G24

 • smyk

   

 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • dekra
   
środa, 14 grudnia 2022 10:45

149 km/h w obszarze zabudowanym. Mazowiecka Grupa SPEED podsumowała tydzień służby na drogach

Grupa SPEED patrolująca mazowieckie drogi namierzyła i ukarała w minionym tygodniu kolejnych piratów drogowych, przekraczających dozwoloną prędkość. O tym, że grupa ta działa aktywnie, przekonali się kolejni kierowcy, których „wyczyny” zarejestrowały kamery zamontowane w policyjnych radiowozach. W minionym tygodniu policjanci ujawnili blisko tysiąc wykroczeń.

Działania grupy SPEED prowadzone są cyklicznie. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.

 

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 978 wykroczeń na drogach garnizonu. 702 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości, w tym 6 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h. na obszarze zabudowanym. Mundurowi skierowali 21 wniosków do sądów o ukaranie sprawców wykroczeń. Policjanci zatrzymali 8 praw jazdy oraz 32 dowody rejestracyjne, 5 pijanych kierowców oraz 2 kierujących, którzy kierowali pomimo orzeczonego sądowego zakazu.

 

We wtorek (6.12) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach patrolując drogi w miejscowości Gołąbek w pow. siedleckim dokonali za pomocą wideorejstratora pomiaru pojazdu osobowego, którego kierujący w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 149 km/h. 31-latek otrzymał mandat w kwocie 2500 zł i 15 pkt. karnych i na okres 3 miesięcy stracił swoje prawo jazdy.

 

Natomiast w środę (7.12) grójeccy policjanci wchodzący w skład Mazowieckiej Grupy SPEED w msc. Branków zatrzymali do kontroli 20-latka, który kierując volkswagenem w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalna prędkość o 57 km/h. Młody kierowca otrzymał mandat karny w kwocie 1500 zł i 13 pkt. karnych. Policjanci "drogówki" zatrzymali kierowcy prawo jazdy na czas 3 miesięcy.

 

Apelujemy o ostrożną jazdę i zdjęcie nogi z gazu.

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Powiązane artykuły:

Komentarze  

-3 # TakTak 2022-12-14
A wiecie że policja nie może już zatrzymywać prawa jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym, bo przepis jest niekonstytucyjny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-5 # *****tvn 2022-12-14
Cytuję TakTak:
A wiecie że policja nie może już zatrzymywać prawa jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym, bo przepis jest niekonstytucyjny.
Słabo zrozumiałeś, POdszkol się i dopiero zbieraj głos.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # TakTak 2022-12-14
Oświeć mnie zatem.
'Starostom nie wolno zatrzymywać praw jazdy wyłącznie na podstawie informacji policji o przekroczeniu w obszarze zabudowanym dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h – orzekł Trybunał Konstytucyjny w wyroku z 13 grudnia 2022 r. (Sygn. akt K 4/21). '
' Jak powiedział mi adwokat, który pragnie pozostać anonimowy, jeśli orzeczono, że przepis łamie Konstytucję, to łamie ją od zawsze'

https://autokult.pl/zatrzymanie-prawa-jazdy-po-wyroku-trybunalu-konstytucyjnego-co-wyrok-bedzie-oznaczal-dla-kierowcow-i-jak-wplynie-na-bezpieczenstwo,6844171869604416a

i co teraz?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • IMG_20230325_115415.jpg

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE