G24

 • elgo
 • Beata_2.jpg
 • Beata_1.jpg
 • AnnaW.jpg
 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • BANER OD 29.04
poniedziałek, 16 listopada 2020 12:56

Jak działa ubezpieczenie opon?

Ubezpieczenie opon to dobry sposób na poradzenie sobie z awarią, która choć raz zdarzyła się każdemu kierowcy. Niewiele osób decyduje się na zainwestowanie w takie rozwiązanie, ale zdecydowanie warto. Koszt polisy jest bowiem niewielki w stosunku do zakresu wykupionych usług. Na czym dokładnie polega ubezpieczenie opon i o czym warto pamiętać, podpisując umowę z konkretną firmą?

Czym jest ubezpieczenie opon?

Przedziurawione opony niekiedy można zaliczyć do szkód, które pokrywa standardowe AC, ale dla wielu kierowców nie jest to zbyt opłacalne rozwiązanie. W przypadku przedłużenia umowy wpływa ono bowiem na możliwość utracenia atrakcyjnych zniżek. Z tego powodu osoby, które chcą zabezpieczyć się przed koniecznością samodzielnego radzenia sobie z tak zwanym ,,kapciem” coraz częściej decydują się na wykupienie osobnego ubezpieczenia obejmującego jedynie opony.

Ubezpieczenie opon pozwala na zwrot kosztów związanych z naprawą usterki w całości lub w określonej części. Stanowi ono także bezpieczne rozwiązanie dla osób, które nie umieją samodzielnie wymienić tej części lub potrzebują pomocy z odholowaniem auta do warsztatu. Dokładny zakres usług świadczonych w związku z ubezpieczeniem opon zależy od konkretnego przedsiębiorstwa, dlatego przed podpisaniem umowy warto zorientować się w szczegółach.

Działanie ubezpieczenia opon

Każda firma oferuje możliwość wykupienia ubezpieczenia opon na nieco innych warunkach. Poszczególne propozycje mogą różnić się od siebie w diametralnym stopniu, dlatego tak ważne jest zapoznanie się ze szczegółami umowy przed jej podpisaniem.

Podstawowe usługi wchodzące w zakres ubezpieczenia opon:

 • pomoc na miejscu zdarzenia – wymiana opony,
 • odholowanie samochodu do warsztatu,
 • pokrycie kosztów wulkanizacji w całości lub w określonej części,
 • udostępnienie danych kontaktowych do sprawdzonych serwisów.

Nie wszystkie ubezpieczalnie oferują cały komplet przedstawionych usług. Często zdarza się, że składka obejmuje jedynie odholowanie pojazdu do warsztatu lub pomoc z wymianą opony, którą dostarcza sam właściciel samochodu. Pojawia się więc pytanie: które towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje najlepszy stosunek ceny do zakresu świadczonych usług? Takie informacje znajdziesz w artykule na stronie https://rankomat.pl/samochod/ubezpieczenie-opon-ktore-towarzystwo-zapewnia-najszerszy-zakres-ochrony.

Zakres działania ubezpieczenia opon może być naprawdę szeroki. Najkorzystniejsza jest sytuacja, w której koszt naprawy tej części jest całkowicie pokryty przez firmę. Niektórym osobom wystarczy jednak pomoc w zmianie opony i odholowaniu pojazdu do sprawdzonego serwisu. Z tego powodu przed zdecydowaniem się na konkretną ofertę warto porównać kilka propozycji, co z łatwością zrobisz na stronie https://rankomat.pl/kalkulator/oc-ac/.

Szczegóły działania ubezpieczenia opon

Wiele umów dotyczących ubezpieczenia opon zawiera zapiski, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę. Ciekawym punktem są limity określające wartość przeprowadzonych napraw w trakcie obowiązywania konkretnej polisy. Oznacza to, że po przekroczeniu konkretnej kwoty związanej z wulkanizacją uszkodzonych opon ubezpieczalnia może odmówić dalszej pomocy, nie zwracając kosztów za kolejne wizyty w warsztacie. Zwykle limity oscylują w okolicach 2000 zł, jednak w przypadku osób, które padają ofiarą tej powszechnej usterki kilka razy w roku, informacja na temat górnej granicy może być istotna.

Zdarza się również, że ubezpieczenie opon nie dotyczy wyjazdów zagranicznych. Jeśli usterka miała miejsce poza Polską, skorzystanie z wykupionej umowy często okazuje się zupełnie niemożliwe. Z tego powodu przed wybraniem danego towarzystwa ubezpieczeniowego warto zapoznać się z obszarem, na którym świadczy ono swoje usługi. Informacje dotyczące terenów obejmowanych przez ubezpieczenie opon zazwyczaj można znaleźć na stronie internetowej konkretnej firmy.

Ważna jest również kwestia pokrycia kosztów ewentualnej naprawy. Czasami towarzystwa ubezpieczeniowe finansują całą wulkanizację, ale zdarza się, że w umowie znajduje się zapis dotyczący opłacenia jedynie części wydanej sumy. Warto zorientować się w szczegółach na ten temat odpowiednio wcześnie, by nie zdziwić się w razie konieczności przeprowadzenia naprawy.

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • MKowalska.jpg
 • ZPokropinski.jpg
 • BWiktorzak.jpg
 • Lkopiec.jpg
 • WMichalak.jpg
 • BMilczarek.jpg
 • TMaciejewski.jpg

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE