• jysk
 • baner do internetu 1000 x 300
 • spac
 • garstka
 • NOVABUD2

 domagalska 183x80 marqs AKmedia viper 

DBlaszczyk2

 • reklama-g24.jpg
środa, 29 lipca 2020 18:44

Ratunek dla kredytobiorców frankowych

Aktualnie kredytobiorcy, którzy zaciągnęli zobowiązanie finansowe we frankach są w złej sytuacji, ale nie beznadziejnej. Są tacy, którzy oferują pomoc frankowiczom w kancelariach prawnych.

 

 1. Kredyty frankowe – kancelaria
 2. Ważne orzeczenie dla frankowiczów

Zacznijmy od początku, czyli od momentu, kiedy zaczął się boom na kredyty we frankach szwajcarskich. W głównym założeniu miał on być szansa dla tych, którzy nie mieli wystarczającej zdolności kredytowej na zaciągnięcie kredytu złotówkowego. Stał się dużym problemem zarówno przez wzrost salda, jak i rat. Cofnijmy się nieco w czasie do wejścia naszego kraju do Unii Europejskiej. Wtedy popyt na nieruchomości zaczął w sposób lawinowy rosnąć. Banki zaczęły oferować nie tylko kredyty złotówkowe, ale również we frankach szwajcarskich. Warto zaznaczyć, że nie miały one wiele wspólnego z kredytami walutowymi. Złotówka się umacniała, a wśród odbiorców usług bankowych zapanowało przekonanie, że jest to tańsza alternatywa. Są to kredyty waloryzowane waluty obcej i kredyty denominowane w walucie obcej. Liczni kredytobiorcy mówią o tym, że zostali wprowadzeni w błąd przez pracownika banku, jednak gdy podpisujemy umowę z bankiem, to warto ją przeczytać.

Kredyty frankowe - kancelaria

Jak wcześniej wspominaliśmy, czytanie umów jest bardzo ważne, jednak gdy już mleko się rozlało, trzeba działać dalej. Jedną z dróg jest poproszenie o pomoc prawną. Taka oferuje kancelaria Jacek Kosiński. Opracowanie strategii procesowej w sprawie kredytów denominowanych lub indeksowanych do franka szwajcarskiego powinno rozpocząć się od analizy umowy pod względem zawarcia w niej klauzul abuzywnych – jak czytamy na stronie wcześniej wspomnianej kancelarii: https://jacekkosinski.pl/uslugi/pomoc-frankowiczom/ W wyrokach sądowych, które zapadły dotychczas rozstrzygano na korzyść frankowiczów, ponieważ banki często przerzucały całość ryzyka kursowego na konsumenta. W tym przypadku bank jest zobowiązany oddać klientowi gotówkę, którą pobrał na tej podstawie. Ta kancelaria pomagająca w rozwiązaniu sprawy kredytu we frankachma spore doświadczenie i potrzebną wiedzę prawną, jak również ekonomiczną.

Ważne orzeczenie dla frankowiczów

Niespełna rok temu, 3 października 2019 roku we wcześniej wspomnianej sprawie wypowiedział się Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Orzeczenie jest korzystne dla kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyt indeksowany do waluty obcej i dla tych, co skorzystali z kredytu denominowanego w walucie obcej. Oznacza to, że o zmianę warunków kredytowania mogą się starać osoby, które w umowie maja klauzule niedozwolone, o który wspominaliśmy wcześniej. Aby jednak tego dokonać, trzeba wejść na drogę prawną. Wcześniej wspomnianej kancelarii możecie szukać nie tylko wchodząc na stronę. Jeśli pamięć zawodzi, to można skorzystać z wyszukiwarki wpisując: kancelaria prawna kredyt we frankach, kancelaria frankowiecze.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • RPawlowski.jpg
 • 20200804_081805.jpg
 • Screenshot_20200805-181451_OOReader.jpg
 • olszewski.png
 • 20200805_112112.jpg

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja
facebook_page_plugin
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Ok