G24

 • baner green horizon 2 1000x300 

 • SSP BOM baner1000x300 v2
   
 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • BANER 16.06
   
 • 600x200 
czwartek, 09 grudnia 2021 21:54

Poradnik - jak zwiększyć jakość obrazu z kamery komputerowej

Kamery internetowe to bardzo funkcjonalne urządzenia, dzięki którym można podczas rozmowy z najbliższymi, nie tylko porozmawiać, ale również się zobaczyć. Ale to nie jedyne jej zastosowanie, ponieważ są one narzędziem wykorzystywanym przez influencerów do nagrywania filmików o różnym charakterze. Jednak, aby wszystko działało poprawnie należy kupić i skonfigurować odpowiedni sprzęt. Jaką kamerę kupić i jak maksymalnie wykorzystać jej możliwości?

Kupujemy kamerę, czyli jaki model wybrać?

Zanim zaczniemy nagrywać należy skompletować niezbędny sprzęt. Kamera internetowa, to absolutna podstawa. Jeśli chcesz prowadzić swój kanał na YouTube, koniecznie musisz zainwestować w sprzęt co najmniej przyzwoitej jakości. Dlatego bardzo ważne są parametry urządzenia, a także późniejsza konfiguracja sprzętu, o czym więcej przeczytać można tutaj.

Rozdzielczość

Przede wszystkim należy sprawdzić rozdzielczość urządzenia. Im wyższa, tym jakość nagrywanego obrazu będzie lepsza. Pierwszym parametrem, jaki w ogóle warto brać pod uwagę to wersja HD w rozdzielczości 1280x720 pikseli. Przy takich parametrach można mieć pewność, że jakość nagrywania będzie na całkiem przyzwoitym poziomie. Jednak, jeśli chcesz nagrywać ambitniejsze i lepsze technicznie filmy, to zdecydowanie lepszą opcją będzie wybór rozdzielczości Full HD, tj. 1920x1080 pikseli.

Więcej informacji o najnowszych technologiach: https://nano.komputronik.pl

Liczba klatek na sekundę

Poza rozdzielczością ważna jest także liczba klatek, jaka nagrywana jest w ciągu sekundy. Tu także nie ma filozofii - im wyższa wartość, tym lepsza jakość. Liczba klatek na sekundę to parametr, który ma wpływ na płynność nagrania. Całkiem przyzwoite efekty osiągnąć można już przy wartości 30 klatek na sekundę, ale wartość na poziomie 60 sprawdzi się lepiej, jeśli zależy Ci na profesjonalnych nagraniach.

Szerokość kąta widzenia

Ostatnim z istotnych parametrów jest szerokość kąta widzenia. Mówiąc w skrócie - im większa szerokość, tym więcej szczegółów można dopatrzeć. Zatem jeśli zależy Ci na nagrywaniu wyłącznie siebie i niewielkiego obszaru wokół Twojej twarzy, to w zupełności wystarczy wariant 65 lub 80 stopni. Natomiast jeśli wolisz nagrywaniem objąć nieco większy obszar - wówczas lepszym rozwiązaniem będzie kamera w wersji co najmniej 90 stopni.

Kamera internetowa - niezbędna konfiguracja!

Nawet doskonałej jakości sprzęt należy w pierwszej kolejności podłączyć oraz odpowiednio skonfigurować. Aby polepszyć jakość nagrania koniecznie należy pamiętać o podstawowych zasadach, jak choćby odpowiednie oświetlenie. Nigdy nie należy ustawiać źródła światła naprzeciw obiektywu, ponieważ fatalnie wpłynie to na jakość filmu. Lepszym rozwiązaniem jest ustawienie kamery w taki sposób, aby światło było obok, za lub nad kamerą.

Konfiguracja sprzętu jest bardzo ważnym elementem przygotowania. Samo podłączenie i instalacja zazwyczaj nie stanowi dużego problemu - sprzęt wystarczy podłączyć, a komputer sam wyszuka i zainstaluje odpowiednie sterowniki. Gdy urządzenie jest już gotowe do użycia, to można przystąpić do konfiguracji.

Konfiguracja kamery - od czego zacząć?

W pierwszej kolejności należy ustawić odpowiednią rozdzielczość. Parametr ten ustawiony jest w zależności od rozdzielczości posiadanego sprzętu. Standardem jest najczęściej Full HD 1920x1080 pikseli, chociaż do profesjonalnych, biznesowych zastosowań można rozważyć zakup kamery 4k. Taki wariant urządzenia świetnie sprawdzi się również do streamingu.

Sprawdź pełną ofertę kamer internetowych do streamingu w sklepie Komputronik:

https://www.komputronik.pl/search-filter/1754/kamery-do-streamingu

Ustawiając rozdzielczość należy wziąć pod uwagę prędkość posiadanego łącza, gdyż wyższe rozdzielczości mogą być przesyłane zbyt wolno, co będzie miało wpływ na płynność przesyłanego materiału.

Analizując parametry w kontekście oświetlenia, to należy sprawdzić czy kupiony przez nas model nie posiada wbudowanej możliwości doświetlenia, jeśli tak, to super! można sprawnie i łatwo poprawić jakość obrazu.

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • MStolinski.jpg
 • ZWrzesiski.jpg
 • WNowogorski.jpg

Hals
Geodezja

NAJNOWSZE KOMENTARZE