G24

 • baner green horizon 2 1000x300 

 • SSP BOM baner1000x300 v2
   
 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • BANER 16.06
   
 • 600x200 
piątek, 13 sierpnia 2021 13:25

Poszukujesz gumy do ćwiczeń? Poznaj markę Sensei!

Aktywność fizyczna ma znaczący wpływ na jakość życia oraz zdrowie człowieka. Korzyści, które ze sobą niesie, stanowią podstawę prawidłowego działania organizmu. Wiele osób rozpoczynających swoją przygodę ze sportem, zastanawia się co wybrać dla siebie. Choć większość zależna jest od tego, jaki cel chcielibyśmy osiągnąć, to istnieją przyrządy, które sprawdzą się w każdej dyscyplinie sportowej.

Gumy do ćwiczeń

 

Popularnym w ostatnim czasie gadżetem są gumy oporowe, które wykorzystać można w: rozgrzewce przed treningiem, rozciąganiu i wzmacnianiu mięśni, treningu fitness i crossfit, a także w rehabilitacji.

 

Ten przenośny, lekki sprzęt jest niewielki i łatwy w przechowywaniu, co sprawia, że bez problemu można spakować go nawet do kieszeni. Świetnie sprawdzi się podczas treningów w domowym zaciszu, na siłowni, a także na świeżym powietrzu. Ćwiczenia z gumami wzmacniają poszczególne grupy mięśniowe oraz pomagają wysmuklić sylwetkę, to doskonała alternatywa dla ćwiczeń z hantlami.

 

Poznaj markę Sensei

 

Sukcesywny wzrost masy mięśniowej to efekt, który zwykle chce osiągnąć większość osób sięgających po sprzęt stanowiący opór dla ciała. Jeżeli chcesz rozbudować określone partie mięśniowe, to w Twoim arsenale sprzętu na siłownię koniecznie powinny znaleźć się gumy oporowe Sensei. Ten z pozoru niewinnie wyglądający przyrząd nie tylko urozmaici Twój trening, ale również zwiększy jego intensywność.

 

Dla kogo odpowiednie są gumy oporowe do ćwiczeń?

 

Trenowanie z gumami oporowymi to sama przyjemność. Przeniesienie tradycyjnego treningu na wyższy wymiar i stałe zmuszanie mięśni do większego wysiłku zawdzięcza się zróżnicowanym stopniom siły oporu gum, które w indywidualny sposób można dopasować do osoby ćwiczącej.

 

Każda taśma posiada swój wyjątkowy kolor oraz znacznik skali oporu (dla osób początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych). Dzięki temu możesz sięgnąć po produkt adekwatny do intensywności treningu, jaki zamierzasz przeprowadzić. Warto posiadać pełen zestaw gum, aby systematycznie i konsekwentnie zwiększać obciążenia podczas wykonywania ćwiczeń i cieszyć się szybszymi efektami. Sprawdzą się zarówno u kobiet, jak i mężczyzn – młodszych i starszych.

 

Zalety i efekty stosowania gum oporowych

 

Podczas ćwiczeń z gumami zaangażujesz poszczególne grupy mięśniowe, a systematyczne treningi pomogą Ci ujędrnić ciało, zbudować masę mięśniową. Dzięki połączeniu gum z innymi rodzajami treningów (np. fitness), możesz pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

 

Ten niewielki przyrząd jest w stanie wpłynąć pozytywnie na poprawę postury, utrzymanie wyprostowanej sylwetki i zwiększenie ruchomości stawów – efekt ten uzyskamy poprzez systematyczne wykonywanie treningów mobilizacyjnych, które w ostatnim czasie zyskały na popularności wśród sportowców.

 

Mobilizacja wpływa szczególnie na technikę wykonywanych ćwiczeń, rozwijanie zdolności ruchowych oraz regenerację mięśni i stawów, dlatego od dawna wykorzystywana jest przez fizjoterapeutów między innymi w treningu rehabilitacyjnym wykonywanym po przebytych kontuzjach.

 

Trening z gumą stanowi również ogromne ułatwienie dla osób początkujących, np. podczas nauki podciągania na drążku. Wykorzystanie tej metody w początkowej fazie nauki pozwoli Ci wzmocnić mięśnie na tyle, by potem uczyć się podciągać bez pomocy sprzętu odciążającego.

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • 20220628_124759.jpg
 • 20220629_143133.jpg
 • KSwierkowska.jpg
 • grab.png
 • kow.png
 • 20220628_191020.jpg
 • JPietrzak.jpg

Hals
Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE