G24

 • smyk

   

 • rowery
 • gostynin24 1000x300

   

 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • softnet
   
 • 600x200

   

piątek, 23 listopada 2018 15:14

Jak zostać policjantem – szczegółowy informator dla kandydatów

Dla tych, którzy chcą robić w życiu coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stałość zatrudnienia - zostań policjantem. Razem z nami będziesz tworzyć 100 tysięczną formację, odpowiedzialną za bezpieczeństwo wewnętrzne kraju. 

Policjant - to zawód dla ludzi z pasją. Dużo wymagający i dużo dający w zamian. Spróbuj, bo naprawdę warto. 
Co trzeba zrobić, aby służyć w Policji? Oto szybki sposób na przejście wymaganych procedur. 
Kto ma szansę na służbę w Policji? 
- obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, 
- nieskazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, 
- korzystający z pełni praw publicznych, 
- posiadający co najmniej średnie wykształcenie, 
- posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować, 
- dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych. 
Tyle mówią podstawowe wymogi formalne. Jeżeli je spełniasz, to znaczy, że możesz rozpocząć starania o przyjęcie do służby. 
Krok pierwszy to złożenie dokumentów niezbędnych do przyjęcia. Oprócz składanych dokumentów i oryginałów potwierdzających wykształcenie i umiejętności  – do wglądu, należy mieć ze sobą dowód osobisty, a osoby podlegające kwalifikacji wojskowej dodatkowo książeczkę wojskową. W momencie złożenia dokumentów rozpoczyna się postępowanie kwalifikacyjne. 
Kolejne etapy rekrutacji to rozmowa wstępna (wydanie skierowania na test wiedzy i test sprawności), testy psychologiczne, rozmowa kwalifikacyjna, postepowanie sprawdzające oraz ustalenie zdolności fizycznej i psychicznej przez komisję lekarską. Na każdym etapie postępowania kwalifikacyjnego musisz legitymować się dowodem osobistym - brak tego dokumentu nie pozwoli Ci na dalszy udział w procedurze. 
Szczegółowy informator dla kandydatów do służby w Policji tutaj: http://praca.policja.pl/pwp/rekrutacja/informator-dla-kandyda 
Po przyjęciu do służby pojedziesz na ok. 6,5 miesiąca na szkolenie zawodowe podstawowe do jednej ze szkół policyjnych. Następnie, po zakończeniu tego szkolenia, w ramach adaptacji zawodowej, zostaniesz czasowo oddelegowany do pełnienia służby w oddziale prewencji Policji. Czas delegowania wynosi 53 dni. Celem adaptacji zawodowej jest podniesienie praktycznych umiejętności służbowych, nabytych podczas szkolenia zawodowego podstawowego, tj.: zabezpieczanie imprez masowych, ochrona obiektów ważnych dla bezpieczeństwa państwa, przedstawicielstw dyplomatycznych i urzędów konsularnych, działań pościgowych, poszukiwawczych realizowanych w ramach działań pododdziałów zwartych Policji. 
A potem - do służby we wskazanej przez Ciebie jednostce. Zostałeś przecież policjantem. 

podkom. Dorota Słomkowska 
KPP w Gostyninie

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • wilamowski.png
 • stuldych.png
 • kedzierski.png
 • zarzycka.png
 • kazmierczak.png

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE