G24

 • baner green horizon 2 1000x300 

 • Bajka
 • K2
 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • 600x200 
czwartek, 25 marca 2021 09:12

Płatności bezgotówkowe podczas pandemii - dlaczego są takie praktyczne?

Pandemia wywiera ogromny wpływ na wiele aspektów życia. Zmienia zachowania społeczne, codzienne przyzwyczajenia. Oprócz dezynfekcji rąk, noszenia maseczek oraz zachowania dystansu społecznego, ważną rolę odgrywają płatności bezgotówkowe. Dlaczego są takie praktyczne?

Dlaczego płacenie gotówką jest niebezpieczne?

Od wielu miesięcy obserwujemy niepokojący wzrost zachorowania na Covid-19. Nawet, gdy liczba zakażeń spadnie, to po kilku dniach i tak pojawiają się nowe zakażenia oraz przypadki śmiertelne.

W trosce o bezpieczeństwo, Polski rząd wydał wiele zaleceń. Przede wszystkim należy zachować dystans społeczny, chodzić w maseczce, a także dezynfekować ręce. Natomiast Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowotny zalecili ograniczenie płacenia gotówką i wybierania bezgotówkowej formy płatności.

W efekcie wiele firm zaopatrzyło się w terminale, które dostępne są między innymi na stronie https://www.paytel.pl/. Dlaczego jest to tak istotne? Covid-19 przenosi się drogą kropelkową, czyli można się nim zarazić, gdy chora osoba kichnie. jednak to nie jedyna droga. Wirus osiada się także na powierzchniach przedmiotów, w tym na banknotach i monetach . Te z kolei przechodzą przez ręce wielu osób. W efekcie istnieje bardzo duże ryzyko, że wirus osiadł się na banknotach.

Jeżeli mamy kontakt z banknotem czy moneta, na której jest wirus, a następnie dotkniemy okolic oczu, uszu czy nosa, możemy przenieść Covid-19 do swojego organizmu. Drobnoustroje mogą na nich przetrwać aż kilkanaście dni! A ich odkażanie nie ma sensu, ponieważ jest pracochłonne oraz czasochłonne.

Czy płatności bezgotówkowe są bezpieczne?

O ile w przypadku transakcji gotówkowych istnieje ryzyko zarażenia się wirusem, o tyle płatności bezgotówkowe są całkowicie bezpieczne. Z karty korzystamy tylko i wyłącznie my, ewentualnie członkowie rodziny, z którymi i tak mamy kontakt.

Nie dotyka jej kasjerka w sklepie. W efekcie nie przechodzi ona przez wiele rąk, jak banknoty oraz monety. To sprawia, że nie występuje żadne ryzyko zarażenia się groźnym wirusem.

Aby dokonać transakcji bezgotówkowej, wystarczy włożyć lub przyłożyć kartę do terminala. Cały proces ułatwiono, zwiększając limit na dokonywanie transakcji bez użycia PIN-u z 50 zł do 100 złotych. Natomiast firmy mogą bez problemu wybrać terminal m.in. na stronie https://wybierzterminal.pl/.

Płatności bezgotówkowe w pandemii - dlaczego są praktyczne?

Niebezpieczeństwo, jakie niesie za sobą Covid-19, to bardzo istotny impuls do wdrożenia innowacyjnych systemów płatniczych w punktach sprzedaży. Transakcje bezgotówkowe stanowią niezwykle przydatne rozwiązanie przykładowo dla restauracji i innych lokali gastronomicznych.

Wzrost zachorowań sprawił, że rząd ogłosił zamknięcie gastronomii. Lokale mogą wydawać tylko i wyłącznie jedzenie na wynos. Natomiast dał możliwość generowania dochodów poprzez dostawę jedzenia do mieszkania klientów lub odbiór. W takiej sytuacji zamówienie opłaca się za pomocą karty.

Co więcej, w sieciach marketów jest sporo kas samoobsługowych, aby ograniczyć liczbę osób stojących w kolejce. W takiej kasie można płacić tylko i wyłącznie kartą.

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • MMiler.png
 • AOrzechowski.jpg
 • MJaworski.jpg
 • WRekawiecki.jpg
 • HKowalska.jpg
 • MBrzozowska.jpg
 • RRubik.jpg

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE