gostynin24

 •  
  dekra1
 •  
  NOVABUD2
 •  

  garstka

 •  
  mrowka2
 •  
  petecki gostynin 1000x300
 • reklama g24
 • WOJ
 • Baner 600x200 Dziupla3
 • MK
środa, 11 kwietnia 2018 20:07

Riposta burmistrza

Kandydatka na burmistrza Agnieszka Korajczyk-Szyperska radzi burmistrzowi Pawłowi Kalinowskiemu ruszyć się zza biurka, odłożyć składanie wieńców i wiązanek pod pomnikami i szukać inwestorów. Zobacz jak zareagował burmistrz.

Szanowni Państwo,

nie jest tajemnicą fakt, że kultywowanie postaw patriotycznych i obywatelskich jest dla mnie bardzo ważne, zarówno jako Burmistrza, ale przede wszystkim jako Pawła Kalinowskiego. Każdego dnia swoją pracą staram się służyć mieszkańcom Gostynina jak najlepiej. Święta Państwowe są szczególnym dniem, kiedy to poprzez modlitwę, czy złożenie kwiatów mamy okazję podziękować tym, którzy poświęcali się dla naszego narodu i kraju. Jestem niezwykle dumny, że mogę to robić, jako Burmistrz Miasta Gostynina i reprezentować Urząd i Mieszkańców.

Oczywiście moja praca nie ogranicza się tylko do udziału w uroczystościach. Każdego dnia, wraz z pracownikami urzędu, działamy na rzecz naszego miasta i „ruszamy się zza biurka”. Jedne działania i ich efekty widać od razu, na inne potrzeba czasu. Niestety nie na wszystko mamy wpływ i nie wszystko od nas zależy, pomimo największych chęci. Nasze zaangażowanie widać w szkołach, w domach, na ulicach, w spółkach i jednostkach miejskich. Zabiegam o nowych inwestorów, ale nie zapominam o obecnych przedsiębiorcach (m.in. uchwała w sprawie zwolnień od podatku od nieruchomości w ramach regionalnej pomocy inwestycyjnej na inwestycje początkowe, zabiegania o przyłączenie działki do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN), aby mieli możliwość dalszego rozwoju. Nie ukrywam, że dużym ułatwieniem byłaby chęć współpracy wszystkich zainteresowanych, ale po prawie czterech latach mojej kadencji obawiam się, że to chyba nierealne – a szkoda.

Aby uspokoić niektórych z Państwa, informuję, że w najbliższy poniedziałek tj. 16 kwietnia biorę udział w Kongresie gospodarczo-samorządowym, z udziałem między innymi Minister Przedsiębiorczości i Technologii, podczas którego omawiane będą najnowsze rozwiązania dla przedsiębiorców, innowacyjne i przedsiębiorcze samorządy, a także Polska Strefa Inwestycji, czyli nowe możliwości dla małych i średnich przedsiębiorstw. O wszystkich ważnych działaniach Państwa informowałem i informuję na bieżąco.

Paweł Kalinowski
Burmistrz Miasta Gostynina

Czytany 6453 razy

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komentarze  

+2 # magdalena 2018-04-19
Pani Agnieszko, proszę powiedzieć wreszcie coś mądrego, albo zamilknąć. Cztery lata snuje pani opowieści bardzo słabej treści. Może więc choć raz usłyszymy coś istotnego, ważnego, przemyślanego dla rozwoju miasta? Do tej pory tylko rzuca pani błotem i pluje jadem!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+12 # Dusza 2018-04-16
Pytanie do pani Korajczykowej !

Droga pani jeśli jednak by brakło Boga i cudem została by pani Burmistrzem to czy nie będzie pani nigdy składała Więcków ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+16 # Gostyniak 2018-04-16
Ten kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości.
Tak dla przypomnienia wszystkim nowoczesno-oświeconym-ubywatelom.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+17 # nigdy 2018-04-16
AKS w Gostyninie nie ma szans, może we gminie niech sprobuje
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+18 # Dariusz Szymański 2018-04-15
No cóż przykro się czyta że Pani Agnieszka sugeruje by nie składać więc!Droga niedoszła pani burmistrz Pamięć o osobach zmarłych to pokazanie że ma się Serce! Zaślepił już paniom ten pęd do władzy by uzyskać funkcję Burmistrza! Koniec świata z tą panią z byłego PO !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-16 # vvv 2018-04-15
Jak zwykle cięty język. Bez dukania, bo nie pozwolili wystąpić we filmie. fotogenicznego mamy burmistrza...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+26 # bogdan 2018-04-14
czas zrobić porządek z IDG to są darmozjady za nasze zł-tówki psują demokracje dać im czerwoną kartkę przy wyborach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+31 # Ania 2018-04-12
Tylko nie Pani Agnieszka szyperska na burmistrza ona tylko do siebie doij zobaczcie gostynin kiedyś jak był Włodzimierz Sniecikowski A teraz O bumarle miasto
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-28 # emeryt 2018-04-12
radze burmistrzowi zamknac obwodnice, bo inwestorzy omojaja Gostynin szerokim lukiem, albo wprowadzic oplaty za przejazd (omijanie). Zawsze na pensje dla PANOW wzstarczy. A reszta... to drugi sort. (pewnie PAN cenzor nie wpusci tego wpisu, bo on tez PAN)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+34 # Rudy 2018-04-12
I jeszcze jedno: co tak naprawdę dla naszego miasta zrobiła pani AKS?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+12 # Dusza 2018-04-16
Dużo szumu i Zamieszania robi by samemu zostać Burmistrzem !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+30 # Rudy 2018-04-12
Czy Pani AKS właśnie napisała samouczek radnym IdG żeby absolutnie zaprzestali przyklejania się do przecinania wstęgi i wyłażenia z lodówki? A tekst Pani AKS to czasem nie powinien mieć nagłówka : wielka hipokryzja?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-22 # GS 2018-04-12
Cytuję BUB:
Obecnie w Polsce jeżeli ktoś bardzo chce to znajdzie pracę. W Gostyninie każdy mężczyzna-chłop może zdobyć zatrudnienie. Fabryk tu nie potrzeba.

Za 1550zł, pewnie że jest od groma. Ciekawe czy wyżyjesz za to.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+24 # do GS 2018-04-12
Trzeba było na PO nie głosować to by nas nie okradli i zarabiał byś tysiąc więcej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+23 # BUB 2018-04-12
Obecnie w Polsce jeżeli ktoś bardzo chce to znajdzie pracę. W Gostyninie każdy mężczyzna-chłop może zdobyć zatrudnienie. Fabryk tu nie potrzeba.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+39 # JWG 2018-04-12
nie daj BOZE zeby p.Korajczyk została by burmistrzem ona pokazałaby nam gdzie raki zimuja ta kobieta nie nadaje sie na to stanowisko
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-16 # zlotos 2018-04-14
Oj ratusz boi sie Pani Szyperskiej bo Wezmie za M...dy i poleca Przydupasy Sniecia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+35 # obywatel 2018-04-12
Do trzech razy sztuka, ale w tym roku ma najmniejsze szanse dostania się na stanowisko burmistrza. Jej obstawa PO z Augustyniakami marnie wróży sukcesowi wyborczemu. Ciekawe czy koszulkę KOD ma jeszcze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+35 # gruba 2018-04-12
Dziwię się, że tacy doświadczeni życiowo starsi panowie jak Robacki albo Pieniążek tolerują takie pisanie Szyperskiej. Przecież to uderza bezpośrednio w ich jako radnych tego miasteczka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+42 # 123 2018-04-12
"Gostynin potrzebuje działania, bo miasto powoli zamiera". Pani Agnieszka Korajczyk-Szyperska ma całkowitą rację! O kierunkach rozwoju gminy decyduje rada gminy. Rada gminy to organ stanowiący i kontrolujący, a burmistrz to organ wykonawczy. To w kompetencjach rady gminy leży uchwalanie kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy, uchwalanie planów gospodarczych, przyjmowanie programów rozwoju, ustalanie zakresu działania jednostek pomocniczych, tworzenie, likwidacja i reorganizacja przedsiębiorstw, zakładów i innych gminnych jednostek organizacyjnych…Lista uprawnień jakie nadał ustawodawca gminie jest długa. Zatem należy zdać pytanie – co rada, składająca się głownie z członków IdG, koleżanek i kolegów Pani Agnieszki Korajczyk-Szyperskiej, zrobiła dla Gostynina. Czy głównym osiągnięciem rady jest budowa siłowni pod chmurką? A może budowa drogi Wspólna - Dybanka? Przecież te inwestycje to wydatki z budżetu gminy! A jakimi inwestycjami może poszczycić się rada, które przyczyniły się do zwiększenia dochodów gminy? Jakich uchwał, zwiększających dochody gminy, nie zrealizował burmistrz, jako organ wykonawczy? Kto za taki stan rzeczy odpowiada i kogo należy wymienić, żeby Gostynin nie zamarł?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+27 # były Gostynianin 2018-04-12
dobrze k....e napisał
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+36 # Mietek 2018-04-12
Już był taki co inwestorów szukał. Miasto do tej pory nie może wydobyć się z długów. Mafii Peowskiej nam w mieście nie potrzeba. W Polsce jest coraz mniejsze bezrobocie i nie stanowi problemu dojazd do Kutna czy Płocka. W Warszawie do pracy się dojeżdża 1,5 godziny i nikt nie płacze.A Pani Szyperska mając jeszcze parę miesięcy większość w radzie niech się zajmie szukaniem inwestorów w Sierakówku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+40 # ciotka 2018-04-12
Korajczyk-Szyperska pisze w tym swoim tekście, że Gostynin potrzebuje działania, bo miasto powoli zamiera. Jeśli nic się nie zmieni to rzeczywiście nasze dzieci nie będą miały tu czego szukać.
Niech to sobie spokojnie przeczytają jej radni z IdG, którzy mają większość w Radzie Miejskiej, którzy mogą wiele działać i zmieniać.
Miasto zamiera? To co wy tam robicie w tej radzie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # mietła 2018-04-25
Cytuję ciotka:
Korajczyk-Szyperska pisze w tym swoim tekście, że Gostynin potrzebuje działania, bo miasto powoli zamiera. Jeśli nic się nie zmieni to rzeczywiście nasze dzieci nie będą miały tu czego szukać.
Niech to sobie spokojnie przeczytają jej radni z IdG, którzy mają większość w Radzie Miejskiej, którzy mogą wiele działać i zmieniać.
Miasto zamiera? To co wy tam robicie w tej radzie?

dobrze powiedziane
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+28 # 2016 2018-04-11
Wójt gminy Łuków też radzi i działa i zadziałał. Oprócz placów zabaw ,remontu dróg i budowy parkingów pozyskał dwóch inwestorów w wyniku czego powstały dwa zakłady pracy . ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • LKaca.jpg
 • WDzierzawski.jpg
 • WKruk.jpg
 • RAndrzejczak.jpg
 • JSzcewczyk.jpg
 • JStarczewski.jpg
 • WKirik.jpg
 • GSzulczewska.jpg
 • HMarciniak.jpg
 • MBerezowska.jpg
 • KGarstka.jpg
 • LSobinska.jpg

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja