G24

 • smyk

   

 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • dekra
   
środa, 29 sierpnia 2018 15:25

Płoccy policjanci udaremnili dwie próby samobójcze

Wczoraj płoccy policjanci dzięki szybkiej i sprawnej reakcji uratowali życie kobiecie i mężczyźnie, którzy próbowali targnąć się na swoje życie. Mundurowi w ostatniej chwili powstrzymali desperatów.

We wtorek do Komendy Miejskiej Policji w Płocku ok godz. 20.00 zgłosił się mężczyzna, który poinformował policjantów, że jego siostra wyszła z domu i chce popełnić samobójstwo. Policjanci ustalili, że kobieta wsiadła do taksówki. W związku z tym wykonali szereg czynności, które w konsekwencji doprowadziły do ustalenia możliwego miejsca przebywania kobiety. Wszystko wskazywało na to, że jest to teren leśny. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania i zauważyli w lesie 48-letnią kobietę, siedzącą przy drzewie, na którym przewieszony był sznur, a kobieta w ręku trzymała pętlę. Mundurowi powstrzymali desperatkę. Kobieta została przekazana pod opiekę lekarzy.

Niespełna kilka godzin po udaremnionej przez policjantów próbie samobójczej, oficer dyżurny płockiej komendy otrzymał zgłoszenie, że do jednego z mieszkań na terenie miasta do drzwi dobija się mężczyzna. Skierowani na miejsce policjanci, pod wskazanym adresem interwencji zauważyli w oknie na trzecim piętrze mężczyznę, który krzyczał, że będzie skakał. Było to trzecie piętro, a mężczyzna siedział już na parapecie okna z zamiarem skoczenia. Policjanci natychmiast zareagowali widząc desperata, rozpoczęli negocjacje z młodym mężczyzną. Przekonania i argumenty policjantów trafiły do 20-latka. Mężczyzna zszedł z parapetu okna. Na miejsce mundurowi wezwali pomoc medyczną.

Po raz kolejny dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji, płockim policjantom udało się zapobiec tragedii.

sierż. sztab. Marta Lewandowska
 
fot. christo
Czytany 4484 razy

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • IMG_20230325_115415.jpg

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE