G24

 • baner green horizon 2 1000x300 

 • SSP BOM baner1000x300 v2
   
 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • BANER 16.06
   
 • 600x200 
środa, 30 października 2019 11:28

Komfort cieplny dzięki kotłom C.O. - ale jak wybrać ten właściwy?

Systemy centralnego ogrzewania to obecnie najpopularniejsza i najbardziej optymalna forma dostarczania ciepła do mieszkań i domów. Mieszkańcy wielorodzinnych budynków (wieżowce, bloki) nie muszą się martwić o zakup kotłów c.o., jednak ci, którzy mieszkają w domkach najczęściej sami wybierają właściwe piece. Jak podjąć decyzję, aby potem jej nie żałować?

Wielkość kotła

Podstawą wyboru powinna być wielkość urządzenia grzewczego dostosowana do możliwości lokalowych. Jeśli w budynku mieszkalnym jest osobna kotłownia, można bez problemu zainwestować w większy gabarytowo piec z osobnymi i automatycznymi podajnikami. Jeśli kotłowni nie ma, a kotły c.o. będą stały np. w piwnicy, wtedy lepszym wyjściem jest mniejsze urządzenie o niekoniecznie niższych wartościach spalania.

Parametry i właściwości

Kupując kotły do centralnego ogrzewania należy porównać ich parametry, zwłaszcza w zakresie właściwości grzewczych. To one decydują o tym, czy urządzenie będzie wydajne oraz zapewni w budynku odpowiednie rozprowadzenie ciepła. Wybrać trzeba też rodzaj spalanego paliwa: od ekogroszku węglowego po drewno, pellet albo gaz. Czym różnią się poszczególne modele w zależności od paliwa, można sprawdzić tutaj http://www.kamisan.pl/oferta/technika-grzewcza/kotly-co i zobaczyć, który typ kotła najbardziej odpowiada oczekiwaniom technicznym i grzewczym. Model kotła powinien być też dostosowany do dodatkowych procesów grzewczych, np. jeśli instalacja centralnego ogrzewania ma być połączona z instalacją wodną i ma służyć do ogrzewania wody użytkowej.

Automatyczne podajniki

Prawie każdy z nowoczesnych modeli kotłów wyposażony jest już w automatyczny podajnik ślimakowy. Dzięki niemu można z góry ustawić częstotliwość dodawania paliwa do komory spalania w taki sposób, aby nie musieć tego robić samemu. Automatyczne podajniki to absolutne minimum wyposażenia kotła c.o., ale jednocześnie nie uniemożliwiają one ręcznej obsługi. A ta jest potrzebna np. w miesiącach letnich, gdy ogrzewanie jest wyłączone, ale system grzewczy musi być od czasu do czasu "przepalony", aby sprawdzić prawidłowość jego działania.

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • WNowogorski.jpg
 • MStolinski.jpg
 • ZWrzesiski.jpg

Hals
Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE