telefon

 •  
  garstka
 •  
  petecki gostynin 1000x300 praca
 •  
  dekra1
 •  
  anan
 •  
  Kuźnia Smaków
 •  

  zamek

 •  
  baner 14.01
 •  
  radca prawny
sobota, 29 lutego 2020 11:43

Czym się kierować przy wyborze gabinetu stomatologicznego

Opieka dentystyczna nie wszędzie jest identyczna pod każdym względem, a to z prostego powodu, wiele zależy od urzędującego w danych gabinecie stomatologicznym człowieka. Niektórych cechuje delikatność wobec pacjentów, a innych zdecydowanie. Jedni są postrzegani jako specjaliści wysokiej klasy, a chodzenie do drugich jest przez pacjentów odradzane. Przy wyborze dentysty kierujemy się jednak nie tylko opiniami o danym stomatologu, ale także ze względu na ceny usług, miejsca usytuowania gabinetu oraz czasu oczekiwania na daną usługę dentystyczna.

Warto brać pod uwagę opinie innych ludzi, a szczególnie bliskich i znajomych, niemniej warto sobie również zadać na temat wybieranego stomatologa kilka pytań:

Jakie cechy ma mieć nasz stomatolog?

Czym powinien się charakteryzować nasz wymarzony stomatolog? Na czym nam zależy podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym? Na delikatności ze strony kobiety, czy może na stanowczości mężczyzny. Chociaż w tym wypadku nie zawsze płeć będzie dobrym wyznacznikiem, to jednak już taki podział naszych preferencji pomoże nam uniknąć błędnego wyboru.

Zakres usług stomatologicznych

Wybór placówki dentystycznej zależy od tego, czego aktualnie potrzebujemy. Zwykły, najbliższy naszego miejsca zamieszkania gabinet stomatologiczny wystarczy do zajęcia się ubytkami, do usunięcia kamienia nazębnego, czy przeprowadzenia rutynowego przeglądu stomatologicznego, ale do usług ortodontycznych, czy zabiegów z zakresu estetyki stomatologicznej warto wybrać placówkę większą i lepiej wyposażoną oraz obsługiwana, a taką będzie klinika stomatologiczna. Dostęp do całej rzeszy specjalistów w dziedzinie stomatologii w jednym miejscu zapewnia optymalne leczenie oraz często niezbędne konsultacje pomiędzy specjalistami a przeprowadzanymi w rekordowo krótkim czasie.

Komfort

Napięcie, niechęć i stres to nieodłączne elementy wizyt u dentysty. Nierzadko zdarza się, że pacjent z bólem zęba po przekroczeniu progu gabinetu dentystycznego przestaje ten ból odczuwać. Warto brać to pod uwagę, ponieważ istnieją gabinety, które są prowadzone przez stomatologów gwarantujących bezbolesne przejście przez każdy zabieg. Przy tym ważne są również takie elementy jak nowoczesna diagnostyka, która pozwoli na wybór optymalnej metody leczenia, a pacjent obsługiwany w sposób profesjonalny nie odczuje lekceważącego stosunku lekarza do jego dolegliwości. Kliniki stomatologiczne w swych wielowymiarowych funkcjach są w tym wypadku rozwiązaniem najkorzystniejszym, a szczególnie w wypadku utraconego zaufania do dentystów w wyniku przeszłego przykrego przejścia przez zabieg. Dzięki innowacyjnym technikom przeszłe wspomnienia choćby najbardziej przykre mogą zostać odsunięte w niepamięć.

Podsumowanie

Odpowiadając na powyższe, znajdziesz bez trudu odpowiedniego stomatologa, ale trzeba również zwracać uwagę na profesjonalizm, a nie tylko na osobiste preferencje.

Leczenie, a szczególnie skomplikowanych przypadków nie będzie się odbywało z marszu, ale zostanie poprzedzone gruntownym wywiadem medycznym. Stomatolog powinien zadać odpowiednie pytania, a my musimy na nie szczerze odpowiedzieć. Ewentualne alergie, choroby i dolegliwości mogą mieć wpływ na zastosowanie odpowiednich procedur leczenia i będą miały wpływ na nasze bezpieczeństwo podczas zabiegu.

Warto również zwrócić uwagę na zachowanie personelu, ponieważ nie do przyjęcia będzie niedbalstwo, a które łatwo zaobserwujemy, widząc np. w gabinecie nieusunięte ślady poprzedniej wizyty, czy też beztrosko prowadzonych rozmówek towarzyskich pomiędzy lekarzem a personelem technicznym. Takie zachowanie świadczyć będzie bowiem o braku kultury osobistej i nieposzanowaniu pacjenta.

Czy w gabinecie powinno być zatem cicho, a jedyne dochodzące do nas odgłosy będą szczękiem odkładanych narzędzi? Niekoniecznie, spokojna muzyka może mieć wpływ relaksujący.

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • JPlocharski.jpg
 • ambroziak.jpg
 • chmielecki.jpg
 • kielbasa.jpg
 • pietrzykowska.jpg
 • maciag.jpg
 •  

  zamek

 •  
  baner 14.01
 •  
  radca prawny

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE