G24

 • smyk

   

 • rowery
 • gostynin24 1000x300

   

 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • dekra
   
 • softnet
   
 • 600x200

   

wtorek, 30 listopada 2021 14:23

Jak dobrze oświetlić niskie pomieszczenie?

Oświetlenie pomieszczenia z sufitem znajdującym się nisko jest wymagające. Lampy wiszące mogą nie spełniać w pełni swojej roli, dlatego podczas doboru odpowiedniego oświetlenia warto wziąć pod uwagę bardziej nowoczesną propozycję aranżacji wnętrza. Doskonale sprawdzą się punktowe źródła światła.

Lampy wiszące - czy sprawdzą się przy niskim suficie?

Lampy wiszące kojarzą się przede wszystkim z dużymi żyrandolami, zawieszonymi w sporej odległości od sufitu. Taka aranżacja sprawdza się najlepiej w pomieszczeniu, które jest urządzone w pełnym przepychu stylu glamour lub staroświeckim i wymyślnym stylu prowansalskim. Niskie pomieszczenie niestety wyklucza lampy, które zwisają w sporej odległości od sufitu. To rozwiązanie niepraktyczne, gdy wysokość ściany jest niewielka. Przede wszystkim, taka lampa nie oświetli odpowiednio pomieszczenia. Drugim aspektem jest fakt, że nawet niewysoka osoba może uderzać się głową o wiszący żyrandol.

Lampy wiszące - jakie wybrać przy niskim pomieszczeniu?

Obecny wybór lamp jest bardzo szeroki i nawet przy trudnym pomieszczeniu można wybrać ciekawe propozycje. Nisko znajdujący się sufit nie skreśla całkowicie lamp wiszących. W takiej sytuacji dobrze mogą sprawdzić się lampy, które znajdują się na dość krótkim przewodzie, wiszącym w niewielkiej odległości od sufitu. Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie propozycji lamp ledowych, które mają wyjątkowo wymyślne kształty. Są ciekawym źródłem światła, pobierają niewielką ilość prądu, dzięki czemu są oszczędne, prezentują się nietuzinkowo i są praktyczne. Ich kształt sprawia, że sprawdzą się w większości pomieszczeń, nawet takich, w których wysokość jest niewielka.

Niskie pomieszczenie - a może kinkiet?

Niskie pomieszczenie wymaga fantazyjnego podejścia do oświetlenia. Nie każde źródło światła będzie odpowiednie i praktyczne. Przy suficie, który znajduje się nisko, może rozważyć umieszczenie oświetlenia na ścianach w postaci kinkietów. Mogą być to pojedyncze źródła światła lub złożone z kilku żarówek. Ich rozmieszczenie zależy tylko od fantazji. Kinkiety będą pełniły również funkcję dekoracyjną. Sprawdzą się jako lampy w pomieszczeniu i element aranżacji, który podkreśli styl wystroju. Kinkiety mogą być także zamocowane pod sufitem. To rodzaj lamp, który doskonale spełni rolę oświetlenia w niewysokim pomieszczeniu.

Lampy stojące - czy sprawdzą się jako źródło światła?

Przy pomieszczeniu z niskim sufitem można rozważyć lampy stojące jako źródło światła. Nie wymagają wiercenia dziur w ścianach i suficie, można je z łatwością przemieszczać wedle potrzeb. Nie ma problemu ze zmianą jednej lampy na inną podczas aktualizacji aranżacji pomieszczenia. Kable biegnące ze stojącej lampy można z powodzeniem schować w listwie maskującej. To rozwiązanie, które sprawdzi się w miejscach ze szczególnie niskim sufitem, np. przy dużym spadku skosów dachu. Lampy stojące dobrze oświetlą obszar znajdujący się w okolicy lampy. Doświetlenie wyższych partii pomieszczenia można osiągnąć dzięki postawieniu lampy z ruchomą główką, mocno skupiającą źródło światła, którą można nakierować np. na górną część pomieszczenia.

Lampy - które najlepiej sprawdzą się w niskim pomieszczeniu?

Niskie pomieszczenie wbrew pozorom pozostawia spore pole manewru jeżeli chodzi o jego oświetlenie. Można wybierać spośród wielu różnych rodzajów lamp. Warto szczególnie zwrócić uwagę na kinkiety, lampy stojące oraz lampy wiszące z możliwością umiejscowienia tuż przy suficie. Na pewno każdy znajdzie dla siebie idealne źródło światła.

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • stuldych.png
 • wilamowski.png
 • zarzycka.png
 • kedzierski.png
 • kazmierczak.png

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE