G24

 • smyk

   

 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • dekra
   
czwartek, 13 stycznia 2022 23:00

Kolejny rok działania mazowieckiej grupy SPEED

fot. WRD KWP fot. WRD KWP

Mając na względzie ciągłą potrzebę podnoszenia stanu bezpieczeństwa na drogach, która wynika z realizacji jednego z fundamentalnych zadań Policji, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, a także wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym w zakresie ujawniania kierujących dopuszczających się agresywnych lub szczególnie niebezpiecznych zachowań w dniu 19 lipca 2019 r. została powołana na Mazowszu grupa „SPEED”.

W trakcie rocznej działalności patroli SPEED policjanci ujawnili w 2021 roku 61698 wykroczeń w ruchu drogowym, 48842 naruszeń dotyczyło przekroczeń dopuszczalnej prędkości. 871 kierujących przekroczyło prędkość jazdy o 50 km/h w obszarze zabudowanym. Konsekwencją prawną takich wykroczeń jest zatrzymanie prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

 

Cechą charakterystyczną patroli SPEED jest dynamiczna kontrola prędkości z pominięciem granic administracyjnych własnych jednostek. Patrole SPEED mogą pojawić się na każdej drodze na Mazowszu. Policjanci z grupy SPEED to doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego z 12 jednostek garnizonu mazowieckiego, mający do dyspozycji radiowozy wyposażone w system rejestracji wykroczeń drogowych. Wykorzystują również ręczne mierniki prędkości z rejestracją obrazu.

 

Policjanci z grupy SPEED w ciągu ostatniego roku ujawnili: 165 kierujących, którzy prowadzili pojazd mechaniczny w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, 94 kierujących, którzy nie zastosowali się do orzeczonych przez sąd środków karnych, 43 kierujących, którzy prowadzili pojazd mechaniczny po cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami oraz 15 kierujących, którzy nie wykonali polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego. Funkcjonariusze grupy SPEED zatrzymali 2548 dowodów rejestracyjnych.

 

Grupa SPEED działa także na rzecz ograniczania agresji drogowej, policjanci reagują na rażące naruszenia w ruchu drogowym. Grupa SPEED zwraca uwagę oczywiście na inne naruszenia mogące zaistnieć na drogach Mazowsza.

 

Po kolejnym roku działania policjantów w grupie SPEED liczymy na to, że negatywne zachowania niektórych kierujących na drogach zostaną wyeliminowane. Policjanci mazowieckiej grupy SPEED wyjeżdżają na drogi Mazowsza każdego dnia dla dobra i bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu

 

271 115711

 

271 115712

 

271 115713

 

271 115714

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komentarze  

+1 # alfik 2022-01-16
Ja to mam propozycję....Najpierw sami niech się jeździć nauczą, a dopiero niech karają innych użytkowników dróg....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-2 # fakt 2022-01-17
Cytuję alfik:
Ja to mam propozycję....Najpierw sami niech się jeździć nauczą, a dopiero niech karają innych użytkowników dróg....
"alfik" ty jesteś taki szpec od jazdy jak niejaki "znafca" od przeglądów technicznych z innego artykułu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+8 # Jasko 2022-01-14
Mazowiecka Speed to nie znaczy gostyninska Gostynin nie ma juz nawet starej laguny którą ufundował nascie lat temu Marszałek Struzik zostały tylko suszarki
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+11 # błażej 2022-01-14
Po KUTNOWSKIEJ trochę pojeździjcie ta ulica czasami zamienia się na tor wyścigowy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • IMG_20230325_115415.jpg

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE