G24

 • baner green horizon 2 1000x300 

 • SSP BOM baner1000x300 v2
   
 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • BANER 16.06
   
 • 600x200 
poniedziałek, 04 października 2021 11:59

Czym można skutecznie walczyć z łuszczycą?

Preparaty na łuszczycę cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Nie ma się temu co dziwić, bo walka z tą podstępną chorobą do łatwych niestety nie należy. Godny uwagi może okazać się na przykład szampon. Poleca się go przede wszystkim wtedy, gdy łuszczyca dotknęła skalpu. Wśród kosmetyków, które warto mieć należy wyróżnić także płyn oczyszczający oraz oczywiście balsam.

Jakich składników szukać w kosmetykach na łuszczycę?

Nie ulega wątpliwości, że preparaty na łuszczycę powinny posiadać pewne konkretne składniki, które pomogą uporać się z łuszczycą. Wśród nich należy wyróżnić różnego rodzaju ekstrakty, wyciągi oraz oczywiście olejki pochodzenia roślinnego. Warto nadmienić, że kosmetyki na łuszczycę powinny działać wszechstronnie. Wówczas istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że pomogą. Wśród składników godnych uwagi należy wyróżnić ekstrakt z mydlnicy lekarskiej, olejek łopianowy, a także olej ze słodkich migdałów. Kluczem do sukcesu jest dobór odpowiedniego zestawu kosmetyków. Ważne jest także to, aby stosować je regularnie, bo w przeciwnym razie efektów nie będzie.

 

Jak stosować preparaty na łuszczycę?

Preparaty na łuszczycę możemy zakupić w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. Warto szukać ich w drogeriach, a także w sklepach z ekologicznymi produktami. Preparaty na łuszczycę muszą być stosowanie regularnie, jak wspomniano już wyżej. Warto zakupić zarówno szampon, jak i balsam czy płyn do oczyszczania skóry. Wiele zależy od tego, którego obszaru skóry dotknęła łuszczyca. Okazuje się, że większość kosmetyków, z wyjątkiem szamponów należy stosować na oczyszczoną skórę. Wówczas składniki aktywne w nim zawarte mogą się wchłonąć, a co za tym idzie, skutecznie zadziałać. Warto mieć świadomość tego, że każdy kosmetyk powinien być stosowany zgodnie z zaleceniami producenta zawartymi na opakowaniach. Ważne jest więc czytanie etykiet. 

 

Czy kosmetyki na łuszczycę wystarczą?

Aby można było pokonać łuszczycę, należy stosować naturalne dermokosmetyki. Niestety, to nie wystarczy. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że łuszczyca to choroba, która wymaga leczenia preparatami dermatologicznymi. Należy więc udać się na wizytę diagnostyczną do lekarza i postępować wedle jego wskazówek. Najczęściej stosowane są preparaty do stosowania zewnętrznego, ale w niektórych przypadkach konieczne może okazać się zastosowanie leków wewnętrznych. Wszystko zależy od stopnia zaawansowania schorzenia. Ważne jest również to, aby przestrzegać odpowiednio zbilansowanej diety. Najlepszym rozwiązaniem będzie regularne jedzenie warzyw oraz owoców. Nie powinniśmy zapominać także o produktach pełnoziarnistych. Warto mieć świadomość tego, że konieczne staje się także picie dużych ilości wody. Oczyszczające zioła także mogą okazać się pomocne. W szczególności mowa tu o rumianku lekarskim, a także o ostropeście plamistym. Należy także uzbroić się w cierpliwość. Satysfakcjonujące rezultaty nie pojawią się od razu. Dostrzeżemy je po kilku tygodniach lub miesiącach regularnej walki z łuszczycą. 

 

Więcej informacji znajdziesz na https://www.centrumluszczycy.pl/

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • MStaniszewska.jpg
 • 20220628_191020.jpg
 • 20220628_124759.jpg
 • MStolinski.jpg
 • JPietrzak.jpg
 • WNowogorski.jpg

Geodezja
Hals

NAJNOWSZE KOMENTARZE