G24

 • baner green horizon 2 1000x300 

 • SSP BOM baner1000x300 v2
   
 • zamek
   
 • petecki
   
 • roman
   
 • BANER 16.06
   
 • 600x200 
piątek, 17 grudnia 2021 21:32

Co to jest telewizja hybrydowa i jak ją odbierać?

Dla wielu z nas klasyczna telewizja nie jest już wystarczająco atrakcyjną rozrywką. Programy na żywo? Zwykle można obejrzeć je także w internecie. Ciekawe seriale? Cóż, w ich produkcji niewątpliwie wiodą prym platformy streamingowe. Współcześnie nie pozostaje zatem nic innego, jak połączenie wszystkich opcji w jedną – tym oto cechuje się właśnie telewizja hybrydowa! Czym dokładnie jest i czego potrzebujesz, by móc korzystać ze wszystkich jej opcji?

Telewizja hybrydowa od podstaw

Telewizja hybrydowa – jak sama nazwa wskazuje – jest hybrydą, czyli połączeniem, standardowej telewizji oraz platform, do których możemy mieć dostęp tylko dzięki internetowi. To przede wszystkim wspomniane platformy streamingowe, jak np. Viaplay, lecz nie tylko!

Dzięki telewizji hybrydowej możemy korzystać także z dostępu do portali społecznościowych, serwisów sportowych, radia internetowego, sklepów internetowych oraz różnego rodzaju innych, interaktywnych usług. Wszystko – rzecz jasna – na ekranie telewizora! Jest to dużym plusem przede wszystkim w przypadku oglądania filmów czy seriali, które mogą nieść nieporównywalnie większe emocje, gdy oglądamy je na większym ekranie niż te dostępne w smartfonach, tabletach czy laptopach. 

Co jest potrzebne, by korzystać z telewizji hybrydowej?

Wymagań jest kilka. Kluczowy jest dostęp do dobrego – szybkiego i stabilnego – szerokopasmowego internetu. Drugą kwestią jest posiadanie telewizora typu Smart TV, Connected TV lub set-top boxa (inaczej określanego dekoderem STB lub tunerem STB), który wspiera obsługę technologii HbbTV.

Czy to wszystko? I tak, i nie – na pewno to zestaw „podstawowy”. Jeśli jednak chcesz mieć dostęp do dużej ilości programów i dodatkowych opcji, jak np. możliwość nagrywania kilku programów jednocześnie i wracania do nich w dowolnym momencie, warto wybrać profesjonalnie przygotowany produkt telewizyjny. Przykładem jest telewizja od UPC – daje dostęp do ponad 100 programów, a nowoczesny dekoder Horizon, który otrzymuje się w zestawie, udostępnia opcję telewizji mobilnej UPC TV Go. Pozwala również na odtwarzanie programów nawet do 7 dni wstecz i daje dostęp do wspomnianej już platformy streamingowej Viaplay oraz UPC NA ŻĄDANIE, czyli Twojej domowej wypożyczalni filmów. Co więcej, dekoder jest nie tylko właśnie dekoderem telewizji cyfrowej, lecz także pełni funkcję routera Wi-Fi i umożliwia podłączenie telefonu.

Jakie są największe plusy telewizji hybrydowej?

 • Nie jesteś zależny/zależna od programu telewizyjnego – pamiętasz czasy, gdy przegapienie odcinka ulubionego serialu oznaczało brak możliwości jego obejrzenia lub czekanie przez tydzień na powtórkę? Telewizja hybrydowa pozwala oglądać lub odsłuchiwać udostępniane treści przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
 • Masz dostęp do ogromnej bazy filmów, seriali, nagrań audio etc. – możesz wybrać dokładnie to, na co masz ochotę właśnie w tym konkretnym momencie! 
 • Możesz nagrywać treści, które są dla Ciebie szczególnie interesujące – dekoder Horizon z nagrywarką, który jest dostępny w niektórych pakietach telewizji od UPC, posiada dysk o wielkości 500 GB, co umożliwia zapisanie niemal 300 godzin programów!

Co warto wiedzieć o telewizji hybrydowej? 

 • Od kilku lat obserwuje się szczególny wzrost popularności opisywanej tu telewizji hybrydowej. Rozpoczął się po 2010 roku – do tego czasu możliwość odbierania tego typu telewizji miały tylko najdroższe telewizory. Obecnie znaczna większość modeli pozwala na korzystanie z podobnych usług. 
 • Aplikacje, które są dostępne przy wsparciu telewizji hybrydowej, muszą być zgodne ze standardem HbbTV, czyli Hybrid Broadcast Broadband TV – to właśnie on pozwala na dołączenie do danego kanału telewizyjnego wspomnianej, interaktywnej aplikacji. Ten standard został opracowany przy współpracy licznych firm z branży telewizyjnej – zarówno twórców sprzętu, jak i nadawców. Pozwoliło to na znaczne przyspieszenie rozwoju telewizji hybrydowej i usystematyzowania całego rynku. 
 • Od 1 września 2020 roku każdy telewizor, który zostaje sprzedany w Polsce, musi mieć możliwość obsługi telewizji hybrydowej we wspomnianym standardzie HbbTV – to określone w odpowiednim rozporządzeniu Ministra Cyfryzacji. 

VIDEO fb yt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

 • MStolinski.jpg
 • WNowogorski.jpg
 • ZWrzesiski.jpg

Geodezja
Hals

NAJNOWSZE KOMENTARZE