G24

 • baner green horizon 2 1000x300 

 • Bajka
 • K2
 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • 600x200 
środa, 29 maja 2019 17:47

Czas wesel to szał przygotowań – sala weselna, catering

Wiosna i lato, to czas wesel. I choć związki małżeńskie zawierane są również w innych porach roku, to jednak okres wiosenny i letni jest najpiękniejszym czasem na ślub i wesele. Wesela bywają różne i są najczęściej uzależnione od zawartości portfela. Jak i od marzeń młodej pary. Wiele młodych par z konieczności decyduje się na niewielkie przyjęcie weselne. A inne pary mimo zasobów finansowych z wyboru decydują się na urządzenie małego wesela. A raczej przyjęcia weselnego na czterdzieści, czy sześćdziesiąt osób.

Gdzie zorganizować duże wesele lub małe przyjęcie weselne?

Na szczęście lokale weselne powstają w takm tempie, jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Czyli powstają szybko i powstaje ich dużo. Gdyż to dobry i przyszłościowy biznes dla właścicieli lokali. A dla pary młodej wygoda, bo można wybrać taki lokal, o jakim się marzy. Choć niestety często trzeba rezerwować go z dużym wyprzedzeniem, bo mimo coraz większej podaży jest też coraz większy popyt. A zwłaszcza w tych lokalach, które potrafią czymś zaimponować klientom.
Wybór jest duży, bo każdy lokal weselny stara się być konkurencyjny. I każdy lokal dostosowany jest do tego typu imprez. I jest w stanie zaimponować zainteresowanym osobom. Większość lokali weselnych posiada pokoje gościnne. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla młodej pary zwłaszcza wtedy, gdy przyjeżdżają goście z daleka lub na weselu będą rodziny z małymi dziećmi. Pokój dla młodej pary jest równie ważny, w którym można odpocząć, przechować prezenty rzeczowe i koperty z gotówką.

Lokale weselne najczęściej dysponują też parkingiem, a często także parkiem lub ogrodem. Gdzie goście weselni mogą odpocząć, zaczerpnąć powietrza i porozmawiać ze sobą, gdyż na sali weselnej jest zazwyczaj głośno. A niektórzy goście nie widzieli się nawet kilka lat i mają wiele do nadrobienia.Przyjęcia weselne można organizować w pałacach, pałacykach, domach weselnych, remizach, w restauracji, w plenerze lub latem we własnym ogrodzie. W przypadku dwóch ostatnich propozycji na pomoc entuzjastom takiego wesela wychodzą wyspecjalizowane firmy, które mogą zapewnić ozdoby, oświetlenie, potrzebne meble, jak i katering. W obecnych czasach coraz częściej pojawia się jedzenie od firm oferujących catering dietetyczny. Można również podjąć decyzję wzięcia tylko ślubu i zrezygnowania z wesela. Na korzyść zorganizowania sobie wyjazdu w ramach miesiąca miodowego. Choć raczej zdarza się to bardzo rzadko, gdyż każda młoda para chce mieć chociażby niewielkie przyjęcie weselne. Bez tego byłoby dziwne przejście bezpośrednio od ślubu do codzienności. Poza tym należy ugościć chociaż najbliższą rodzinę, chrzestnych i drużbów. A podróż poślubna i tak może się odbyć.Pozostaje jeszcze kwestia poprawin, które w naszej polskiej tradycji są dość popularne. Choć można także z nich zrezygnować, co zdarza się coraz częściej.
Gdy wesele odbywa się w domu weselnym, to zazwyczaj poprawiny też mają tam miejsce. Natomiast, gdy przyjęcie weselne odbywa się w restauracji, w plenerze, czy w ogrodzie, to wówczas poprawiny trzeba zorganizować w restauracji, albo w domu.
Poprawiny, to przyjęcie dużo mniejsze pod względem liczebności gości. Zazwyczaj na poprawiny zapraszane są tylko najbliższe osoby. Lecz poprawiny też wymagają przygotowania, gdy chce się okazać szacunek gościom i sprawić przyjemność Państwu Młodym.

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • MJaworski.jpg
 • RZakrzewski.jpg
 • MBlaszczyk.jpg
 • MBrzozowska.jpg
 • KWasielewski.jpg

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE