G24

 • baner green horizon 2 1000x300 

 • SSP BOM baner1000x300 v2
   
 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • BANER 16.06
   
 • 600x200 
wtorek, 30 listopada 2021 14:30

Jak zabezpieczyć okno w kabinie prysznicowej?

Okno stało się nieodzownym elementem każdej łazienki. Jest nie tylko źródłem światła, ale daje możliwość wentylacji, dostępu do świeżego powietrza czy cudownych widoków. Byśmy mogli cieszyć się prywatnością warto rozważyć zastosowanie przysłon, które osłonią nas od wścibskich spojrzeń. Nasz artykuł podpowie Wam co najlepiej spełni swoją funkcję nie niszcząc przy okazji estetyki pomieszczenia. Zapraszamy do lektury naszych inspiracji.

Czym zabezpieczyć okno w kabinie prysznicowej?

Wybór przysłony okiennej do łazienki nie stanowi obecnie żadnego problemu. Wśród wielu sprytnych i eleganckich rozwiązań każdy znajdzie coś satysfakcjonującego. Rolety zewnętrzne i wewnętrzne, żaluzje bambusowe, aluminiowe, plisy czy bardzo modne rolety rzymskie. Nie są to jednak wyjście, które sprawdzi się w przypadku okna umiejscowionego w kabinie prysznicowej.

Wśród dostępnych rozwiązań mamy te, które wymagają większych nakładów finansowych i wcześniejszego planowania jak np. szyby piaskowane, ornamentowe czy mleczne, które montowane są na stałe, i których montaż należy zlecić specjalizującym się w tym firmom. Znacznie tańsze i prostsze jest użycie folii okiennej. Możemy to z dużym powodzeniem wykonać sami, w dowolnym momencie. Oba rozwiązania nie ograniczają dostępu do światła dziennego jednocześnie stanowią doskonałe zabezpieczenie od zewnątrz. Pamiętajmy jednak, że zabezpieczenie działa w dwie strony. Otoczenie nie widzi nas, a my nie widzimy tego co dzieje się na zewnątrz. Jeśli nie chcemy rezygnować z widoków za oknem warto wybrać wzór z prześwitami bądź przykryć tylko fragment okna. Niewątpliwą zaletą folii jest to, że pasują do wnętrz, w których królują wszystkie kolory ścian i płytki podłogowe w każdym odcieniu i fakturze.

Folie okienne – przegląd dostępnych materiałów

Decydując się na pokrycie okna folią zabezpieczającą możemy wybrać najbardziej odpowiedni dla nas wariant. Dostępne są na rynku folie samoprzylepne, które mocujemy do szyby przy pomocy warstwy klejącej umieszczonej na jednej ze stron. O ile aplikacja nie stanowi problemu o tyle odklejenie folii stanowi nie lada wyzwanie. Cechuje się nadzwyczajną trwałością, łatwością w utrzymaniu czystości oraz co najważniejsze może być szalenie estetyczna. Na rynku dostępne są wzory pasujące do każdej nieomal aranżacji. Jest w czym wybierać. Oprócz swojej funkcji osłaniającej przed spojrzeniami z zewnątrz zapewnia nam wystarczającą przezierność. Nie ma więc obaw, że ograniczymy sobie dostęp do niezwykle ważnego światła naturalnego.

Innym rodzajem tworzywa do pokrycia okien w kabinie prysznicowej są folie statyczne, do których aplikacji wystarczy zwykła woda. Nie trzeba przejmować się klejem. Jest wielokrotnego użytku, niezwykle prosta w użyciu. Możemy ją dowolnie ściągać i nakładać bez obawy, że zniszczymy jej strukturę lub uszkodzimy szybę okienną. Zrobiona z wodoodpornego materiału zapewnia komfort użytkowania i gwarancję, że spełni swoją funkcję nawet w najbardziej wymagającym miejscu. Łatwa w utrzymaniu czystości. Niezwykle wygodna i trwała poprzez fakt, że przyklejona jest na stałe. Nie trzeba nic podnosić i opuszczać, nie ma więc obaw, że popsuje się jakaś część mechanizmu. Odpowiednio dobrana nie tylko zapewnia poczucie intymności, spełni także nasze estetyczne oczekiwania.

Opisane materiały sprawdzą się nie tylko do łazienki. Swoje zastosowanie znajdą również w kuchni kiedy pragniemy odrobiny prywatności. Folie okienne pasują do większości kuchennych aranżacji nawet tych zawierających ciekawe, wzorzyste płytki do kuchni czy nasycone kolory ścian.

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • MStolinski.jpg
 • WNowogorski.jpg
 • ZWrzesiski.jpg

Hals
Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE