G24

 • smyk

   

 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • dekra
   
środa, 05 września 2018 11:27

Nielegalne papierosy nie trafią na rynek

Płoccy policjanci zabezpieczyli ponad 30 kg krajanki tytoniowej i blisko 400 szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy. Właściciel tytoniu sam produkował papierosy. Grozi mu wysoka grzywna.

 

Płoccy policjanci z Wydziału dw. z przestępczością gospodarczą, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości związanej m.in. z wprowadzaniem na rynek wyrobów akcyzowych, bez polskich znaków akcyzy, zatrzymali 62-letniego mieszkańca Płocka. W wyniku prowadzonej pracy operacyjnej funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna sprzedaje papierosy, które nie posiadają polskich znaków akcyzy.

Wykonując dalsze czynności policjanci przeszukali trzy samochody należące do zatrzymanego oraz jego mieszkanie. Podczas przeszukania, w mieszkaniu mundurowi znaleźli ponad 30 kg. krajanki tytoniowej, urządzenie do produkcji papierosów oraz blisko 400 szt. gotowych papierosów. Wszystkie te produkty nie posiadały znaków akcyzowych.

Wartość uszczuplenia majątkowego na szkodę skarbu państwa z tytułu niezapłaconych podatków wynosi blisko 24 tys. zł.

Podczas przesłuchania mężczyzna oświadczył, że jest palaczem i znaleziony w jego mieszkaniu tytoń miał na własne potrzeby, oświadczył również, że kupił go od nieznanych mu osób na targowisku.

Zatrzymany usłyszał zarzut posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy, za co w kodeksie karnym skarbowym jest przewidziana kara wysokiej grzywny – do 720 tzw. stawek dziennych. Wartość jednej stawki dziennej, w bieżącym roku została określona do kwoty 28 tys. zł.

asp. szt. Krzysztof Piasek

KMP Płock

 

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • IMG_20230325_115415.jpg

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE