G24

 • baner green horizon 2 1000x300 

 • SSP BOM baner1000x300 v2
   
 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • BANER 16.06
   
 • 600x200 
poniedziałek, 25 listopada 2019 23:00

Rodzaje kratek kominkowych i funkcje jakie pełnią

Kratki kominkowe stanowią zwieńczenie przewodów rozprowadzających ciepłe powietrze. Dzięki nim możliwe jest zachowanie właściwej cyrkulacji powietrza i ochrona kominka przed nadmiernym przegrzaniem. Oprócz swoistej roli w zakresie bezpieczeństwa mogą również stanowić elegancki element wykończenia aranżacji. Dostępne w sklepach wzory i kolory oraz zróżnicowane materiały, z których są wykonane, pozwalają na ich idealne dopasowanie do wystroju wnętrza.

Po co montuje się kratki kominkowe?

Podstawową funkcją kratek kominkowych jest regulacja temperatury wewnątrz kominka i ochrona przed przegrzaniem wkładu. Co ważne kratki umożliwiają dystrybucję ogrzanego powietrza do pomieszczenia. Dostarczają też do środka paleniska niezbędny do procesu spalania tlen. Kratki kominkowe łączą w sobie funkcjonalność ze stylowym wyglądem. Oprócz wymienionych wyżej funkcji są elementem dekoracyjnym stanowiącym zwieńczenie instalacji kominkowej. Podejmując decyzję o zakupie konkretnego modelu kratki kominkowej, możemy skorzystać z pomocy profesjonalnego sklepu, w którym nie tylko zakupimy dany produkt, ale także uzyskamy pomoc we właściwym jego doborze. Konsultacja z profesjonalistą pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości i podjąć świadomą decyzję o zakupie.

Jakie są rodzaje kratek kominkowych?

Kratki kominkowe możemy sklasyfikować ze względu na funkcje, jakie pełnią. Zgodnie z takim założeniem wyróżniamy kratki wlotowe i wylotowe. Pierwsze z nich montowane są w dolnej części kominka, a do ich zadań należy doprowadzanie powietrza do paleniska. Drugi z rodzajów montowany jest na otworach wentylacyjnych w górnej części kominka. Jego zadaniem jest odprowadzanie ciepłego powietrza na zewnątrz instalacji. Oprócz tego wyróżniamy kratki dekompresyjne instalowane w niewielkiej odległości od sufitu i chroniące przed jego nadmiernym przegrzaniem, które mogłoby prowadzić do strat ciepła. Na koniec kratki ozdobne, które jak sama nazwa wskazuje, pełnią głównie funkcję dekoracyjną. Możemy do nich zaliczyć kratki typu luft, które sprawdzą się znakomicie w nowoczesnych pomieszczeniach.

Wybierając odpowiednią kratkę kominkową, powinniśmy dużą wagę przywiązać do jakości materiałów, z których jest wykonana. Oprócz tego zwrócić należy uwagę na funkcjonalność i spoglądając okiem dekoratora zdecydować się na model, który stanowić będzie idealne zwieńczenie aranżacji. Sprawdzone kratki kominkowe warto sprawdzić na https://sklep.komo.pl/kratki-kominkowe

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • WNowogorski.jpg
 • ZWrzesiski.jpg
 • MStolinski.jpg

Hals
Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE