• garstka
  • wegiel
  • baner do internetu 1000 x 300
  • NOVABUD2

 domagalska 183x80 marqs AKmedia viper 

 

gce1

sobota, 02 lutego 2019 11:48

Dziś jest dzień

Dziś jest dzień, w którym mówię: „S’agapo metri to fegari kai piso ksana”. Błękitne niebo, ciepłe promienie słoneczne otulają nas dzisiaj. Mimo, że za oknem mróz to aura sprzyja takim przemyśleniom.

Łyk ciepłej, smacznej kawy i np. w tle „S’agapo” Christosa Choldisa. Do tego dodajmy film „Morskie opowieści” lub „Opa” i jesteśmy na pięknej, greckiej wyspie. Kto choć raz był w Grecji na pewno się w niej zakocha. Chociaż słyszałam o takich co byli i stwierdzili, że nic w niej jest nadzwyczajnego. Owszem to kraj jak inny. Ma wyspy jak np. Majorka, ale dla mnie jest w Grecji coś wyjątkowego. Tam można znaleźć ten prawdziwy spokój i radość z życia, z tego, że otacza nas przyroda. Nie ma pośpiechu. Można żyć i cieszyć się tym, co zobaczymy, każdego nowego dnia. Nie liczy się nowy styl w modzie, samochód, inne przedmioty. Tam historia tego miejsca zadziwia i porywa.

Ten sam wiatr muska nas, co tysiące lat temu. Piękne opowieści przeplatają się ze współczesnością. Akropol wieczorem jest niesamowity w Atenach. Przejazd statkiem po Koryncie sprawia niesłychaną satysfakcję. Spacer po uliczkach Santorini jest niezapomniany. Budzić się i wstawać na Krecie jest niezwykłe.

Każdy dzień jest po to, aby przeżyć go jak najlepiej. Owszem, czy będzie to nasz dom rodzinny, wycieczka, ale ma być spełnieniem naszych wizji.

Wszystko jest dobrze, kiedy nie jesteśmy sami, mieć obok siebie bliską osobę to wiele. Móc jej się zwierzyć lub otrzymać pomocną dłoń jest bardzo ważne. Nie chodzi o to, aby ktoś był, by otrzymywać od niego, ale by był i dawać mu każdego dnia cząstkę wiary, nadziei i miłości.

Kiedy trwa zdrowie, nie ma problemów dnia codziennego jesteśmy beztroscy, lecz, kiedy nieco rzeczywistość przyniesie inne okoliczności jesteśmy zagubieni.

Być blisko siebie, marzenia, piękne wspomnienia i radość w sercu to nas łączy.

Renata Mielniczuk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

  • marzec.png
  • JBrzek.jpg
  • muszynska.png
  • 20200522_141743.jpg
  • DWasielewska.jpg

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok