G24

 • baner green horizon 2 1000x300 

 • SSP BOM baner1000x300 v2
   
 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • BANER 16.06
   
 • 600x200 
środa, 30 czerwca 2021 23:33

Jak wybrać odpowiedni zbiornik ciśnieniowy do swojej firmy?

Odpowiedź na pytanie "Jak wybrać odpowiedni zbiornik ciśnieniowy do swojej firmy?", to rzecz jasna odpowiedź dość złożona. Mowa tu dokładnie o tym, że każda firma używa zbiorników ciśnieniowych na inną skalę i każdej potrzeba innego typu zbiorników, bo jedne nadają się do przechowywania gazów obojętnych, a inne stworzono z myślą o tych łatwopalnych, a one inaczej się zużywają.

Lepiej mieć kilka mniejszych, czy jeden większy?

 

Ważnym parametrem, jeśli chodzi o nabywanie zbiorników ciśnieniowych, jest też ich wartość, a konkretniej to, że czasami nabyć te kilka mniejszych od jednego większego. Nie chodzi tu jedynie o to, że większy też więcej kosztuje, ale też i o to, że ten większy to czasami dość drogi transport do miejsca montażu i na dokładkę jakieś urzędowe testy takowego. Jeśli zamiast takowego weźmie się jakieś trzydzieści butli na gaz produkowanych seryjnie, to może być o wiele taniej, jeśli chodzi o dostawę. Testy tego typu zbiorników to także znacznie mniej problemów i co najistotniejsze montaż może się stać opcją zbędną, bo kilkadziesiąt butli z jakimś gazem można ot, tak sobie ustawić w specjalnym stojaku na tyłach magazynu, czyli w pewnej odległości od placu manewrowego, po to by przypadkowo nie uległy uszkodzeniu, wtedy gdy sporo się dzieje.

 

Spore zbiorniki ciśnieniowe

 

Dość wielu z nas doskonale wie o tym, że wielkie zbiorniki ciśnieniowe wytwarza się na zamówienie z grubej blachy stalowej, a następnie fabryka je testuje i sprawdza ten ich osprzęt dodatkowy przed wysyłką. Wiele znaczy też i to, że tego typu zbiornik dowozi się do klienta specjalnym samochodem dostawczym i to nocą. Czasami jest nawet potrzebne specjalne zezwolenie na transport ulicami danego miasta, a po wyładowaniu danego zbiornika trzeba jeszcze raz go przetestować, po to, by się upewnić, że nie uległ on częściowemu uszkodzeniu w transporcie. Aspekty te są rzecz jasna bardzo ważnymi i powiązanymi z dość wysokimi. Dlatego firmy eksploatujące zbiorniki ciśnieniowe o znacznych rozmiarach i masie decydują się na przejście na te o wiele większe z konkretnych powodów. Zazwyczaj też szefowie takich przedsiębiorstw kombinują, tak by dodać jeszcze jeden lub kilka zbiorników ciśnieniowych zaliczanych do tych standardowych, bo one są mniej problematycznymi.

 

Duże, ale nadal seryjne

 

Istnieją także zbiorniki ciśnieniowe dla firm, które nie są butlami na gaz i nie są też tymi produkowanymi na specjalne zamówienie. Takowe też się dość często wybiera ze względu na znaczną pojemność, sprawdzony markowy osprzęt i to, że transport takich zbiorników najczęściej odbywa się bez znacznych utrudnień. Zbiorniki takowe się zakopuje lub zabetonowuje na tyłach hali produkcyjnej, po to, by chronić je przed wpływem czynników zewnętrznych. Dzięki temu postępowaniu wydłuża się ich okres eksploatacji i co równie istotne chroni się je przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dla wielu firm jest to także rozwiązanie optymalne, bo mniejsze butle to problem ze składowaniem i bardzo wiele wymian, a bardzo duży zbiornik to jeszcze więcej problemów natury technicznej.

 

Sprawdzić naszą ofertę można na stronie https://www.komnino.com.pl/pl/of/cat/zbiorniki-cisnieniowe.7.html

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • 20220628_124759.jpg
 • MStaniszewska.jpg
 • 20220628_191020.jpg
 • JPietrzak.jpg
 • MStolinski.jpg
 • WNowogorski.jpg

Hals
Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE