gostynin24

 •  
  Reklama 1000x300 pix Gostynin24
 •  
  garstka
 •  
  petecki gostynin 1000x300 praca
 •  
  dekra1
 •  
  Bar Letni
 •  
  orange
 • Bialotarsk.jpg
 •  
  reklama g24 catering dietetyczny online
   
 •  
  BANER OD 26.11
   
 •  
  Brico 3
piątek, 15 października 2021 17:33

Domki ogrodowe z drewna – czy warto w nie inwestować?

Koniec lata nie oznacza rezygnacji z siedzenia w ogrodzie. To również dobra pora ku temu, by pomyśleć o przygotowaniach do kolejnego sezonu ogródkowego – zwłaszcza jeżeli planujesz odmienić swój ogród nie do poznania.

W transformacji ogrodu z pewnością pomoże Ci domek ogrodowy. Zdaniem naszego rozmówcy – dyrektora Eko Architektura, Przemysława Balcewicza – domki ogrodowe to inwestycja, która posłuży przez długie lata. Dlaczego? Zapoznaj się z poniższym artykule i dowiedz się, co nasz ekspert ma do powiedzenia o domkach do ogrodu.

Domki ogrodowe – ekologiczne, stylowe i... tanie!

Na pytanie o to, czy warto inwestować w budowę domku ogrodowego, nasz rozmówca odpowiada bez chwili zawahania, że "domki ogrodowe to niezwykle praktyczny sposób na to, by zagospodarować nadmiar wolnej przestrzeni na działce. Zapytany o to, jakie domki poleca, bez ani cienia wątpliwości mówi, że "drewno to materiał, który zajmuje szczególne miejsce wśród materiałów budowlanych. Jest ono nie tylko zdrowe i ekologiczne, ale i bardzo ładnie prezentuje się na działce". Czy to wszystko? Zdecydowanie nie. Po chwili zastanowienia nasz rozmówca dodaje, że "drewno od wieków jest cenione za swoją trwałość oraz wytrzymałość. Obecnie jednak posiada ono również inną, bardzo istotną zaletę". Zapytany o to – jaką, odpowiada: "obecnie bardzo wiele osób zwraca uwagę na aspekty związane z ceną budowy takiego domku. Bardzo mało osób jednak zdaje sobie sprawę z tego, że koszt takiej inwestycji, jest znacznie mniejszy, niż w przypadku budowy domku z cegły". Co jeszcze warto wiedzieć na ich temat?

Oszczędność pieniędzy i... czasu!

Zdaniem dyrektora firmy Eko Architektura bardzo ważnym aspektem budowy domku z drewna jest nie tylko jego atrakcyjna cena, ale i czas. Jak mówi Przemysław Balcewicz "oby dwa te parametry idą z sobą w parze". Dlaczego? Zgodnie z zapewnieniami naszego rozmówcy "Eko Architektura stale monitoruje ceny na rynku, dzięki czemu klienci firmy mogą liczyć na niskie koszty budowy takiego domku". Zapytany o to, ile zajmuje budowa takiego przedsięwzięcia, z uśmiechem na twarzy odpowiada, że "jest on równie atrakcyjny, co i jego koszty. Czas budowy domku ogrodowego w naszej firmie zajmuje ok. 2–3 tygodni od złożenia zamówienia. Wszystko zależy od wielkości domku oraz rzeźby terenu. Sam montaż zwykle zajmuje nam jednak od 1 do maksymalnie 14 dni". Czy nie jest to jednak zbyt piękne, by mogło być prawdziwe?

Domki z drewna – rozwiązanie (prawie) idealne

Na nasze ostatnie pytanie Przemysław Balcewicz odpowiada, że "pomimo wielu zalet, niestety jednak drewno nie jest materiałem idealnym – wymaga ono bowiem impregnacji i odpowiedniej pielęgnacji.". Bardzo szybko jednak dodaje, że "tym akurat zajmuje się w całości Eko Architektura". Jak sam podkreśla – "zależy nam na tym, by nowy właściciel domku, mógł nacieszyć się nim przez długie lata". Na pytanie, co w takim razie firma robi w tym kierunku, odpowiada: "wszystko zaczyna się już na etapie selekcji materiałów budowlanych. Wybieramy jedynie drewno, którego wilgotność utrzymuje się na poziomie 14–18%. Dzięki temu zyskujemy pewność, że jest ono wystarczająco mocne". Na tym jednak jeszcze nie koniec. Jak podkreśla dyrektor firmy "kolejnym etapem jest impregnacja drewna, która odbywa się tuż po zakończeniu montażu obiektu. Jest ona przeprowadzana pod okiem naszych wykwalifikowanych ekspertów, dzięki czemu właściciel domku nie musi się o to martwić". Jak na końcu naszej rozmowy podkreśla dyrektor firmy "warto jednak przyjrzeć się temu, co i jak robią nasi fachowcy. Z pewnością wyjaśnią oni również, jakich preparatów używać w trakcie impregnacji, co z pewnością przyda się na wypadek, gdyby nasz klient planował w przyszłych latach zając się tym na własną rękę".

Nasze domki drewniane są również we Francji:
Chalet PRO
187 route de la Féclaz, 73230 ST ALBAN LEYSSE
tel. 04 85 44 00 20
strona: https://chaletpro.fr/Produits/abris-de-jardin-et-pavillons

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • ZWitkowski.jpg
 • tomczak.png
 • wojtaszewski.png
 • ograbek.png
 • szafraniec.png
 • BMirowicz.jpg
 • janiszewska.png
 • MSzmyt.png

NAJNOWSZE KOMENTARZE


Geodezja