G24

 • baner green horizon 2 1000x300 

 • Bajka
 • K2
 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • 600x200 
czwartek, 09 grudnia 2021 10:32

Co można poprawić dzięki działaniu kwasu hialuronowego?

Kwas hialuronowy jest naturalnie występującą w organizmie człowieka substancją, a wraz z kolagenem stanowią główne składniki znajdujące się w skórze. Odpowiada on przede wszystkim za młody wygląd i nawilżenie cery, ma jednak wiele innych zastosowań. Kwas hialuronowy jest też cenioną substancją w kosmetyce. Można znaleźć go zarówno w kremach i preparatach pielęgnacyjnych, jak i w gabinetach medycyny estetycznej.

Nawilżona, gładka cera

Kwas hialuronowy odpowiada za wiązanie wody w skórze właściwej. Niestety wraz z wiekiem spada jego ilość naturalnie występująca w ciele człowieka. Efektem utraty kwasu hialuronowego jest spadek zdolności wiązania wody, w związku z czym skóra staje się wysuszona. Ma to wpływ na przyspieszone procesy starzenia oraz powstawanie zmarszczek. Dlatego też kwas hialuronowy jest cennym składnikiem występującym w kosmetykach. Do najbardziej popularnych należą sera i kremy z zawartością tej substancji.

Serum z kwasem hialuronowym należy nakładać regularnie, najlepiej na lekko zwilżoną skórę. Następnie należy nałożyć krem nawilżający, by cząsteczki kwasu hialuronowego miały skąd czerpać substancje nawadniające. Jest to o tyle kluczowe dla pielęgnacji, że w przeciwnym razie woda mogłaby być pobierana z warstw skóry, co doprowadziłoby do jej dodatkowego przesuszenia. Najlepsze efekty obserwuje się, stosując kosmetyki z kwasem hialuronowym dwa razy dziennie.

Profesjonalna pielęgnacja

Preparaty z kwasem hialuronowym znajdują również zastosowanie w medycynie estetycznej. Ponieważ jest to substancja naturalnie występująca w organizmie, przyjmowanie jej w postaci wypełniaczy obciążone jest stosunkowo niewielkim ryzykiem powikłań. Stąd też popularność zabiegów wykorzystujących jako główny składnik kwas hialuronowy. Nieusieciowany kwas hialuronowy wstrzykuje się w głąb naskórka, dzięki czemu cera staje się wyraźnie gładsza i lepiej nawilżona. Zabiegi tego typu pomagają wygładzić zmarszczki i odzyskać młody wygląd twarzy.

Z kolei usieciowany kwas hialuronowy znajduje zastosowanie w zabiegach, których celem jest przywrócenie objętości wypełnienia twarzy. Wypełnienia policzków, bruzd nosowo-wargowych czy tak zwanej „doliny łez” (obszaru pod oczami) sprawiają, że skóra wygląda na wypoczętą, jędrniejszą i młodszą. Kwasu hialuronowego używa się również do zabiegów wolumetrii, czyli korygowania konturów twarzy. Tym sposobem można poprawiać linię żuchwy, brody czy nosa.

Z kolei kwas podany w kości policzkowe podnosi owal twarzy i nadaje jej wyrazu. Nie można również zapomnieć o powiększaniu ust. Modelowanie warg za pomocą kwasu hialuronowego należy do najbezpieczniejszych, a zarazem przynoszących najlepsze efekty sposobów. Dlatego też ten zabieg cieszy się niezwykłą popularnością w klinikach medycyny estetycznej.

Nie tylko na twarz

Chociaż do najczęściej spotykane są zabiegi skupiające się na skórze twarzy, nie należy zapominać o tym, że kwas hialuronowy ma również wiele innych zastosowań. Ostrzykiwanie dłoni pomoże skórze rąk w odzyskaniu młodszego, estetyczniejszego wyglądu.

Popularnym zabiegiem jest również podawanie kwasu hialuronowego w skórę głowy. Dzięki temu wzmacnia się cebulki włosów, co znacząco zmniejsza ich wypadanie. Kwas hialuronowy ma również szerokie zastosowanie w leczeniu różnych chorób. Ponieważ skład kwasu korzystnie wpływa na proces gojenia się tkanek, preparatów używa się również w maściach mających na celu zapobieganie powstawaniu blizn.

Jeśli interesuje cię likwidacja zmarszczek w Warszawie odwiedź mediderm.com.pl.

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • HKowalska.jpg
 • MMiler.png
 • MBrzozowska.jpg
 • RRubik.jpg
 • MJaworski.jpg
 • AOrzechowski.jpg
 • WRekawiecki.jpg

Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE