gostynin24

 •  
  mrowka2
 •  
  NOVABUD2
 •  
  dekra1
 •  
  petecki gostynin 1000x300
 •  

  garstka

 • reklama g24 catering dietetyczny
 • WOJ
 • MK
 • manawa
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 17:13

Rolkarze ZWOLEŃ-TEAM wracają ze Stolna z dwunastoma medalami

W sobotę (14.04) w Stolnie /woj. kujawsko-pomorskie/ odbyły się pierwsze w tym sezonie Ogólnopolskie Zawody Sportowe  "3 ROLL & RUN" we wrotkarstwie szybkim, dwuboju, bieganiu, bladecross, limbo skating, w których to wystartowało ponad 300 uczestników naszego kraju, w tym również uczniowie ze Zwolenia.

Sezon zmagań sportowych rozpoczęły dzieci w konkurencjach biegowych
na dystansach od 100 metrów do 1000 metrów.
Klaudia Tyszkiewicz i Maja Kafarska reprezentujące U.K.S. Zwoleń-Team
"niczym Irena Szewińska" w biegu na 500 metrów zajęły 1 i 3 miejsce 
w kat. 10-12 lat OPEN /łącznie DZ i CH/.W rywalizacji grupy starszej /13-15 lat/ podczas biegu na 1000m OPEN
- 2 miejsce zajęła Zosia Kotfasińska 
- 4 miejsce Maja Michalska
- 5 miejsce Adrianna Kafarska
- 6 miejsce Olivia Kowalczyk.Po konkurencjach biegowych czas przyszedł na rywalizację na łyżworolkach szybkich, w których to nasze 7-9 latki SPISAŁY SIĘ NA MEDAL !!!
Na dystansie 300 metrów z bardzo trudnym technicznie 90 stopniowym zakrętem w prawo:
- 1 miejsce przypadło Zuzannie Grzeleckiej
- 2 miejsce zajęła Sandra Syguła
- 4 miejsce Amelia Berlińska.W kolejnym starcie chłopców i dziewcząt w wieku 10-12 lat na dystansie sprinterskim 500 metrów w pięknym stylu i błyskawicznej ucieczce od zasadniczej grupy zwycięża wrotkarka speed Klaudia Tyszkiewicz/przygotowująca się obecnie do Torowych Mistrzostw Polski w Dusznikach Zdrój/. Kolejna reprezentantka UKS Z-T Maja Kafarska zajęła 3 miejsce 
oraz Amelia Kowalczyk 4 miejsce.W kategorii wiekowej 13-15 lat nasza młodzież nie zawiodła, gdzie na dystansie 1000 metrów w łyżworolkach szybkich obsadziła całe podium:
- 1 miejsce Zosia Kotfasińska
- 2 miejsce Adrianna Kafarska
- 3 miejsce Oskar Berliński
- 4 miejsce Maja Michalska
- 6 miejsce Olivia KowalczykOprócz zmagań sportowych dzieci i młodzież wzięła udział w zabawach łyżworolkowych: przejazd pod tyczką „limbo-skating”, tory przeszkód „blade-cross”. Kolejnym punktem programu były zawody na rolkach fitness /wymagany wysoki but i koła do 90mm/, w których to I miejsce zdobył i tytuł z ubiegłego roku utrzymał Trener UKS ZWOLEŃ-TEAM Łukasz Flejszer z rekordem trasy 00:09:40 na dystansie 5,25km /poprawiony o 11sekund z 2017 r./ średnia prędkość 31,3km/h. W zawodach fitness wystartowało ponad 70 uczestników naszego kraju.Królewskim dystansem zmagań w Stolnie był półmaraton na dystansie 21 km, w którym to wystartowało 133 zawodników z całej Polski. 
Zawodniczka UKS Z-T Paulina Przybysławska na łyżworolkach Speed zajmuje wysokie 2 miejsce w kategorii wiekowej K20 z czasem 00:49:52:75,
natomiast Trener Łukasz Flejszer zajął w open 11 miejsce z czasem 00:38:07:75, który był pierwszą składową do konkurencji „dwuboju” /rolki 21km i bieg 8km/.WYNIKI: http://wyniki.b4sport.pl/roll-run-stolno-2018/m89.htmlBardzo udany początek roku startowego zanotowali Nasi młodzi początkujący zawodnicy jak i doświadczona grupa łyżworolkarzy. W sumie zdobyliśmy 12 medali na otwarcie sezonu wrotkarstwa szybkiego w Stolnie. Apetyty były ogromne z uwagi na fakt, iż okres jesienno-zimowy przepracowaliśmy – z myślą o najważniejszych imprezach naszego kraju tj. Torowych Mistrzostw Polski oraz Ulicznych Pucharów Polski.Cieszy fakt, iż po trudzie przygotowań, długiej drogi, licznych treningach Nasz dorobek to 1 złoty, 1 srebrny, 1 brązowy medal w konkurencjach biegowych oraz 4 złote, 3 srebrne i 2 brązowe medale w konkurencjach łyżworolkowych.

Warto podkreślić, iż na każdy sukces, również i zdobyte miejsca poza podium pracował cały TEAM… ogromne podziękowania kieruję do rodziców, przyjaciół, sympatyków wrotkarstwa Speed. Kolejne święto sportowe odbędzie się po raz pierwszy na Naszej ziemi gostynińskiej w dniu 22 kwietnia 2018 r. tuż przy placu zamkowym (startujemy od godz. 10:00 dystansami sprinterskimi dzieci i młodzieży) w „Wyścigu o Puchar Siemowita w Gostyninie” – Budżet Obywatelski 2018. 
Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gostynina do wspólnego kibicowania – mówi Trener UKS Z-T

Łukasz Flejszer

 

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • BWojciechowski.jpg
 • JZiolkowski.jpg
 • MJaniszewski.jpg
 • porosa.png
 • molik.png
 • MKorycka.jpg

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja