G24

 • baner green horizon 2 1000x300 

 • SSP BOM baner1000x300 v2
   
 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • BANER 16.06
   
 • 600x200 
piątek, 20 września 2019 17:29

Jak poprawnie zadbać o trawnik i dlaczego to takie ważne? Poradnik ogrodnika

Każdy z nas marzy o pięknie wyglądającej działce, która prezentuje się świetnie i w której można poczuć się naprawdę dobrze. Niestety, efekty takie są nie do osiągnięcia bez odpowiednio podkoszonego trawnika. W tym momencie otwiera się przed nami kilka opcji – można zdecydować się na klasyczną kosiarkę lub na nowoczesne roboty koszące. Ostateczny wybór należy do nas samych, lecz warto najpierw zapoznać się z pewnymi, uniwersalnymi wyznacznikami, które mogą znacznie nam pomóc w podjęciu decyzji, z której będziemy zadowoleni.

Czy warto inwestować w technologię w ogrodzie?

Z którejkolwiek strony byśmy na to nie spojrzeli, dzisiejsze ogrodnictwo ma możliwości większe niż kiedykolwiek! Uprawa egzotycznych roślin, zautomatyzowane podlewanie, czy nawet koszenie są możliwe tylko dzięki zastosowaniu dość zaawansowanej technologii, która tak naprawdę jest tuż na wyciągnięcie ręki!

Dlaczego zatem warto inwestować we wspomnianą technologię? Chociaż większość z tych czynności może być wykonywana ręcznie, to korzystając z tych ciekawych gadżetów, możemy znacznie ograniczyć sobie wymaganą pracę, przy której normalnie spędzilibyśmy wiele godzin. Jak wiadomo, przy natłoku innych, codziennych obowiązków, nie każdy jest w stanie sobie z takim czymś poradzić. Roboty koszące to zatem doskonałe rozwiązanie dla tych osób, które chcą cieszyć się pięknie wyglądającym ogrodem, lecz nie mają możliwości, aby go w takim stanie utrzymać. Czas zatem dokładniej przyjrzeć się temu gadżetowi – czy naprawdę się tak opłaca?

Jakie korzyści wynikają ze stosowania robota do koszenia?

W porównaniu do zwyczajnych kosiarek roboty koszące wypadają naprawdę dobrze, nawet pod względami, które normalnie mogłyby okazać się niemałym zaskoczeniem. Do ich największych atutów można zaliczyć między innymi:

 • Dokładność – operując na specjalnej mapie cyfrowej, roboty koszące są w stanie dotrzeć nawet do najtrudniej dostępnych zakamarków ogrodu, a ich wyspecjalizowany kształt nie blokuje się pomiędzy rabatkami.
 • Wydajność – roboty koszące korzystają z energii w niezwykle oszczędny sposób, obierając optymalną ścieżkę koszenia. Nie potrzebują one częstego ładowania i nie są szczególnie kosztowne w swojej eksploatacji.
 • Trwałość – z racji, że operują one pod gołym niebem, roboty koszące muszą wykazywać dostateczną wytrzymałość. O ile wypadki zawsze się zdarzają, to solidna konstrukcja tych urządzeń nie jest łatwa do uszkodzenia!

Reasumując, jeśli tylko jest nas stać na tego typu, pojedynczy wydatek, zdecydowanie warto rozważyć włączenie specjalnego robota do swojego ogrodowego sprzętu. Nie tylko pozwala on nam zaoszczędzić pieniądze, ale przede wszystkim ograniczyć czas spędzony na koszenie trawy! Ofert jest wiele, a ceny są bardzo atrakcyjne, opłaca się zatem je jak najszybciej przejrzeć i wybrać taki produkt, który spełni nasze oczekiwania.

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • ZWrzesiski.jpg
 • WNowogorski.jpg
 • MStolinski.jpg

Hals
Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE