusz Umiński (84' Adam Lisicki) Damian Kotkiewicz )53' Bartosz Paruszewski) Daniel Mitura  Tomasz Golatowski Łukasz Pniewski (84' Marcin Błażejewski) Jakub Woliński Radosław Witkowski Mateusz Biegański (53' Jakub Grabowski); trener: Rajmund Koperek, kierownik drużyny: Krzysztof Pniewski

Mazur: Hubert Borowy - Mateusz Dobieński Kamil Augustyniak Piotr Dutkiewicz Piotr Szulczewski - Michał Jędrzejczak (76' Bartłomiej Kapturowski) Dariusz Kurkowski Jan Rutkowski (88' Wiktor Smyczyński) Paweł Znyk Michał Matecki - Eryk Przybylski; trener: Arkadiusz Szulczewski Żółta kartka: Znyk