G24

 • smyk

   

 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • dekra
   
wtorek, 21 września 2021 16:17

Pijany jechał całą szerokością drogi

Postawą godna naśladowania wykazał się 44-letni mieszkaniec Płocka, który zajechał drogę jadącemu zygzakiem nietrzeźwemu kierowcy.

Jak się okazało 57-letni mieszkaniec gminy Gostynin wsiadł „za kółko” mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Dodatkowo mężczyzna posiadał decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

 

W miniony piątek dyżurny gostynińskiej komendy został poinformowany, że w miejscowości Krzywie obywatel uniemożliwił dalszą jazdę mężczyźnie od którego czuć było silną woń alkoholu.

 

Po przyjeździe na miejsce policjanci ustalili, że kierowca fordem jechał po jezdni zygzakiem. Takie zachowanie kierowcy zaniepokoiło 44-latka. Wyprzedził forda i zauważył, że kierujący zasypia za kierownicą. Obywatel bez wahania zajechał mu drogę uniemożliwiając kontynuację jazdy. Jednak gdy podszedł do samochodu wyczuł woń alkoholu. Mężczyzna natychmiast zabrał kluczyki od pojazdu udaremniając dalszą jazdę kierującemu.

 

Obywatelska postawa mieszkańca Płocka zasługuje na pochwałę. Dzięki szybkiemu i stanowczemu działaniu nie doszło do tragedii. Zgodnie z prawem każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

 

podkom. Żaneta Kołodziejska-Basiewicz

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • IMG_20230325_115415.jpg

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE