G24

 • smyk

   

 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • dekra
   
poniedziałek, 23 lipca 2018 09:25

Święto Policji w Gostyninie

20 lipca na dziedzińcu zamku w Gostyninie uroczyście obchodzono 99. rocznicę powstania Policji Państwowej. Policjantom wręczono akty mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz odznaczenia związkowe i wyróżnienia za pełnioną służbę.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Rafał Romanowski, reprezentująca Mazowiecki Urząd Marszałkowski Kierownik Delegatury w Płocku - Marlena Mazurska, Wicestarosta Gostyniński - Jan Krzewicki, Burmistrz Miasta Gostynina - Paweł Kalinowski, a także przedstawiciele lokalnych samorządów oraz instytucji na co dzień współpracujących z Policją.

Obecnych przywitał Gospodarz Święta – insp. Zbigniew Włodkowski, który wielokrotnie podkreślał, że służba dla Ojczyzny pełna jest wyrzeczeń i wymaga zaangażowania. Dodał, że ogrom poświęcenia i trud włożony w działania na rzecz dobra obywateli, przynoszą wymierne efekty w postaci poczucia bezpieczeństwa mieszkańców, a także są gwarantem ładu i porządku publicznego. Komendant w swoim wystąpieniu skierował słowa podziękowania nie tylko do funkcjonariuszy i pracowników, ale też ich rodzin oraz przedstawicieli władz samorządowych i instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa. 

Kolejno zostały odczytane i wręczone policjantom akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Medalem XXV-lecia Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów uhonorowani zostali: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Rafał Romanowski i I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gostyninie nadkom. Rafał Romanowski. Natomiast Medal za Zasługi dla NSZZP Województwa Mazowieckiego w Radomiu otrzymali Komendant Powiatowy Policji w Gostyninie insp. Zbigniew Włodkowski i Naczelnik WRD kom. Paweł Trojanowski.

Wyrazy uznania i zaangażowania w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom policjantom i pracownikom złożyli również przedstawiciele władz samorządowych.

Uroczystą zbiórkę z okazji Święta Policji w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyninie rozpoczęło i zakończyło złożenie przez dowódcę uroczystości, podinsp. Dariusza Dutkowskiego meldunku, który odebrał insp. Zbigniew Włodkowski.

podkom. Dorota Słomkowska
KPP w Gostyninie

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komentarze  

+3 # fix 2018-07-23
No to 100 lat życzę!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • IMG_20230325_115415.jpg

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE