gostynin24

 •  
  NOVABUD3
 •  

  b

 •  
  Irek2
 •  

  garstka

 •  
  mrowka2
 •  
  petecki gostynin 1000x300
 • reklama g24 catering dietetyczny
 • MK
 • WOJ
poniedziałek, 26 kwietnia 2021 19:33

Po czym poznać dobry ośrodek odwykowy?

Leczenie uzależnień nie jest łatwe. Mimo to należy podjąć ten trud, aby odzyskać swoje dawne życie. Nie sposób nie zauważyć, że do najpowszechniejszych uzależnień zalicza się uzależnienie od alkoholu. W pokonaniu go może pomóc odwyk. Należy jednak zastanowić się nad tym, jaki ośrodek odwykowy wybrać. Przy jego wyborze warto zwrócić uwagę na rozmaite kryteria.

Prywatny czy państwowy ośrodek leczenia uzależnień?

W pierwszej kolejności należy zastanowić się nad tym, jaki ośrodek leczenia uzależnień wybrać. Zarówno ośrodki państwowe, jak i prywatne posiadają plusy i minusy. Nie sposób nie zauważyć, że na miejsce w państwowym ośrodku trzeba nierzadko długo czekać.

Liczba miejsc w państwowych ośrodkach bywa mocno ograniczona. Z reguły są one bardzo przepełnione. Jeśli chodzi zaś o prywatne ośrodki leczenia uzależnień, na pobyt w nich nie trzeba długo czekać. Czasami trzeba oczywiście wpisać się na listę oczekujących, ale najczęściej można zostać pacjentem takiego ośrodka od razu.

Zarówno w prywatnych, jak i w państwowych ośrodkach obowiązuje zakaz picia alkoholu. Ośrodki prywatne są ponadto płatne. Trzeba także zdawać sobie sprawę z tego, że w ośrodkach prywatnych pacjent ma zazwyczaj dostęp do większej liczby terapeutów i psychiatrów.

Zwróć uwagę na oferowane formy terapii

Nie ulega wątpliwości, że ośrodki leczenia uzależnień oferują różne rodzaje terapii. Zanim zdecydujemy się na konkretny ośrodek leczenia uzależnień, warto sprawdzić, jakie formy terapii on oferuje. W większości ośrodków prowadzona jest terapia indywidualna oraz grupowa. W ośrodkach leczenia uzależnień prowadzone są często terapie zajęciowe.

Najlepsze efekty przynosi łączenie trzech z wymienionych form terapii. Niestety, nie wszystkie ośrodki oferują trzy z wymienionych rodzajów terapii. Warto więc postarać się o wybór ośrodka, który oferuje przynajmniej terapię indywidualną. Jest ona nieodzowna do tego, aby zmierzyć się z własnym problemem lub problemami, które prowadzą do uzależnienia.

Co jeszcze warto sprawdzić?

Wybierając ośrodek leczenia uzależnień, należy sprawdzić, gdzie jest on położony. Najlepszym rozwiązaniem będzie ośrodek położony stosunkowo blisko naszego miejsca zamieszkania. Dzięki temu w każdej chwili będziemy mogli liczyć na odwiedziny kogoś bliskiego.

Oczywiście podczas detoksu lepiej byłoby nie przyjmować gości. Jest to bowiem najtrudniejszy i najmniej przyjemny etap leczenia uzależnienia. Należałoby również sprawdzić, jaki jest cennik danego ośrodka. Warto byłoby przejrzeć kilka lub nawet kilkanaście różnych ofert. Dzięki temu istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że uda nam się znaleźć atrakcyjną pod względem finansowym i jakościowym ofertę.

Warto także poczytać opinie o poszczególnych ośrodkach. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej będzie nam znaleźć ośrodek odwykowy, który ma szansę nam pomóc. Należy unikać ośrodków, które cieszą się dużą liczbą negatywnych opinii. Takie miejsca mogą pogorszyć stan osoby uzależnionej. Mogą również zrazić ją do podejmowania dalszych kroków terapeutycznych.

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • zakrzewski.png
 • lewicki.png
 • Klosinski.png
 • gralak.png
 • zaborowska.png

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja