G24

 • baner green horizon 2 1000x300 

 • Bajka
 • K2
 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • 600x200 
piątek, 16 października 2020 12:19

Jak sprawnie stworzyć sklep internetowy i dlaczego postawić na SaaS?

W ostatnich latach handel w internecie rozrasta się bardzo szybko, zmienia nasze pojmowanie świata i handlu, zmienia trendy i przekracza dotychczasowe normy. Posiadanie swojej witryny w sieci stało się w wielu branżach wręcz obowiązkiem i dlatego równolegle do tego powstaje wiele platform, które mogą ułatwiać nam przeniesienie naszego biznesu do formy elektronicznej. Sklep internetowy jeszcze nie był nigdy tak przystępny do prowadzenia jak dzisiaj.

Sklep internetowy to narzędzie, dzięki któremu można prowadzić sprzedaż swoich produktów w sieci. Często znajduje się na stronie internetowej, ostatnio prym wiodą jednak platformy. Co ciekawe przedmiotem sprzedaży nie muszą być fizyczne towary wymagające wysyłki, coraz częściej mogą być to aplikacje czy e-booki. Otwarcie sklepu, który będzie przynosił "jakieś" dochody może okazać się nie takim trudnym zadaniem, jednak rozwijanie handlu i konkurencja w sieci nie jest na pewno zadaniem łatwym.  Pierwszym problemem może być rozwijanie swojej bazy klientów. Warto pamiętać o tym że wielu handlarzy nie jest przecież specjalistami od programowania i tworzenia stron internetowych. Powstaje na szczęście bardzo wiele funkcjonalnych narzędzi, które mogą ułatwić nam to zadanie. Są one zazwyczaj przystępne dla użytkowników i bardzo często możemy także liczyć na wsparcie specjalistów.

Dobre aplikacje

Na co warto zwracać uwagę wybierając odpowiednią dla nas platformę internetową? Pierwszym czynnikiem mogą być opinie klientów. Takie oprogramowanie jest tworzone z myślą o właścicielach sklepów i często mają oni bardzo realny wpływ na jego ostateczny wygląd. Rozwija się ono wraz z potrzebami sprzedających, a po otwarciu tam biznesu można natychmiast wystawić mu opinię, która na pewno dotrze do innych sprzedawców i zachęci ich do współpracy.

Kolejnym aspektem może być dobra integracja z popularnymi platformami sprzedażowymi. Aukcje online i "porównywarki" cen na dzisiejszym rynku mają ogromny wpływ i to właśnie automatyzacja pracy i wygoda we współpracy z nimi może wyróżniać sklepy i dawać ich użytkownikom przewagę. Integracja z kurierami i ułatwienie sposobów wysyłki to kolejny istotny czynnik każdej platformy. Warto pomyśleć jak wiele czasu może zająć wysyłanie paczek i wszystkie czynności z tym związane i jak wiele dałoby nam sprawna automatyzacja tych procesów.

Ważne są tutaj również nowoczesne płatności i narzędzia ułatwiające sprawne działania na wielu urządzeniach. Sklep internetowy działa o wiele szybciej, jeśli narzędzia są przystępne dla sprzedawców, a jak wiadomo czas bardzo łatwo zamienia się tutaj na profit. Sprawna obsługa z telefonu może być kluczowa dla wielu i jest ona bardzo istotnym czynnikiem w dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie. Sprawna platforma to również stabilny hosting naszej witryny. Chcemy przecież, aby nasze oferty były widoczne przez cały czas bez zbędnych przerw.

Ważny jest czas

Aplikacje te mają za zadanie głównie oszczędność czasu naszego zespołu i automatyzację niektórych czynności. Wiele narzędzi służy do tego, aby transakcje były przeprowadzane bez obsługi, co może również wyeliminować błędy ze strony człowieka, a zaoszczędzony czas można przeznaczyć na rozwój sklepu. Dobrym przykładem zestawu narzędzi ułatwiających nam pracę w takim środowisku może być CStore.pl Jest to platforma, która nie wymaga dużej wiedzy informatycznej, jest łatwa do wdrożenia i prowadzenia. Wybór odpowiedniego oprogramowania może być w tej branży pierwszą ważną decyzją biznesową. Dobrze jest w takim momencie zadać sobie pytanie, co jest dla nas najważniejsze i na czym należy się skupić.

E-commerce to przyszłość

Sklep internetowy to ważny, a może nawet w niektórych przypadkach kluczowy, aspekt dzisiejszego handlu. Wsparcie ze strony programistów i dobre kontakty na linii: założyciel sklepu i agencja, są podstawą budowy dobrych relacji, które przyczyniają się do sukcesu firmy. Ciągłe szukanie nowych rozwiązań jest w dzisiejszych czasach wymuszone przez dużą rywalizację, szczególnie widoczną w sieci. Dostępność narzędzi jest na szczęście bardzo prosta i dlatego wielu właścicieli sklepów może liczyć na pomoc w budowie przyszłości swojego biznesu.

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • MBlaszczyk.jpg
 • MBrzozowska.jpg
 • KWasielewski.jpg
 • MJaworski.jpg
 • RZakrzewski.jpg

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE